Нивомат...

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Нивомат...

Мнение от Bavarishe » 14 Дек 2015, 11:44

Мен ме интересува основно стават ли директно нормални амортесьори и пружини отзад
ТДС - Турбо Див Селянин

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Нивомат...

Мнение от Митко Стоянов » 14 Дек 2015, 12:27

Bavarishe написа:Мен ме интересува основно стават ли директно нормални амортесьори и пружини отзад
Стават, ако са с все пружините и тампоните.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Нивомат...

Мнение от Bavarishe » 15 Дек 2015, 15:55

То чичи Митко това е ясно,но като размери и дължина и захват на шенкела.Мързи ме да ровя и да поръчвам тръби на нивомата и ми е по-лесно да го изхвърла.Тя тая кола има ръжда само на тръбичките
ТДС - Турбо Див Селянин

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Нивомат...

Мнение от Митко Стоянов » 15 Дек 2015, 15:58

Bavarishe написа:То чичи Митко това е ясно,но като размери и дължина и захват на шенкела.Мързи ме да ровя и да поръчвам тръби на нивомата и ми е по-лесно да го изхвърла.Тя тая кола има ръжда само на тръбичките
Ако е само това проблема и амортисьорите са читавели, на твое място бих си запазил нивомата. Аз за нищо на света не бих се разделил с него на 38цата.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Нивомат...

Мнение от datchko » 28 Дек 2015, 14:19

Пак клекна и вози твърдо.. Чудя се дали системата изпуска от някъде.. знам ли, въпреки че няма течове, течност има, сферите уж работят..
Вариантите за мен са два - да купя два нови нивоматни амортисьора и две нови сфери (1100лв + 350лв), или махам нивомата и слагам обикновени (по сметки с купуване на амортисьори, друга хидр. помпа и тн - 250-300лв).

Имам желание да оставя нивомата (работещ), но искам да карам и нормално возеща кола..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нивомат...

Мнение от cod-cdbp » 28 Дек 2015, 15:44

Лостчето на място ли си е? :roll:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Нивомат...

Мнение от datchko » 28 Дек 2015, 16:06

cod-cdbp написа:Лостчето на място ли си е? :roll:

Май да.. но трябва да го прегледа човек, който разбира повече от мен, може аз да не правя нещо като хората.
Забелязах, че самото лостче на регулатора се мърда навън и навътре и когато се бутне навътре и се премести, тогава вдига/сваля нивомата. Не знам така ли е по принцип :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Нивомат...

Мнение от KPETEH » 28 Дек 2015, 16:32

Баш така си е. То е закачено на задната стаб. щанга и се регулира като въртиш захвата по щангата докато е натоварена и тнт... На мен ми се е случвало, ябълковидната връзка между лоста и щангата да се строши, ама при мен се вдигаше на макс и се одървяше... Според мен, най-добре е да се инвестира в некви регулируеми койлове за отзад и така... Хубаво нещо е нивомата, ама за какво служи той всъщност?! Дали е по-комфортен или само изправя задницата(визуален гъдел) като се понатовари?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нивомат...

Мнение от cod-cdbp » 28 Дек 2015, 19:07

Вози доста комфорно и доста доста стабилно :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Нивомат...

Мнение от Делян » 28 Дек 2015, 20:21

Аз също съм много доволен от към возия и стабилност. Чак не предполагах. Не напразно М-ките са с нивомат(макар и по-различен до колкото знам) и не напразно са толкова скъпи частите. Но ако аз бях пред тази дилема, бих сложил хубави стандартни амортисьори(Bilstein b6/b8, Koni) + хубави пружини(Eibach, Weitec, H&R).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Нивомат...

Мнение от KPETEH » 29 Дек 2015, 9:14

cod-cdbp написа:Вози доста комфорно и доста доста стабилно :yes:

То си е газов амортисьор с промяна на височината и реално е доста твърд такъв... С времето пружините, които са по-меки от такива с без нивомат умекват още повече, при което или регулираш нивомата да е по-надолу, съответно кляка задницата или почва да вози яко твърдо, щото само амортисьорите държат, при което почват да се кривят бомбетата и тампоните, дето са само оригинални по 80+ лева бройката. Според мен най-добрата инвестиция при запазване на нивомата са новите пружини, ама ако тече нещо от някъде... направо да се хвърля. Тръбите ги има в Дару по 25 лева парчето, толкова ги купувах едно време. Като сложиш всичко с течността и ти стъпва на едни 200 - 300 лева. А треа и регулатора да се рециклира или пък ако пръцне амортисьора... Некъв вид екстра е, но в крайна сметка всеки сам си преценява. Не споря, изказвам мнение, празници са :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нивомат...

Мнение от cod-cdbp » 29 Дек 2015, 18:33

За пружините си прав.
Регулатора и течовете се ремонтират, дискутирали сме го, аз лично съм го правил вече няколко пъти до достигането на дзен.
Остава да монтирам оправеният регулатор. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Нивомат...

Мнение от KPETEH » 30 Дек 2015, 10:24

Само да намеря читави амортисьори, сфери, регулатор, тръби и да ги мотирам и съм аз.... Само :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Нивомат...

Мнение от Zubcho » 30 Дек 2015, 22:51

Ако ще даваш 1500лв за 2 амортисьора, по-добре си купи регулируемо окачване D2 за цялата кола, и не се занимавай с глупости. Даже в REALOEM са писали там на графиката за нивоматните амортисьори - "Купи си койловъри, и не се занимавай с глупости" Та решението е 2 броя пружини и газови амортисьори от реномирана марка (Bilschtein B4/B6) за комби и си карай колата.

Кривомата просто вдига колата като се натовари и толко. Нито я прави по-стабилна, нито ще вози по-хубаво с нея. А най-тъпото е като ти изтече насред път маслото и си на 500 км от къщи. За това автора да си закупи комплект амортисьори, пружини и тампони за задния мост и да не се занимава.

ПоздраФ
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Нивомат...

Мнение от datchko » 10 Яну 2016, 13:21

Моята сага с нивомата приключи, купих си амортисьори Sachs, както и тампони (не оригинални, а Swag), остава да взема обикновена хидр.помпа.
Въпросът ми е - да давам ли още 350лв за пружини eibach от ибей или да взимам седанови?
И като цяло идеята ми е да затапя регулатора и да запазя старото казанче за хидр.течност, за да може евентуално някой след мен да върне работещ нивомат..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook