Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i

Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от Diavollo » 04 Яну 2010, 15:11

Здравейте колеги,
Честита нова година на всички! Живи и здрави и повечко км зад волана на любимите БМВ-та!

Та да си дойда на думата... Покарай празниците навъртях доста км, но забелязах странен проблем -->> при рязко подаване на газ в интервала над 4000 оборота, двигателя "глъхне" - направо все едно махаш крака от педала на газта. Абе направо си спира... Много тъпо особено при изпреварване. Ако обаче подаваш газ плавно колата наема и двигателя развива и по-високи обороти от 4000. На място колата се форсира до 7000 оборота без проблем...Много интересно е, че проблемът го има когато се кара на газ. На бензин проблемът изчезва...

Конкретно за колата и двигателя: БМВ е34 520i М50В20 с обикновена газова...

Сменени са свещи преди 13 000 км
Сменено масло - 1000 км
Сменен въздушен филтър - 11 000 км

Според мен ни нещо се дави, но нека компетентните да се изкажат...
Всичко, което не ме убива ме прави по-силен!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от cod-cdbp » 04 Яну 2010, 15:37

не и стига дебит на газ според мен.
ако толкова искаш да върви пусни и малко повече газ, или просто си сложи газов инжекцион с който да избегнеш всички проблеми на обикновенната газова като гърмежи, зацапване на дюзи и тн...
Изображение


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от ivan. » 04 Яну 2010, 17:04

Същата работа правеше една друга газова уредба преди да се смени термостата.
Ако при тебе е читав-може би не достига топла вода до изпарителя,за да работи на 100%.
Това поне лесно може да го провериш
Изображение
by ''kompleksa''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 05 Яну 2010, 0:13

Като за начало зареди газ :mhihi: , ако не се оправи отвори клапана на газта преди изпарителя - смени филтъра , ако не се оправи пак - смени мембраните на изпарителя , ако не се оправи и от тях , виж дифъзьора на газта (смесителя демек) и ако не се орпави пак...сменяй колата.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от dokie » 05 Яну 2010, 1:54

Тоз въздушен филтър не са ли му множко 11К?
Иначе като за начало опитай със смяна на газостанцията... преди 2 седмици сипах на газостанцията (една малка близо до нас, където зареждам от както карам на газ) - самата газ бе пълен боклук - при много плавно подаване на газ можеше да вдигне до 6500 оборота, но малко по-рязко да дам газ и веднага минаваше на бензин (с ГИ съм и когато отчете ниско налягане на газта минава на бензин)... в рамките на 20км (градско) мина над 50 пъти на бензин... после ми казаха на газостанцията, че била гадна газта... аз пак си сипвах там от "новата" газ, колата вървеше по-добре, но примерно на 2-ра от 1000 оборота докато стигне 6000 й бе страшна мъка... запъваше се, задържаше оборотите... Преди 2 часа сипах за 10лв на едно ОМВ в София и се прибрах с добре познатия ми стар самолет :mhihi: - без да придърпа или прекъсне нито веднъж...
Идеята - да не си заредил някаква боклук-газ и ти... пробвай това най-лесно... после давай другите...
ПС: а за филтъра в газовия клапан... внимавай да не се разлетят пружинки и т.н... аз моя го почиствах... вътре има едно магнитче (не зная дали при всички е така), което трябва хубаво да почистиш от смрад-та... моят не е за еднократна употреба... подлежи на почистване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от Diavollo » 05 Яну 2010, 9:52

Колата има газ. Аз предимно от Лукойл зареждам, но ще пробвам и да заредя от някъде другаде. Това, че може да съм случил някаква гадна газ май най-правдоподобно ми звучи, защото сега се сещам че преди 6-7 месеца пак ми прекъсна така като бутнах на трета при изпреварване. Ако пак не се оправи ще видя и фитъра, че съм сигурен, че и той се е позатлачил...

То да имаше пари само на бензин ще карам, ама таз ламя как се храни :)
Всичко, което не ме убива ме прави по-силен!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от Diavollo » 05 Яну 2010, 11:33

ivan. написа:Същата работа правеше една друга газова уредба преди да се смени термостата.
Ако при тебе е читав-може би не достига топла вода до изпарителя,за да работи на 100%.
Това поне лесно може да го провериш


Ходи, ходи, топъл е изпарителят...Маркучите и те са много топли
Всичко, което не ме убива ме прави по-силен!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 6.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 90 BMW E34

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от stefan81 » 05 Яну 2010, 12:08

От лукоил газ НЕ :no: след като заредих тяхна газ и при мен настана същия филм.Зареждам на ОМВ от тогава нямам проблеми :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от Diavollo » 26 Апр 2010, 9:03

Проблемът се оказа запушен филтър на газовия клапан. Тия коли като харчат доста повече газ преминава през филтъра и затова филтърчето се зацапва за по-малък пробег - затова на 30 000 км ново - макс 5 лв да е....
Всичко, което не ме убива ме прави по-силен!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от Нено Б. » 26 Апр 2010, 9:51

Щом е на цената на една шопска, никви 30000 ;) Сменяй го с маслото и тва е.
rwd фен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от gi4o » 26 Апр 2010, 17:59

и на мене ми се е случвало да забива носа при зацапан филтър на газовия клапан...особено гадно е кат си намисля да поизпреваря някой/няколко наредени и забия една 3-та с пълна газ :shock: кофти филм...
иначе и аз се присъединявам към колегата "газ от лукойл - НЕ" колата не върви, гори повече и не работи както трябва, а някак сподавено...може би зависи с каква газ и са правени настройките на ГИ...от известните марки, съм най-доволен от вървежа и разхода на Шел...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от Нено Б. » 26 Апр 2010, 20:45

gi4o написа:и на мене ми се е случвало да забива носа при зацапан филтър на газовия клапан...особено гадно е кат си намисля да поизпреваря някой/няколко наредени и забия една 3-та с пълна газ :shock: кофти филм...
иначе и аз се присъединявам към колегата "газ от лукойл - НЕ" колата не върви, гори повече и не работи както трябва, а някак сподавено...може би зависи с каква газ и са правени настройките на ГИ...от известните марки, съм най-доволен от вървежа и разхода на Шел...

За кой лукойл и кой шел говориш, колега?
Щото аз съм слагал от шела до моста на Адата и хич не съм доволен, а от лукойла до Гиганта съм доволен.
Иначе името на газстанцията нищо не значи, те са отдадени за ползване и може да ги стопанисваме и аз, и ти, стига да можем да си платим де. И кофтито е, че контролът никакъв го няма и всеки разрежда с квото намери горивата, та да станат от 100л. на 105л.(примерно).
rwd фен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от gi4o » 27 Апр 2010, 18:26

допреди няколко месеца слагах от Шел, ама този малкия, на 6-ти септември, до "мото-пфое", от него бях мн доволен. ама гледам, че от известно време са сложили конусите на газта - май вече не продават газ. иначе от няколко места съм зареждал на лукойл и от този на гиганта също, но от нито един не съм доволен...напоследък зареждам основно от една газстанция на с. Труд - "Риф" , щот имам често път оттам, малко е по-евтина, разхода е добър и вървежа е доволен...иначе за лукойла, може би наистина зависи с каква газ е била колата, кат и са правени настройките :dunno: ... от шела на адата никога не съм зареждал

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Русенец в Пловдив
Кара: Е39 520i 98г.
Мечтае да кара: Всичко на което пише BMW

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от Stennli » 27 Апр 2010, 19:11

Момчета,интересува ме,понеже аз сам си слагах газовата(обикновена)и сложих плочката на газта точно преди дросела.Самата плочка е с 3-ри отвора,2-та ги ползвам за вход на газта, а към 3-тия съм вързал маркуча за стъпковото моторче,а оригиналния отвор съм го запушил.Как е вързана уредбата при вас?
Таралежа е странна птица,не го ли ритнеш не излита :)
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.12.2020

Re: Глъхне / прекъсва над 4000 оборота

Мнение от ihandarchev » 21 Дек 2020, 9:01

Здравейте, имам го същия проблем като на колегата разликата е, че го прави на бензин и двигателя е М52б20 единичен ванос
Ако може да изкажете някакво мнение

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook