Въпрос за климатроника?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от ивчо » 21 Авг 2014, 7:41

И на панела ли има датчик dafaq ... Ама аз няям компресор :mhihi:
Стигааа :mhihi:
Забравил онзи до вентилатора, дето стърчи кат Айфеловата кула :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 21 Авг 2014, 9:28

Абе авторе , я качи 3 снимки на таблото , на мотора , на компресора да видим кво имаш , че май накрая ще се окаже москвич караш.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1097
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от The Heartlistener » 21 Авг 2014, 16:43

cekobmw написа:Абе хора,не че нещо,но четете какво съм писал,колата е с фабричен климатик,и да има това нещо което ми го показахте на снимката,климатикаджията наду системата за да провери дали не изпуска,и стана ясно че не изпуска,ако е започнато и не довършено както в началото си мислех,щеше да изфъска още докато го пълнеше с азот.а и ремъците са 3,един за динамо,един за хидравлика и друг за климатичния компресор,всичко е фабрично,на мен ми се струва,че управлението на климатроника,където колегата е покзал снимка,буксите на този панел са едно към едно с мойте,но мойто е с врътки,има ли изобщо такива коли или ...?


...Ами това трябва да те радва, колега...имаш си клима, ама тоя дето ти е продал колата да го риташ. Значи по логика има 2 варианта:
1.Сменили са ти цялото управление с такова от отоплител /парно/. Това лесно ще го установим, ако постнеш една снимчица на управлението отзад или отгоре извадено. Както каза змея дай снимка някоя.
2.Извадили са ти копчевото модулче с 3-те копченца /вади се туй отделно/ и са ти нахендрили това единичното само за реотаните заден джам. Също много вероятно - щипат ги тия работи.

И за да приключиме, това е управление на парно отзад:
Изображение
Ако е същото - цяло управление ще ти трябва.
Ако е различно от това, значи е за климатик и требва само да си намериш модулчето с трите копченца.

П.П. И все пак! ... Погледни и какъв ти е компютъра долу, най-отзад, от пасажерските крака вляво. Три букси поредни /бяла, черна, синя/ - климатик... Двустранно разположени букси /и жълта имаше/ - климатроник.
...............................................................................................................................................
...И още два пред радиатора, Ивчо - лява/дясна камери :).На панела нямаш, стига ти толкова :).
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: e34 2.4TD
Мечтае да кара: e38 750I

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от cekobmw » 21 Авг 2014, 18:06

DSC_0172.jpg

Добре,ще намеря копчета,но буксата ще съвпадне ли?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW SHUMEn

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1097
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от The Heartlistener » 21 Авг 2014, 20:43

Понеже съм решил да съм полезен /днеска/ :lol: ...И щото с прискърбие си спомних че съм го ял подобен :lol: ...
Колега, при казаното по-горе ако установиш че си с климатик /в което съм почти сигурен/, ама некои си му викат климатроник :mhihi:...та:
Ако колата ти верно е 91-ва, требва да си така отзад /климатик поколение 2 и 3/:
Изображение
Буксичката за 3-ката копченца /реотани, клима, рециркулация/ е мъничка, черничка и идва от общия сноп зад конзолата. Самите копченца за туй управление са диджитал, с диодки, без ход...цък-цък... Въобще сите букси са чернииии...и тая за вентилатора седи като капа отгоре...Моторчето за датчика на купето е мъничко и дърпа през тръбичка, характерно цъфнала отгоре.

Обаче ако колата е в мешавицата на 90-то лето, може и да си така, поколение уан /тва ми е от личната сбирка :mhihi:/:
Изображение
Тука както се вижда, буксата за 3-ката копчелъци е класическа грубиянска и си иде от самия терморегулатор ....., който освен това е със синя буксааа /много издайническо/.....Има и една букса "двойка"....Самите копчелъци са пружинки с ход...клъц-включ,клъц-изключ :) ...Моторетката за датчика е бая голема и седи като туч отзад, нема тръбичка...

Това го споделям щото както е видно трябва да се установи конкретното поколение климатик, преди да се купува квото и да било като управление... 8)
А най-най хубаво е да се погледне жълтото /или зелено/ етикетче на BEHR зад радиото - там си пише:
IHKR - климатик първо поколение, управление от снимка 2.
IHKR 2 - климатик второ поколение, управление от снимка 1.
IHKR 3F - климатик трето поколение, същото управление /снимка 1/.
IHKA - климатроник, управлението е ясно...
.....И те така те....Айде, успех...
Последна промяна The Heartlistener на 21 Авг 2014, 20:59, променена общо 3 пъти
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1097
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от The Heartlistener » 21 Авг 2014, 20:50

....Аууу, дублирахме се...
С климатик IHKR 1 си:)... Търси копчеви модул с 3-ката но от пружинковите за големата букса /демек от дърта кочина 89-90/. От дигиталните не вземай.
...Излиза че са ти надянали копче от парно - буксите на копчето /женските/ са същите в случая, влиза си буксата, но ако забележиш отзад имаш само 4 пина :) .
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: e34 2.4TD
Мечтае да кара: e38 750I

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от cekobmw » 22 Авг 2014, 7:28

Благодаря колега за изчерпателните отговори!Имаш черпало от мен,ако някой ден се завъртиш към шумен.
И на мен ми направи впечатление че пиновете са ми 4,а кабелите на буксата са 8,значи да търся копченца,и като го подкарам ще пиша.
BMW SHUMEn

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от ивчо » 22 Авг 2014, 8:00

Там има някакъв издайнически изолибанд на единият кабел :mhihi: :conf:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: e34 2.4TD
Мечтае да кара: e38 750I

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от cekobmw » 22 Авг 2014, 13:00

И така,най накрая подкарахме компресора,излезе точно от това ,че копчетата са сменени и дефакто нямах копче за климатик,направих мост и компресора тръгна,сега се търсят копчета,че в шумен за тези коли е много трудно да се намерят части.
благодаря Ви колеги за изчерпателните съвети.
BMW SHUMEn

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от ивчо » 23 Авг 2014, 10:48

Че няма ли за теб продавалник ... Конзоли бол там ...
После мобиле за коли на части ... :yes:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: e34 2.4TD
Мечтае да кара: e38 750I

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от cekobmw » 23 Авг 2014, 13:27

Има,но доста съм си напатил с "части" от продавалник и megaparts.
BMW SHUMEn

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от ивчо » 26 Авг 2014, 20:18

Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1097
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от The Heartlistener » 27 Авг 2014, 16:39

И двете са от климатика който не е неговия. Тези са за IHKR 2 и 3. Принципът е различен между двата климатика - командите от тези минават през компютъра /модула зад прасето/, докато при IHKR 1 компютър няма - команди, реглаж температура - всичко е от панела /управлението/, като на термотроника :D.
Не пасват по цветове /поне половината/ и дори с "клъц" требва всяко кабелче да се установи по схеми на двата климатика що върши, за да се върже с евентуалния си аналог, и пак фира ще има. Не си заслужава чуденката.
Затова - може да е по-трудно вече /заради годините/- но само квото трябва...климатик от 88 докъм края на 90-та някъде...Копчета с пружинки и ход. :)
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: e34 2.4TD
Мечтае да кара: e38 750I

Re: Въпрос за климатроника?

Мнение от cekobmw » 28 Авг 2014, 17:51

Всички които гледах са от по новите климатици,продължава търсенето,че карам с мостче още.
BMW SHUMEn

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook