М50б20 ванос не се форсира

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.07.2007
Кара: 525i

М50б20 ванос не се форсира

Мнение от shmorz » 11 Сеп 2014, 18:22

На бензин въобще не може да се изфорсира, а на газ след големи мъки и попмпане на газ се изфорсирва. От свещи, бобини, дюзи не е. Може ли да е датчик на разпределителен вал? Какъв, какви пари са нови и 2ра ръка може ли да се рискува.
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: М50б20 ванос не се форсира

Мнение от Митко Стоянов » 11 Сеп 2014, 21:34

Колега, как мислиш ще ти разгадаем проблема, при положение, че за това е необходима елементарна диагностика? Очакваш някой да хвърли боб или да "нахлуе" в темата някой форумен специалист с предположения за стотици левове и ти да сменяш докато ти се завие свят? Форумът не може да замести кварталния специалист, набийте си го в главите, ама 60% от хората тук пускат теми за елеметарни глупости, които са решими само в сервиз...Как никой не отиде първо на сервиз и след това да сподели, че е имал проблем с еди какви си симптоми и са му го решили по този и този начин, или ако се усъмни в диагнозата дали му от сервиза, да се посъветва с хората тук :ranting: :ranting: :ranting: Не става само да консумираш, това го няма никъде...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.07.2007
Кара: 525i

Re: М50б20 ванос не се форсира

Мнение от shmorz » 12 Сеп 2014, 5:55

Водих я на елкон и на нормална диагностика. Нормалната показа инжекционен клапан в 5 цилиндър след което грешката като я изтриха повече не се появи. В момента колата ми е разглобена и защото мйстора не знае къде е проблема, защото не е дюза се допитх до вас ама к
файда никаква остава и аз да почна да те редя, заеби.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6219
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: М50б20 ванос не се форсира

Мнение от zvetiko » 12 Сеп 2014, 10:45

shmorz написа:На бензин въобще не може да се изфорсира, а на газ след големи мъки и попмпане на газ се изфорсирва. От свещи, бобини, дюзи не е. Може ли да е датчик на разпределителен вал? Какъв, какви пари са нови и 2ра ръка може ли да се рискува.


Може да пробваш. Също така е добре да вземеш и датчик на коляновият вал. Оригиналните датчици са по 200лв, с неоригинални за по 60лв изобщо не се захващай. Става и с датчик втора ръка, но трябва да се провери сигнала му. Ако не се получи, пиши да ти дадем други насоки за пробване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: М50б20 ванос не се форсира

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 12 Сеп 2014, 10:52

Откачи дебитомера и пробвай пак , ако не стане откачи и ламбда сондата буксата се вижда под гофрето до стартера.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: М50б20 ванос не се форсира

Мнение от Митко Стоянов » 12 Сеп 2014, 15:05

Митко Стоянов написа:.........Очакваш някой да хвърли боб или да "нахлуе" в темата някой форумен специалист с предположения за стотици левове и ти да сменяш докато ти се завие свят?........
:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.07.2007
Кара: 525i

Re: М50б20 ванос не се форсира

Мнение от shmorz » 23 Сеп 2014, 23:09

Датчик на разпределителен вал.Купих нов ВДО.Добър ли е?
Искам да попитам от какво бмв мога да си взема крайно гърне за е34 комби 520и? Или някаква генерация.но не знам колко пари ще излезе и от какво.
Изображение

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook