Може ли?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1283
Регистриран на: 6.06.2007
Местоположение: София

Може ли?

Мнение от bobi_maxo » 03 Сеп 2008, 21:44

Не, че имам парите, и не че съм готов да го направя, но ми е любопитно!
Може ли на Е34 ТД или ТДС(или каквото и да било) да му се сложи 3000 cm3 common rail мотор? Има ли нужда да се променя нещо? Същата скоростна кутия ли си остава? А, дифа?
И колко струва един такъв ДВГ? Без да се налага да му се плаща каквото и да било(като данъци)! :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6269
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Може ли?

Мнение от zvetiko » 03 Сеп 2008, 21:57

bobi_maxo написа:Не, че имам парите, и не че съм готов да го направя, но ми е любопитно!
Може ли на Е34 ТД или ТДС(или каквото и да било) да му се сложи 3000 cm3 common rail мотор? Има ли нужда да се променя нещо? Същата скоростна кутия ли си остава? А, дифа?
И колко струва един такъв ДВГ? Без да се налага да му се плаща каквото и да било(като данъци)! :mhihi:


Кутията няма как да стане-при всички случаи ще има друга конфигурация на закрепване,дифа със сигурност няма да стане,кардана също,друго DDE,приборите на арматурното табло едва ли ще вършат работа.Да не говорим как ще се закрепи самият двигател.По принцип може ,но ще бъде много скъпо и не си заслужава.

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Мнение от ktv » 04 Сеп 2008, 19:45

Няма невъзможни неща на тоя свят. Въпросът е дали си заслужава всичкото "трепане". Ако мислиш, че да, направи го- така са се родили всички уникални неща!
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6269
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Мнение от zvetiko » 04 Сеп 2008, 19:50

ktv написа:Няма невъзможни неща на тоя свят. Въпросът е дали си заслужава всичкото "трепане". Ако мислиш, че да, направи го- така са се родили всички уникални неща!


Ама ,аз не искам да го правя-ти искаш.Елементите в колата се намират в определено взаимодействие ,решено от екипи от конструктори,инженери и механици-при всички случаи ,ако го правя сама ,ще се получи някакъв сбирщайн,който рано или късно ще "гръмне" и постоянно ще си казваш-само и това да направя и нещата ще се получат. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 16.12.2007
Местоположение: Варна

Мнение от drmirchev » 04 Сеп 2008, 20:40

Ако имаш пари да го направиш както трябва давай, ако си казваш "Ще почна пък пари ще спечеля " недей.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Мнение от klintan66 » 04 Сеп 2008, 21:46

Е34 с 3.0 д ---много хубаво звучи

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Мнение от Zubcho » 05 Сеп 2008, 6:58

Мани не се занимавай с глупости. По добре ми звучи е34 540 със суперчарджър. Има си готови китове (4500евро) и утиваш на 416 к.с. (от 286к.с.). Мисля че от това има повече смисъл от колкото да вземеш един мотор пригоден за е39 и да преправиш половината кола. И както каза zvetiko няма да е само мотора ами скорости, кардан, диференциал, ел. система, табло и какво ли не още. По добре да спестиш и да вземеш една 530d е39 и приключиш. Ще струва по евтино от напасван двг + нерви :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook