E36 M43 B16 kompressor

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 29 Юни 2020, 19:49

След дъъълго отсъствие пак съм тук. Бях решил да правя само клиентски коли, но шило в торба не стои.
Имах в сервиза едно компресорче Eaton M62 който стоеше 3г на рафта и буквално заради него си купих Е36 цата.
Това ще ми е евридейката и работното муле.
Ще споделям снимки така, че приятно гледане.

Ето го и главния виновник

Изображение
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 30 Юни 2020, 19:25

Колеги насъбрал съм доста снимки, но имам един проблем. Дайте някакъв адекватен и сигурен начин да кача тук снимки. Не искам след някой друг месец да изчезнат както виждам,че е станало със старите ми теми.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slatanic » 30 Юни 2020, 20:30

Славяне нищо сигурно няма.Въпреки,че имам теми от 2008 в които още ми стоят снимките.
Нямам идея на какъв принцип хващат гората.
Ръководителя движение на форума да каже.
Иначе чакам с желание и спомени от отминалите времена когато първото ми бмв беше баш такова. :mhihi:
П.С. Сега видях,че снимките дето ми стоят са от пикс.бг.нет.
Та пробвай там.Щом от 2008 може значи може. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 01 Юли 2020, 19:24

Снимка БГ е най надеждния сайт. Последно време от там качвах и нямах грижи. Проблема е, че тук от едно известно време нещо се случва и не мога да кача никакви снимки и там.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 01 Юли 2020, 19:43

Ами в крайна сметка язък за труда ще е. Ще накича една камара снимки и накрая язък, но като нямам избор така да бъде. Който гледал гледал :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Аз като съм си наумил да правя нещо и сън не ме лови та вече съм сътворил доста неща.
Първо искам да поясня няколко неща относно проекта:
Колата ще е с ГАЗ. Ще се настройва само и единствено на газ. На бензин няма да има никакви настройки. Преди да ме почнете искам да кажа, че за годините в които не съм писал тук сътворих доста проекти и тоя вариант съм го от тренирал и РАБОТИ. Точно тоя компресор е с електромагнит и ще се върже директно към газовата. В момента който обърне на газ се фклюва. Обърне ли на бензин изключва и по този начин се предотвратяват фалове.
Живот и здраве нещата ще се случват бързо така, че ще има снимки бол :lol:

ето я стойката

Изображение

наложи се да по преправя малко и оригиналния всмукател

Изображение

Изображение

Изображение

Както и ремъчната шайба сметната точно и монтирана вече

Изображение



Изображение
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 02 Юли 2020, 19:46

И от днес малко. Имах го на рафта и що да не го сложа :lol:
С леко преправяне заспа като на свинче звънче

Изображение

Изображение

И генерацийката понагласих. Вярно клиентските ги правя по-хубави но като за мен толкова. Гърнета от Е46 бензинови с неръждаемите тръби. Което пасна го сложих което не с нови неръждаеми. Искам да ми е тиха щото достатъчно ще вие компресора.

Изображение
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 03 Юли 2020, 23:52

Сам ли ще си пиша тук ? Някой с поне малко критика няма ли да се обади ?
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slatanic » 04 Юли 2020, 6:26

Не си казал,че искаш?Веднага те оплювам,че заварките на колектора са ти грозни.А положи малко старание де. :mhihi:
Махни тая ръжда,че ти прави шупли.Няма да излезе гама контрола после. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 04 Юли 2020, 16:03

slatanic написа:Не си казал,че искаш?Веднага те оплювам,че заварките на колектора са ти грозни.А положи малко старание де. :mhihi:
Махни тая ръжда,че ти прави шупли.Няма да излезе гама контрола после. :ok:

Ти ако видиш как съм съм си оплюл генерацията с телоподаващото :mhihi: :mhihi:
Неръждаеми тръби си ги заварих с тел за черно. На хората ги правя с Аргона ма нали е за моята нямах нерви.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: с колкото пари изкара
Мечтае да кара: BMW S1000RR
Детайли за колата: корава 316-ка (M40B20)

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от T0nk00 » 05 Юли 2020, 14:47

slavianko написа:Сам ли ще си пиша тук ? Някой с поне малко критика няма ли да се обади ?


Строук ще има ли? :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 05 Юли 2020, 19:16

T0nk00 написа:
slavianko написа:Сам ли ще си пиша тук ? Някой с поне малко критика няма ли да се обади ?


Строук ще има ли? :winky:

Е как :mhihi:
Имам 3-4 двигателя в сервиза. Имам валове, бутала М42 имам и от Z20 leh. Ще сътворя.нещо със сигурност.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 06 Юли 2020, 19:54

Сън не съм спал.
Първо да се извиня на всички, че сложих кулер от Италианска кола. Моля простете ми и обещавам, че като понаглася нещата ще разколача тоя и ще го преправя до неузнаваемост за да не си личи.

Изображение

Изображение

Да добавя само, че съм върнал авансите на оригиналното ЕКУ с 6* Газовото еку мога да го глася само по горивната карта. Авансите не мога и превантивно ги върнах. Гаранция ще съм убил някой друг кон, но сигурността ми е приоритет.
Беше изключително интересно. когато отидох при газаджията с широколентовата сонда. Като му заявих, че няма как да правим автоматична адаптация и се налага да настройваме изцяло индивидуално и ...... :shock: :shock: :shock:
Разбира се накарах го да ми обясни как да боравя с програмата на газовата, взех му лаптопа и газ да настройвам в жегите.
Какви са впечатленията ми от това 1.6 ли ? УАУУУУ. Този така наречен мъртвец направо ми скри шапките. Не съм карал по-приятно нещо заклевам се. За съжаление оригиналния съединител се предаде веднага и едва я понастроих криво ляво. В сервиза на рафта стои по-големия и по-лекия му брат, 228 милиметровия, твърд М20- ков който само си чакаше да му дойде реда
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slatanic » 07 Юли 2020, 18:07

Отработи схемата и да взема и аз да си купя един компакт за кеф събота и неделя. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 07 Юли 2020, 19:56

slatanic написа:Отработи схемата и да взема и аз да си купя един компакт за кеф събота и неделя. :mhihi:
Аз съм я отъпкал пътеката вече, но с клиентски коли. Сега ми дойде музата за мой проект, но не откриваме топлата вода така, че няма грижи.

Още малко и от днес. Имам някакви проблеми с настройките на газовото ЕКУ. Въртя на газ до 5100 оборота и след това обръща на бензин и колата забива. Бях запланувал да я кача и на дайно и го направих. Въпреки проблема с оборотите извадихме почти 170кс на мотор при 5100 оборота и 250 нм. Доста доволно и според мен като оправя проблема и я завъртя над 6000 ще извади поне още 10 сетина, че и повече коне. Големия кеф обаче идва от факта, че силата и идва буквално от нулата и не мога да и се нарадвам. Успях даже да я замеря с Е46 25 ца и лекичко до 200 и направих 20 сетина метра.

И да се похваля с нова придобивка. Не са някакви супер мега хай красиви, но стоят доста прилично на Е36. Взех ги предимно защото са леко измамни с ниското си тегло а батко Славян знае, че в това е истината

Изображение
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E36 M43 B16 kompressor

Мнение от slavianko » 08 Юли 2020, 19:59

Проблема със съединителя за сега е решен. М20 маховик най-лекия и притискател с твърдо феродо, барабар със стартера.

Изображение

То при мен стана буквално всеки ден по нещо :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Следваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook