бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Мнение от dicho0o » 20 Мар 2012, 17:46

Здравейте колеги,след проекта ми за м43б16 турбо сега съм се захванал с м42б18 турбо с идея за дрифт и евридейка в едно :mhihi:
Историята е следната....Купих си напълно оборудван двигател с абсолютно всичко както е свален,но с един лек проблем...имал малък шум,според продавача от веригата.Взех го на риск,защото цената беше добра и бях решил да си му направя една ревизийка преди да се турбинира.Целия двигател отпред от към веригата беше в масло с дебелина 5мм сигурно :lol: продавача ме увери че бутал малко масалце,даже това в него е ново на 2000 км.
Започнахме с отварянето...Отгоре и при веригата всичко изглеждаше перфектно,източих 4л адски черно масло което е поне на 22000 км,но това е малка подробност.Отворихме картера и какво да видим,оказа се че 4-тия биелен лагер е задрал,за щастие нямаше нищо на вала.Купих един комплект биелни лагери,сменихме ги,но решихме да погледнем за какво иде реч и при основните....всичките бяха много леко задрали та и за там купих комплект основни лагери.От всичката тая история с тези задрали лагери ми говори че двигателя е останал без масло,което най-вероятно и не е сменяно много често и само са ми наляли старо масло за да си мисля че има някой вътре.За сега други щети по него няма...
Ред е на турбинирането...Избрал съм турбо ККК К24 мисля че ще е подходящо и имам един малък кулер под ръка от пежо.Колектора най-вероятно ще е домашно производство,но все още се чудя дали да е горе до капака на клапаните или долу на мястото на компресора на климатика,това ще се реши в последствие.
Понеже съм малак и мерака в мен е голям а имам само една кола искам да съчетая в нея кола за дрифт(като начинаещ) и евридейка.Купил съм си един шпер 3.45 малко прасенце,сложих го и му се радвам,та искам с този двигател за напред да ходя по дрифтове и да се уча да карам подобаващо това бмв с този двигател :mhihi: :driving:
За тези дрифтове идва следния проблем че ще се наложи да се слага радиатор за маслото и незнам точно къде да го вържа :?: Надявам се някой колега който има опит да ми обясни и ако е възможно да приложи и снимков материал как се връзва.Знам че попринцип се слага след помпата където налягането е високо,но там незнам къде да го хвана и мисля да го сложа преди помпата,където смуче.... За масло съм избрал 10в60 на IGAT
Ще се слага и хидравлична ръчна,но се чудя помпа от какво мога да взема,примерно от ладичка дали ще стане :mhihi: все пак сме бюджетни.А впрочем каква е цената на една готова ръчна,скъпа ли е?
Надявам се да пишат колеги които разбират!Приемам всякаква помощ и съвети!
Ето линк със снимки към проекта,все още са малко и не съм снимал двигателя но ще го снимам и ще ги кача,албума периодично ще се обновява!
http://dicho0o.snimka.bg/automobiles/m4 ... rbo.663360
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 22.05.2010
Пол: Мъж

Re: бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Мнение от krasi_90 » 20 Мар 2012, 22:50

помпа се ползва от хонда сивик и е около 60 лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Мнение от slavianko » 22 Мар 2012, 20:00

Хем за дрифт хем за евридейка е нещо като "от два стола на земята" Ни евридейка ще имаш ни кола за дрифт но в това ще се убедиш сам. Хубаво сте сменили лагери ама така или иначе сте го отворили вземете му сменете и сегменти и най важното му направете една ревизийка на главата. Имай в предвид че една кола върви от главата. За останалите неща като това как и къде да вържеш маслото има изписано една камара по форума.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Мнение от dicho0o » 24 Мар 2012, 12:44

До колкото разбрах от предния собственик сигменти и ревизия на глава са правени преди около 10 000км и то си личи че е бутана,за момента няма да я бутам,ако не ми харесва как върви и компресията как е ще се прави 100% ! Моля те дай ми линк да видя как да си вържа маслото че не успях да намеря нищо!За момента проекта ще е малко в застой защото останах без кола след едно ПТП.Сега си търся бензиново е36 до 2000-2500 лв :winky:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Мнение от dicho0o » 02 Апр 2012, 19:12

Някой да даде акъл за масления радиатор или всички го пазите в тайна?Айде помогнете малко де :mhihi:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Мнение от kirililiev » 03 Апр 2012, 18:51

не искам да те плаша,но истракал биелен и леко задрали лагери хич не са на добре нещата.замерихте ли вал биели,помпа маслена?тая биела дето е притракала най верочтно е разтеглена,тоя мотор като усети надув и ще предаде богу дух най вероятно още при настройките.не питай от къде знам ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: бюджетен дрифт проект с м42б18 турбо

Мнение от KriK4eTo » 08 Апр 2012, 0:07

Дет се вика човек се учи от грешките си. Не питайте от къде зная. Успех в проекта приятелю и дори и да не се получи това което ти е в главата важното да си направиш равносметка къде си сгрешил и какво ново си научил.
Поздрави момчета :bchug:
Изображение

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook