окачване е46

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

окачване е46

Мнение от 100imenov » 20 Яну 2012, 0:41

Здравейте колеги моля дайте съвет,че вече се чуда какво да права.С две думи да кажа,че купих Bilstein b12 kit 35/20 и след монтажа :shock: .Отпред падна малко,а отзад се вирна с един пръст,викам си тая няма да е :nono: .Купих пружини H&R 55/35 айде заприлича,че е снижавана ама отзад пак не пада както трябва.Порових се из нета и гледам,че някой карат без подлошките на пружините.Какво ви е мнението за премахването им,как се отразява директно пружина-носач?В realoem ги дават че общо са 15мм,което ме задоволява,но малко скептично ми изглежда.
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: окачване е46

Мнение от ///M_Martin » 20 Яну 2012, 0:48

Аз карам без тях но съм койлове и честно да ти кажа няма да падне много ако си без тях.Горе тампоните.които са на пружината са по-дебели но не знам дали няма да дрънка много.Провери всичко ли е монтирано както трябва за да няма някаква грешка.
П.П.Може да ти прозвучи смешно но виж някой да не е обърнал пружината наопаки

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 20.05.2007
Пол: Мъж
Кара: John Cooper WORKS
Мечтае да кара: JCW GP

Re: окачване е46

Мнение от picotto » 20 Яну 2012, 0:51

колега с тези 55/35 трябва да ти е доста ниска...преди това с какво окачване беше? аз на един мой клиент комби е46 му повдигах задницата с такива тампони 30мм мисля че бяха. само че той беше с някво мега ниско окачване измислени бяха(задните гуми влизаха в калниците), та на тези негови пружини подложихме такива тампони и нови газови амортисъори и заспа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: окачване е46

Мнение от 100imenov » 20 Яну 2012, 1:10

Всичко е точно 5 пъти сменях пружини,нз как не ми се развали резбата на амортисьора :mhihi: Значи с билщаина седи по-високо,а h&r е сходен със стокова пружина която не е Мтех.За това сега съм си навил да махам подлошките.Единственото ми съмнение е,че като монтирах всичко,смених и опорните лагери,мисля нещо те да са объркани и Б8 като е по-твърд да не "дуе" той. :paranoid:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: окачване е46

Мнение от ///M_Martin » 20 Яну 2012, 12:19

100imenov написа:Всичко е точно 5 пъти сменях пружини,нз как не ми се развали резбата на амортисьора :mhihi: Значи с билщаина седи по-високо,а h&r е сходен със стокова пружина която не е Мтех.За това сега съм си навил да махам подлошките.Единственото ми съмнение е,че като монтирах всичко,смених и опорните лагери,мисля нещо те да са объркани и Б8 като е по-твърд да не "дуе" той. :paranoid:

Провери внимателно всичко защото едно нещо да не е както трябва и може да обърка нещата.Зависи колко ти е висока пружината но при всички положения трябва да стои по-ниско колата при спортна пружина защото М Тех пружините свалят с 17мм от серийното окачване...


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: окачване е46

Мнение от Projektzwo » 27 Яну 2012, 12:19

с какъв рейт са пружините, сигурен ли си че са за твоето купе с твоя мотор... :roll:
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: окачване е46

Мнение от ///M_Martin » 27 Яну 2012, 17:15

Projektzwo написа:с какъв рейт са пружините, сигурен ли си че са за твоето купе с твоя мотор... :roll:

ето за това не се бях сетил,провери че има голямо значение :!:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: окачване е46

Мнение от 100imenov » 27 Яну 2012, 21:03

Еми по TÜV ги дават,че стават за всички шасита,но са със различни мерки,примерно за седан 55/35 а за купе 35/10,защото на купето пружините по принцип са 20мм по-къси.Обърнах целия гугъл и 100% пружините са еднакви.Заключението ми е,че ако по-голямата част от тежестта на колата я поема амортисьора,той да е по-дълъг и като е твърд да повдига . :roll:

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook