Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 30.10.2008
Местоположение: Сливен
Кара: 730d

Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от vlaikov44 » 07 Юни 2011, 10:41

Въпроса ми е следния къкав е на4ина и метода на лепене на това фолио на преден капак на е 36 смисъл капака ми е матов мокри ли се или на сухо се прави и с кво се почиства и дали се праска с не6то друго моля за съвет от някои които го е правил благодаряти предварително :)

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от ///M_Martin » 07 Юни 2011, 14:34

Ако не си правил преди по-добре не рискувай да съсипеш фолиото а направо пиши или се обади на Жоро Бозуков(bozukov_g) той се занимава с тези неща,предполагам ще ти го лепне ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от vanioboy » 07 Юни 2011, 22:29

Доколкото съм гледал на едно две изложения само с една джаджа като сешоар процедираха,но както споменаха отгоре по-добре не рискувай сам а заложи на човек с опит :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 27.08.2010
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от TaF » 08 Юни 2011, 18:50

До колкото знам само с пистолет за горещ въздух, но при тези цени на карбоновото фолио по-добре недей рискува да го слагаш сам ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 30.10.2008
Местоположение: Сливен
Кара: 730d

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от vlaikov44 » 17 Юни 2011, 15:17

http://carbonfoliobg.com/ ,има и клип не изглежда толкова трудно :D може и да рискувам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 24.05.2011
Местоположение: In search of the pot of gold
Пол: Мъж
Кара: Е36
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от GKuzmanov » 17 Юни 2011, 15:39

vlaikov44 написа:http://carbonfoliobg.com/ ,има и клип не изглежда толкова трудно :D може и да рискувам

обаче колко фира дава тоя пич не е истина :mhihi:

по темата: Преди да го лепиш го остави 30-40 мин на слънце, ще помогне :yes:
Изображение

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от sme666ko » 17 Юни 2011, 23:15

TaF написа:До колкото знам само с пистолет за горещ въздух, но при тези цени на карбоновото фолио по-добре недей рискува да го слагаш сам ;)


3М фолиото има каналчета за отвеждане на въздуха и се лепи само с пистолет за горещ въздух. Китайското няма каналчета, или ако има не вършат работа, и може да се наложи да се лепи с препарат.
Повърхността трябва да е добре обезмаслена и почистена, ръцете също.
Слънце не е нужно. :mrgreen:
Последна промяна sme666ko на 22 Авг 2011, 13:11, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 30.10.2008
Местоположение: Сливен
Кара: 730d

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от vlaikov44 » 18 Юни 2011, 0:03

Другото което е капака ми е матов дали ще залепне върху мата или трябва да го излъскам с нещо,и да препоръчате фолио ако може смисъл 3-ма е ясно някво по сносно китайско или те са на един кантар всички благодаря предварително :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от doktormik » 18 Юни 2011, 7:04

първо-тоя пич наистина е аматьор...като го гледам как реже с ножчето вържу уплътненията и ръбовете....сега по темата-карбоновото фолио е тип"твърдо" фолио и колкото пове4е се нагрява с пистолета за топъл въздух,толкова пове4е се разтпъва и омеква-нарушава се структурата на материала.след изстиването му става като пластмаса-лепенето му е ад..освен това-след като се разтегне,по принцип остава под напрежение,особено на местата където има свивки и гънки-разлепването е сигурно впоследствие!!!освен това по краищата на фолиото е добре да се мине с малко лак(става и за нокти :mhihi: ),за да се предотврати навлизане на прах,мръсотии и вода под фолиото(тогава разлепването е пове4е от сигурно и почва да се вее като платно на яхта при скорост...)...и който си мисли ,4е като дава50-70лв/м за фолио и получава Хамерикан фолио-много се лъже!!всичко е Китай,или Румънеще,или Туркиш...по принцип твърдото фолио е за повърхности много гладки и прави-тоест без гънки,кривини и вдлъбнатини!!всичко дотук казвам от личен опит-правил съм преди години ЦЕЛИ коли(барабар с брати,спойлери,дръжкии всичко),като едната кола пича още си я кара така-но с холандско фолио,което струваше тогава още около 110лв/м,при ширина стандарт 123 см.помня,че то имаше гаранция при външни условия 12!!! години!!! има и техники на лепене,в зависимост дали е на цели парчета,дали се припокрива,та дори и в зависимост от посоката на лепене!!!! работата не е за хора без опит,ако трябва да се свърши както трябва и да има добър ефект!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от doktormik » 18 Юни 2011, 7:11

между другото,чета че колегите коментирате"каналчета за отвеждане на въздух"-със сигурност няма каналчета,нито едно фолио няма каналчета или нещо подобно!!! външната му повърхност може да е всякаква-мат,релефна,гладка,грапава,само за прозорци(перфо-фолио),и т.н-това е в зависимост от нуждите.а лепливата повърхност е повече от ясно каква трябва да е...

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от sme666ko » 18 Юни 2011, 12:35

"Карбона" на 3М има каналчета, колега. Затова се лепи без препарат.

Изображение

Изображение

Изображение

vlaikov44 написа:Другото което е капака ми е матов дали ще залепне върху мата или трябва да го излъскам с нещо,и да препоръчате фолио ако може смисъл 3-ма е ясно някво по сносно китайско или те са на един кантар всички благодаря предварително :)


Повърхността трябва да е максимално гладка, за да не се разлепи фолиото. Преди време лепихме на един капак, който не беше боядисан, беше само на филер, и се разлепи отпред, но го оправихме със смолата на 3М.
Относно фолиото - виж в "Продава - авточасти и аксесоари" - колегата mitaka7 продаваше карбоново фолио. Не знам с какъв произход е, но изглежда добре. :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1012
Регистриран на: 3.06.2006
Местоположение: dimitrovgrad
Пол: Мъж
Кара: е30-327 . е30-320
Мечтае да кара: bmw 327i turbo
Детайли за колата: BMW 327 i

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от tuningfena » 19 Юни 2011, 11:57

абе по добре не пробвай сам , аз опитах и срезелих доста и нищо не направих,по добре не рискувай
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от doktormik » 19 Юни 2011, 19:30

колега смешшшко,според мен ,това не са каналчета за отвеждане на въздух,а савсем друго нещо.но няма да спорим и да разбиваме темата на човека.в краина сметка,мисля всички сме единодушни в едно-ако няма опит,да не се захваща сам.ще идат напразно труд и пари за материал... :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от maxpower » 23 Юни 2011, 20:12

Аз имам въпрос към колегите с такъв мод дали влизат в пререкания с господата полицаи :cop: при мен както предния капак така и тавана, че даже и задния капак са ми за боя, защото имат доста на брой дребни драскотини, които искат боя и се чудя дали да не ги мина и аз с фолио.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 24.05.2011
Местоположение: In search of the pot of gold
Пол: Мъж
Кара: Е36
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: Питане за липене на карбон фолио на преден капак на е36

Мнение от GKuzmanov » 27 Юни 2011, 18:16

имало някакъв закон който ти разрешава да си лепиш каквото си искаш по колата, стига да не е цензурно и расистко. В момента го проверявам и ще ти кажа след 1-2 дена.

П.П. дори можело да си направиш друг цвят колата с фолио и нямало какво да ти кажат, ама не знам колко е вярно
Изображение

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook