Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 03 Мар 2009, 22:18

Да ми дадеш идея аз как да си махна лака от лицевата част на спиците,както и от борда на джантата че по него има много надписи :help:
Мисля утре вечер да почвам и аз и ще съм ти благодарен :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 03 Мар 2009, 22:26

Колега като те гледам с каква джанта си се захванал... Колко цола е? Прецени добре дали това е джантата - обмисли вариянт за други джанти... не ми е работа да давам акъл ама все пак не е малко работа... Иначе Терминатор препарата при мен не свърши работа не знам при теб как е - евентуално Боди намери има го в предишните страници... При теб ако си решил да я правиш цялата ще береш ядове - борда е лесен ама за спиците.... Все пак първо си набави вичко дето ще ти трябва.. и после както колегата E30_M_Tech_ll е описал.... Имай на предвид че за джанта при теб ще отидат 4-5 часа
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 03 Мар 2009, 23:35

за колегата с борбета на спица..
първо намираш едно боди и мажеш и махаш докато не остане грам боя по джантата после ако имаш нерви шкурош цялата джанта ако не само лицевата част която ще полираш при нея няма да имаш ядове щото е само отгоре и няма да има нужда да вреш кичето между спиците.... полираш какт ое описано лсед като си постигнал задоволителен ефект идва ред на боядисването облепяш лицевата част която си полирал точно до където трябва и пръскаш един черен мат или гланз според зависи от личния ти вкус... разлепящ и си ти ... няма нищо да му нарпавиш на поолираното аз мойте ги облепях с хартиено тиксо като бодисвах и няма никви грижи.... ще се получи добре убеден съм....
но имай впредвид че тая лицевата част като я полираш няма да се получи точно както при наз дето си полираме бордовете щото като гледаш борда той отразява навътре и смалява работите и всичко ти изглежда по контрастно и по огледално като цяло а като полираш права или издута повърхност се получава обратния ефект и остава впечатлението че не си го нарпайл какт отрябва маа това да не те притеснява... като боядисаш с черната боя отстрани вобще няма да ти прай впечатление....
ето ти още малко примери да добиеш по ясна представа как трябва да стане тия джанти наподобяват твойте
Изображение
Изображение
Изображение
между другото този вариянт е доста по лесен за извършване щото първо че като шкуриш можеш да ползваш и машина даже но и на ръка да е ще е в пъти по лесно.... освен това полираната част не е толкова голяма и ще стане бързо.... :) така че не му мисли хващай се и да видим какво ще стане... верно че е джантите не са кой знае какво така че и да не стане янма да те е яд много хехе :) пък и после винаги можеш да си ги боядисаш в оргиналния цвят така че.... успех колега...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 04 Мар 2009, 0:34

Мерси много колеги!Утре се хващам :D
Те,че не са не са ама им се радвам пък и пара за други нямам пък и 16-ки на моя мотор са му достатъчни :mhihi:
Сега нека от всичко написано да обобщя какво точно ми трябва за да не пропусна нещо и утре на половината работа да ми се налага да ходя до магазина :mhihi:
шкурка П80 - П1000 на вода
Паста за сваляне на боята и на лака
черна боя
хартиено тиксо
полираща паста
памучно парцалче и ..... май е това :roll:
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 04 Мар 2009, 0:58

шкурките до 2000 водна и полиращ комплект ти трбва не само парцалче и паста .... също и накрая отделно от полиращия комплект ти трявба запечтваща паста за полираното място... применро продуктите на нигрин които съм описал по назад... ти като отидеш в магазина ще видиш то си пише отзад на продуктите...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 04 Мар 2009, 1:09

Много благодаря!
Утре сутрин почвам и ако съм готов до довечера със едната джанта ще пусна снимки да си кажете мнението и ако има нещо за промяна да го оправя :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 04 Мар 2009, 7:36

Да споделя - полирането сле шкурките го правете на топло място защото ще се сблъскате с проблема които беше при мен - за да се разгражда пастата и да "твори чудеса" и трябва по висока температура която навън поне аз колкото и да минавах с бормашината неуспях да постигна и останаха петна от засъхнала паста... ако и при вас стане така не се притеснявайте - слагате джантата под душа - пускате топла вода и с финно парцалче забърсвате так където минава топлата вода...
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 05 Мар 2009, 13:03

голям проблем.... опитете които правих на оная алуминиева ламарина всичките са неуспешни говоря за запечтване... преди една седмица го оставих на открита тераса като огледало беше а сега като го погледнах се е матирало цялото незвисимо дали е там където съм пробвал тия пасти илки там където си го оставих директно на полирането...
:( то ако ще е за една седмица по добе да не почвам другите вобще....
някой знае ли във варна поткъде мога да си намеря таква паста сонакс... в бриколаж и практикер няма.... надявам се с нея да стане... колегата дето са му на колата джантите да каже дали му се матирват след извесно време....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 6.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е21 318is 78' сега е30 328
Мечтае да кара: e30 monster

Мнение от tZv3t0zAr » 05 Мар 2009, 13:42

Добре де с някакъв лак няма ли да стане ? По принцип така се прави до колкото знам ?! Просто трябва да се предотврати контактът на метала с кислорода ?!
Изображение

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 05 Мар 2009, 13:55

tZv3t0zAr написа:Добре де с някакъв лак няма ли да стане ? По принцип така се прави до колкото знам ?! Просто трябва да се предотврати контактът на метала с кислорода ?!

а аз мисля че трябва да е специален лак :roll:
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 05 Мар 2009, 18:27

нем вобще не се прави с лак пробвах го и това лющи се като за световно при най лек допир... на запад изпозлват Poorboys wheel sealant.... ама ние тука нали сме изолрани от света за да дойде нещо такова до бг цената му ще стане 50 лв... а струва 4-5 долара....
остава тоя сонакс да пробвам ама първо да поразпитам за его че да не пак да давам пари за рпоби.... че вече ми омръзнаа....
ще чакам колегата да ми отговори.... и се надявам някой да каже каде да го изнамеря във варна...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 05 Мар 2009, 18:35

ето нещо ново.... http://www.surfaceprotection-bg.com/products2.html
утре смятам да им звънна да видим кво ще ми предложат и на каква цена....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 05 Мар 2009, 21:16

Това последното изглежда интересно...

иначе пастата на Сонакс можеш да си я поръчаш от тук http://automaniasliven.hit.bg/sonax.html
аз поне не я намерих на друго място
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 6.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е21 318is 78' сега е30 328
Мечтае да кара: e30 monster

Мнение от tZv3t0zAr » 06 Мар 2009, 2:29

А няма ли варянт за прахово лаково покритие ? Тоест някакъв лак който се нанася с прахово боядисване и после се пече !

Не мисля че варянта за лакиране е неподходящ, все пак всички полирани джанти като нови излизат лакирани ?! :roll:
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 06 Мар 2009, 9:52

не са точно лакриани и не са и точно полирани но това е друга тема... навсякъде казват че с лак не става че се люпи че се лющи да не говорим че като го нанесеш и се матирва повърхноста... не зависимо колко скъп лак използваш... от линка по горе имат някви нано лакове или нещо такова ама ще ги видим днес като им се обадя кво точно ще ми кажат щото в сайа нито цена нито дори име на продукт.... то може и те да го слагат абе нищо не е оточнено....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook