Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 02 Мар 2009, 13:52

а ти сигурен ли си че на тая снимка не са полирани щото много ми мязат на такива....
инъче в бг има хора дето боядисват с такава боя но цената беше супер висока... за цяла кола искаха 8000 ;)
за джанти някъуде към 1000 лв най вероятмно щее той човека даже е от форума ако види тая тема да каже колко струва точно...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 02 Мар 2009, 14:29

E30_M_Tech_ll написа:не аз със машината ги докарвам до огледал ои после като мина със запечтващото с машина пак тогава се матирват съвсеем леко почти не се забелязва но мен ме дразни... инъче и с кърпа на ръка пробвах става още по зле ... с микрофибърна точно за полиране...


Е перфектни ще е трудно да ги издокараш. Но странно при мен точно след памучната кърпа за полиране (не микрофибърна) се получава най-добрия ефект, но пак не е като от снимките в началото
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 02 Мар 2009, 15:04

svilgg написа:
n1nja написа:ии браво!
все пак някакъв успех си постигнал!
ето виж мойте в кво окаяно състояние са!
трябва и аз да почна с тази процедура,
но чакам да се стопли малко временцето!
поздрави!
Изображение
Изображение

ти си си скрил номера но веднага познах колата ...
:bowdown: :bowdown:
пич евала ти прайм колата ти изглежда наистина мноо гот , супер е изчистена и стойка фасон ала бала ....
аз съм от квартала и съм ти скиварал колата много пъти и е наистина мноо готина ... еталонът ми за Е30
ти си човекът ;)


:uups:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 02 Мар 2009, 15:17

та по въпроса за полирането...
накупувах си всички необходими пасти и шкурки и тем подобни шитни...
както и 4 броя ламаринки за да кача колата на тях (понеже нямах други), и се пробвах на едната ... става мн яко... обаче е голяма играчка, тоя полиращ кит на Wolfcraft е само 15.50 от бриколажа ама беше последния... трябва да мина пак да си зема че като гледам как прогресивно свършва на 2та джанта и ще трябва пак да ходя да купувам... мислех без да махам гумата така да я шкуря обаче - не... вентила много яко пречи.. така че живот и здраве сега през седмицата, ще смъкна гумите от жантите и се почва! още един път благодаря на мтех2 за голямото инфо и успех на всички колеги които се хванат на хорото :) а и още нещо.. когато полирах вече с последния (синия) препарат... самата остичка на която се хваща кечето е много къса и трудно влиза между спицата и борда... доста често надирах полираната повърхност с патрона на дрелката когато се опитам да го завра там :mhihi: та въпроса ми беше как успя да го полираш без да го надереш?
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Мнение от svilgg » 02 Мар 2009, 18:40

предполагам ползва шлайф а не дрелката ;)
ако имаш нужда от помощ свиркай на 200 метра от теб имам гараж ;)


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 02 Мар 2009, 18:42

ами и аз задрах на едно две места ама неволята учи първо го слагаш възможно най наркая на патрона някъде около 5 мм да хване и след това си взех едно като шапчица за патрона която искормих от една полираща топка... абе нещо като дрешка за патрона евентуално ако се допре да не надира ами дрешката м у да го поеме... имаше ефект от цялата работа... аз го взех мойто на готов о но ти применро можеш да си го ушиеш или изрежеш сам но задължително трявба да е от нещо дебело като одеяло или нещо такова ако не можеш да ме разбереш ще ти снимам мойто да видиш как е станало ;)
а при мен не свършва толкоз бързо пастата не знам ти цялата джанта ли полираш или борда? щото за двете ми джанти не отиде повеч от 1/4 от кафявата и 1/5 от синята паста...
а и те продавеат само пасти от същата фирма би трябвал ода е на съ
ия щанд откъдето си го взел комплекта имат и смао кичета бе квот ти е свършило да не купуваш цял кит си има по отделно и струват по 5 лв май....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 02 Мар 2009, 19:01

Благодаря и на двамата! ;)
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 02 Мар 2009, 23:01

n1nja написа:та по въпроса за полирането...
накупувах си всички необходими пасти и шкурки и тем подобни шитни...
както и 4 броя ламаринки за да кача колата на тях (понеже нямах други), и се пробвах на едната ... става мн яко... обаче е голяма играчка, тоя полиращ кит на Wolfcraft е само 15.50 от бриколажа ама беше последния... трябва да мина пак да си зема че като гледам как прогресивно свършва на 2та джанта и ще трябва пак да ходя да купувам... мислех без да махам гумата така да я шкуря обаче - не... вентила много яко пречи.. така че живот и здраве сега през седмицата, ще смъкна гумите от жантите и се почва! още един път благодаря на мтех2 за голямото инфо и успех на всички колеги които се хванат на хорото :) а и още нещо.. когато полирах вече с последния (синия) препарат... самата остичка на която се хваща кечето е много къса и трудно влиза между спицата и борда... доста често надирах полираната повърхност с патрона на дрелката когато се опитам да го завра там :mhihi: та въпроса ми беше как успя да го полираш без да го надереш?

принципно за да не се надере трябва много внимателно да действаш,а такива спици забрави да стане,даже и фирмите които полират не се наемат да ги правят,питал съм ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 02 Мар 2009, 23:31

еее ти направо ме оказа бе колега :)
според мене не е чак толкова трудно...
просто не бях свикнал ...
но както вика колегата е30м-тех2 просто трябва едно чорапче
и да се внимава ... според мене не е никак трудно....
важното е да имаш мерак :twisted:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 03 Мар 2009, 3:25

Здравейте колеги.Досега четох темата браво много добра.
Имам няколко въпроса. :uups:
Тези полиращи комплекти дали ги има само в хипермаркетите,че в Габрово нямаме практикер нито Бриколаж.
И другото е не разбрах дали шкуренето трябва да е на ръка или пак със шлаифове и дрелки.
Моите джанти са Борбет
Изображение.
Тъйкато нямат такъв голям борд се чудя дали да не ги полирам целите,вие как мислите че е по добре.Свободно време ще намеря само неискам да скапя нещата,че досега не съм се занимавал с такова нещо,но е интересно и се надявам резултата да е добър.Утре отивам да свалям гумите и да купувам матерялите :D
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 03 Мар 2009, 11:08

принципно няма да има кой знае какъв резултат като ги полираш твойте... смисъл за да полираш между спиците ти трябват специални кичета дето в бг не съм виждал да ги продават но може принципно да се нарпавят от по голямо киче...
може да се полира и само лицето на джантата а вътре между спиците да го бодисаш черен мат даже така ще стане по добре ..... и работата ще спадне в пъти... ;)

не мога да намеря снимки на точн отака нарпавен борбет въпреки че съм виждал но идеята ми е нещо такова...
Изображение
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 03 Мар 2009, 21:26

Твоята идея наистина ми хареса.Който си го може си го може :D !
Надявам се нямаш против да ти взема идеята и да я приложа :uups:
Днес обикалях намерих такива комплекти и си взех.
А колега,кое първо да направя,да боядисам между спиците или първо да полирам?Как ще е по добре.Защото при боядисването ще трябва да се облепя и може да матирам повърхноста която съм полирал преди това,а другото е,че може да нараня боята която съм нанесал преди да полирам :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 03 Мар 2009, 21:31

Такааа
Първи опит не особенно успешен да кажем че не съм особенно доволен но за сефте толкова ще продължавам да се опитвам :)
Терминатор-а е кофти работа освен че ми свали кръвното и ме надруса друго не свали :) така че за другите джанти ще търся Боди

Сега аз деиствах на вариянт джантата на колата - палиш ръгаш втора и си шкуриш... и не мога да си представя какво е на ръка....

Колегите със шпер да не пробват че ще стане фал :)
Изображение
Изображение

Само да уточня че джантата не беше особенно добре :)
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 03 Мар 2009, 21:48

Каква шкурка точно използва колега - от коя тръгна и със коя привърши със шкуренето?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 03 Мар 2009, 21:56

Започнах от 80 ама нищо не става докато не махнеш лака и боята...
Затова заострих една отверка и не особенно грубо докато джантата се върти минавах с отверката
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook