Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 15 Мар 2009, 11:19

АХА ето го решениетп :) Ще подцинковаме бордовете и нема ядове.. :D :mhihi: :mhihi: 8)

Абе при мен все още няма промени по първата джанта дето направих ... верно че седи в нас ама то в нас климата не е по различен от навън и температурата ниско и течение си става...

чакам еди приятел да разпита за тея пасти че живее в щатите до някакъв магазин за мотори и ако там е знаят няма къде да знаят:)
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 15 Мар 2009, 13:43

ако трябва да съм искрен съм си мислел да ги просребря и дали така няма да ми излезе по евтино от никилирането :help: :shock: щото имам от къде да взема сребро за материял пък ме съмнява че едни 100 грама ще ме оправят за бордовете смао но тва тряя се обсъди с човек дето разбира и дали вобще алуминия може да се просребри хаха :) но както и да е
условията във ваз и навън нямат нищо общо оитвънка въздуха е доста по влажен особено като вали хахаха
те и мойте като си седят тука до мене са си много хубави и все така си седят въпрек иче след две седмици пак се отчитат разлики ама пробвай да ги искараш навънка да видиш кво ще стане :winky:
пък и аз съм от варна тук постоянно си е влажен въздуха....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 15 Мар 2009, 17:39

а пробва ли с лак ,ама от тоя дето го пълнят в спорейове за баш бояжийските,на глазурит?Мисля че той ще държи
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 15 Мар 2009, 17:50

KIM написа:а пробва ли с лак ,ама от тоя дето го пълнят в спорейове за баш бояжийските,на глазурит?Мисля че той ще държи

Колеги и аз съм чувал че този във спрейовете може да се задържи!! Но предполагам при по-малко полиран материал!!!


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 15 Мар 2009, 19:12

KIM написа:а пробва ли с лак ,ама от тоя дето го пълнят в спорейове за баш бояжийските,на глазурит?Мисля че той ще държи

ми точн ос такъв съм рпбовал от спрей ама не на глазурит... абе какъвто и да е лака е ташак дор и ида държи да не се лющи матирва така че това е изключен отдавна вариянт.... ще видим кво ще стане с тая "перцента" дето намазах сега ....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 18 Мар 2009, 19:32

Колеги днес си взех продукта на БОДИ цената му е 7.50лв. и вече се предлага като спрей!! И искам да питам-Колкло време след нанасянето му почваш да махаш боята (лака)-питам защото отзад на упътването не пише нищо за времето на изчакване!! Които е работил със него да сподели!!!
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 18 Мар 2009, 23:19

ми няма точн овреме при всяка боя или лак е различно ти сам ще разбереш той се набръчква и почва сам да се одлепя ти сам отрябва да му помогнеш за някой части или с твърда четка или със дървена шпатула ;)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 18 Мар 2009, 23:35

E30_M_Tech_ll написа:ми няма точн овреме при всяка боя или лак е различно ти сам ще разбереш той се набръчква и почва сам да се одлепя ти сам отрябва да му помогнеш за някой части или с твърда четка или със дървена шпатула ;)

Благодаря Колега във събота почвам да свалям Лака!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 13.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: модерен ВАЗ

Мнение от _r3sp3c7_ » 19 Мар 2009, 1:06

Евалата мъжаги, направо ме гръмнахте, с тая тема и тоя ентусиазъм !!

П.П. You are SICK guys, keep walking !! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 20 Мар 2009, 14:22

E30_M_Tech_ll написа:колега ти с кви пасти смяташ да минаваш твойте?
и аз знам че тая топка има различни вариянт на твърдост но тая червената е за метал... търсил ли си дали в бг някъде може да се купи ... или единствения начин остава прочъка от ибей където целия комплект с пастите идва 30 и няколко долара но не знам колко ще стане след доставката... айде някой който се занимавва със внос на стоки от ибей да каже колко идва такъв комплект.... ако трябва и ще постна линк на конкрретна обява...
ще се опитам да наемря снимка на комплекта за полиране който аз изпозлвах
ето това е последната паста която е за финално и за запечатване ... според мен е по добра от сонакса...
Изображение


Колеги искам да те питам за тази Паста на Нигрин?? По принцип проблем ли е ако със нея се минат целите джанти и се полират?? Тоест тя за блясък и Защита от външни влияния (би трябвало да прави тънък филм защитен слой)?!! Не би трябвало да засегне боята или лака по джантите?? :)


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 20 Мар 2009, 15:32

тва е за полиране на метал не и на боя... разлиакта е голяма... пък и тя почти никва работа не върши тая паста.... нея я забрави
взимаш комплекта с кичетата и после за запечтване препарата от "перцента"
той върши най добра работа ;)
дам и з адругите колеги да кажа... тва май наистина ще върши работа ... не знам за колко дълго но за седмица и полвина джантата си остана същата .... без да има шпромени както с другите препарати....
като се иам впредвид че искара 2-3 дъжда ;)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 20 Мар 2009, 17:16

E30_M_Tech_ll написа:тва е за полиране на метал не и на боя... разлиакта е голяма... пък и тя почти никва работа не върши тая паста.... нея я забрави
взимаш комплекта с кичетата и после за запечтване препарата от "перцента"
той върши най добра работа ;)
дам и з адругите колеги да кажа... тва май наистина ще върши работа ... не знам за колко дълго но за седмица и полвина джантата си остана същата .... без да има шпромени както с другите препарати....
като се иам впредвид че искара 2-3 дъжда ;)

Колега имаш впредвид комплектчето със двете пасти и кичета от Снимката?? А за Препарата (перцента) които казваш не мога да те разбера какъв е и какво представлява?!! Дай повече инфо (снимка) и от къде може да се закупи???
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 20 Мар 2009, 17:28

да за този комплект говоря ...това е което ти трябва за полирането ... а перцентата е за запечтване ;)
можеш да си го купиш само от интернет на сайта им percenta.com излиза към 20 лв с доставката.... това е всико което ти трябва....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 20 Мар 2009, 17:33

E30_M_Tech_ll написа:да за този комплект говоря ...това е което ти трябва за полирането ... а перцентата е за запечтване ;)
можеш да си го купиш само от интернет на сайта им percenta.com излиза към 20 лв с доставката.... това е всико което ти трябва....

Колега мисля че ти беше го коментирал по-рано този сайт и техните продукти!! Техният ппрепарат е за крайният процес на запечатка и защита!! При нанасянето му след това със какво го обрабатваш-На ръка със кърпа или със машина и киче??
Надявам се да не ти досаждам със толкова Въпроси??!! :)


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 20 Мар 2009, 18:19

ми не ми досаждаш но по добре си задай всичките въпроси на веднъж че флудим инъче десет страницовата тема.....
нансяш с микрофибърна кърпа оставяш за полвин час след това с хавлиена кърпа обираш и изчистваш.... тва е нищо сложно няма...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook