Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Мнение от Smoocki » 01 Мар 2009, 10:23

Супер добра тема !Евала за труда!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 01 Мар 2009, 16:49

E30_M_Tech_ll написа:
kal написа:Лак в никакъв случай, защото рано или късно ще се обели и алуминия отдолу ще корозира. Затова се маже с паста през 1-2 седмици, зависи от времето, но зимата в никакъв случай с такива джанти, че лугата и солта ще им разкаже играта ;)

а скво ги мажеш и защо през 1-2 седмици?


Мажа ги с една паста на Сонакс Chrome&alu paste или нещо от сорта беше. Тя предпазва алуминия от външни влияния и запазва блясъка ;)
Изображение

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 01 Мар 2009, 18:48

следвайте стъпката на колегата''е30 м тех 2',
Последна промяна KIM на 01 Мар 2009, 22:37, променена общо 1 път
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 01 Мар 2009, 19:04

браво много добре са станали

с тая паста сонакс се получава матов ефект ак оса полирани както трябва... аз пробвах с още два модела пасти и всичките матират леко огледалната повърхност... направил съм си тука малък тест върху едно парче алуминиева ламарина с ясно разграничаване между отделните прапарати и без препарат за запечатване.... резултата е следния всичките матират след себе си огледалната повърхност но я запазват така .. а тая част където не е обработена се матира от външните условия и става по матирана дори от другите... и съм в задънена улица..... искам хе мда като голедало и да са защититени :( сега ми остава да пробвам да нанеса препаратите за запечатванеда ги оставя да изсъхнат и псоел вместо да полирам с бормашината да го отмия на течаща вода или на водоструйка... само че не знам дали няма да измия и филма който оставя препарата...
колегата със сонакса ти как махаш препарата след като си го нанесъл?
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 01 Мар 2009, 19:06

а не си ли мислил да запечаташ с лак
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 01 Мар 2009, 19:38

Сонакса е само за накрая и се слага с кърпа, не с машина. Във VW форума има супер тема за това. Иначе аз полирах с 3 вида пасти преди крайната фаза, и на мен отначало не ми се получаваше, но накрая стана. Като се има на предвид че правих джанти минати на песакоструй преди това и съм започвал с шкурка 80. Колкото повече се търка алуминия, толкова повече свети, това е ;)
Иначе за лака аз си казах мнението :)
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 01 Мар 2009, 19:39

на ламаринта пробвах и това :mhihi: лющи се спокйно с нокът... :) тък като е полрано до огледало и няма на кв ода легне хубаво лака и супер лесно се лющи така че и това не е вариятн пък той и той матира ... :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 01 Мар 2009, 19:43

E30_M_Tech_ll написа:на ламаринта пробвах и това :mhihi: лющи се спокйно с нокът... :) тък като е полрано до огледало и няма на кв ода легне хубаво лака и супер лесно се лющи така че и това не е вариятн пък той и той матира ... :)

ей тва не трябваше да го казваш сега :mhihi: трябваше половин час по-рано :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 01 Мар 2009, 19:51

KIM написа:
E30_M_Tech_ll написа:на ламаринта пробвах и това :mhihi: лющи се спокйно с нокът... :) тък като е полрано до огледало и няма на кв ода легне хубаво лака и супер лесно се лющи така че и това не е вариятн пък той и той матира ... :)

ей тва не трябваше да го казваш сега :mhihi: трябваше половин час по-рано :mhihi:


По назад в темата си пише че не трябва да се слага лак, но ако имаш късмет може да ти изкара 1 година ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 01 Мар 2009, 20:02

да може да искара една година ако си държиш джантите у вас хаха :winky: щом с нокът се лющи значи всяко една камъче асфалт и всичко твърдо ще го лющи яко.... :)
аз пробвах да нанеса пастата с кърпа ама не става смисъл то става ама тя веднага почва да полира и става едно такова трудно за движение и вече отдоло се е матирало леко...
аз ги гледах в воклсвагена имат там един доктора дето го имат за светило за полиране на джанти пък то ко нищо общо ... джантите му стават все едно са минати на 2500 шкурка с малко веро хахаха :)
но пък поо средата на темата от 40 страници има един друг пич дето си прави един ббс рс 15 зола по 11 и 9 широки джанти и при него се е получило много добре...
това сонакса като крем ли е полирали вобще или само запечатва... щото не съм чул много добри отзиви за него....
мойте препарати за запечатване се водят полирапасти за финно полиране и запечтване ... ама явно ми трябва нещо дето е само за запечттване...
в чужбина толкоз много хора си акрат джантие полирани.... те с кво запечтват да ги еба.....
навсякъде къде съм чел е описано за полирането и накрая пише само
sealent което означава точно запечтване ама никъде не пише с кво или как... :evil: на едно място сам осрещнах нещо то сорта на poor boys sealent... което ако е име на марка е много тъпа :mhihi:
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 01 Мар 2009, 20:18

Да, на мен този въпросния пич с 9ките и 11ките ми обясни как става. Значи ти накрая с каква кърпа го минаваш, трябва да е памучна за полиране, и трябва яко търкане на ръка, трябва да се повтори процедурата няколко пъти, поне при мен се стига така до задоволителен резултат. Иначе ако маа'ш само с машина все ще ти седи мат :mhihi: По ковти седят нещата с болтчетата, за тези които имат такива, защото те са метални и с каквото и да ги мажеш ще ръждясат. Най доброто решение за тях е да се дадат в химична лаборатория на покритие, хром, никел и тн.

За мен най-добрия краен резултат се получава с пастата Dirtwash metal polish на Weldtite има я по веломагазините.

Иначе кой каквото и да ти обяснява трябва и малко инпровизация ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Мнение от svilgg » 01 Мар 2009, 21:22

n1nja написа:ии браво!
все пак някакъв успех си постигнал!
ето виж мойте в кво окаяно състояние са!
трябва и аз да почна с тази процедура,
но чакам да се стопли малко временцето!
поздрави!
Изображение
Изображение

ти си си скрил номера но веднага познах колата ...
:bowdown: :bowdown:
пич евала ти прайм колата ти изглежда наистина мноо гот , супер е изчистена и стойка фасон ала бала ....
аз съм от квартала и съм ти скиварал колата много пъти и е наистина мноо готина ... еталонът ми за Е30
ти си човекът ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 6.11.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж

Мнение от bmw_725 » 02 Мар 2009, 0:47

Много добра тема колеги евала эа труда :D
скоро ще покажа и моите 19ки ;)


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 02 Мар 2009, 1:17

не аз със машината ги докарвам до огледал ои после като мина със запечтващото с машина пак тогава се матирват съвсеем леко почти не се забелязва но мен ме дразни... инъче и с кърпа на ръка пробвах става още по зле ... с микрофибърна точно за полиране...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 28.08.2007
Местоположение: русе
Кара: 325tds

Мнение от suravia » 02 Мар 2009, 11:28

следя темата с голям интерес .има какво да се научи :)
а за никелиране не знаете ли нещо :?:
чувал сам за елуксация и за боядисване с хром никелова боя но нея маи я няма в бг
Изображение
Изображение
Облицовки на сгради с ал.композитни панели(etalbond)
Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook