Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 12 Фев 2009, 11:45

ето и малко по-детайлни снимки от днес :)
Изображение
Изображение
на втората снимка където е със светкавица се виждат тия малки драскотини които преебават цялата работа.. точно от тях се получава тоя лек матиращ ефект но не мога да разбера от кой точно номер шкурка са се получили...
по принцип мойте джанти заводско са пак нещо като полирани или нещо такова само че за да получат блестящ ефект от завода са нарпавили борда на ресни все едно е минавало през струг джантата и за да се заличат тия ресни тряя се ошкури много добре и ме съмнява че и от там може да идва проблема защото тия ресни са само до някъде смисъл след самия ръб на джантата вече тази малката част която е успоредно с гумата тя ги няма тия ресни и там ефекта на полирането е занчително по добър :confused:
първта джанта я почнах от 340 или нещо такова а втората я почнах от двеста и има съвсем малка разлика почти незабележима в степента на полиране
интересно ми е ако применро ги почвам от 80 дали ще мога да разкарам тия гадни линий и в крайна сметка да получа желания резултат....
има ли някой тук освен мен и колегата дето пусна темата дето да се е занимавал с това нещо и да си има напредстава от нещата.....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!


Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 12.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Мнение от ///M Body Shop » 12 Фев 2009, 12:37

Евала на колегата за полезната тема!
Аз мойте щех да ги карам да ми ги боядисват, ама сега само малко да се стопли и се почва филма. Аз също ще снимам и ще споделям.
Някой ми беше казал, че се полирвали джанти на струг, има ли нещо вярно и заслужава ли си да се ходи, че на едната ми джанта борда е супер много надран? 8)
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 12 Фев 2009, 13:40

струга се използва само за да върти джантата инъче процедурата е същата... всъщност е много полезен за шкуренето.... :)
но който няма познат стругар може да си сложи джантата на колата да я вдигне във въздуха вкарва пета и ефекта е същия като струга :mhihi: доста хора така си ги правят.... :)
ето как ;)
Изображение
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 12 Фев 2009, 14:03

E30_M_Tech_ll написа:струга се използва само за да върти джантата инъче процедурата е същата... всъщност е много полезен за шкуренето.... :)
но който няма познат стругар може да си сложи джантата на колата да я вдигне във въздуха вкарва пета и ефекта е същия като струга :mhihi: доста хора така си ги правят.... :)
ето как ;)
Изображение


Плюсовете на това са ,че не оставаш без отпечатъци на ръцете и
процеса на шкурене така става много равномерно :!:


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 12 Фев 2009, 14:09

и най вече много по бързо :)
принципно за шкуренето на еддна джата със 5-6 вида шкурки отиват към 3-4 часа а така не повече от полвин.... :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 12 Фев 2009, 14:12

E30_M_Tech_ll написа:струга се използва само за да върти джантата инъче процедурата е същата... всъщност е много полезен за шкуренето.... :)
но който няма познат стругар може да си сложи джантата на колата да я вдигне във въздуха вкарва пета и ефекта е същия като струга :mhihi: доста хора така си ги правят.... :)
ето как ;)
Изображение


Ако ще го правите така колеги то поне се уверете че нямате шпер :) че така ще полирате предната броня някъде :)

Сега колеги когато минавате с по едрите шкурки ако използвате система където джантата се върти самостоятелно то намалете оборотите за да можете да следите процеса иначе рискувате едрата шкурка да "предобри" джантите.

При финната и най-вече при водната заложете на по-високи обороти...
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 12 Фев 2009, 15:38

и аз лично съм чувал че е хубаво да си стои нагрята докато се полира с някои пасти

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 12 Фев 2009, 16:07

Благодаря за прекрасното и подробно инфо!
Този уикенд се заемам! Само не разбрах едно...
добре да приемем че лъснат каплите... ам после?
Този алуминий не оксидира(корозира) ли?
Лак ли трябва?
Поздрави Пламен... :D
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 12 Фев 2009, 16:56

ами тая последната паста на нигрин която съм показал е за финно полиране и ЗАПЕЧАТВАНЕ предпазва от оксидация ;) по принцип може и с лак но СПЕЦИАЛЕН за лаумин инъче веднага почерняват да не говорим колко трудно се пръска защото все пак то става гладко като стъкло .... така че този е по удачния вариянт ....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 13 Фев 2009, 10:33

Ако ще правите така джантите си било с нигрин, пастите на 3М или сонаь то имайте все пак на предвид да се грижите за джантите се - не ги оставяите дълго време мръсни - през 2-3 месеца ги минете с последната паста - защото от безконтактното филм-а оставен от пастата изтънява докато накрая изчезне и зимате ги оставете на сухо място след като добре сте ги измили и избърсали.... в общи линии след като се направя така джантите - стават много по податливи на външни фактори и изискват повече грижи.

споделиха ми за паста за зъби? само че не тея с гранулите а чистата - та се чудя - казха ми че има положеителен ефект преди последната паста а пък и самата тя правила някъв фин филм? ама колко е вярно???
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 13 Фев 2009, 13:45

00Cool написа:Ето от тука може да си закупите всички неща на тази фирма .
https://store.mothers.com/index.php
Драснете един майл на тези да ги питате дали ще ви пратят до БГ и колко !!!
И сте майстори ...
Успех

ако някой иска от този сайт да поръча аз съм човека ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 13 Фев 2009, 15:53

да колега идеално но я кажи колко излиза пауърбола за метал големия плюс пастата за метал... в нета пише няква цена 30 и няколко долара колко ще стъпи до бг...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 13 Фев 2009, 16:32

https://store.mothers.com/product_info.php?products_id=85&cPath=13
ето това колко пари излзиа до вратата ми?
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 13 Фев 2009, 17:13

E30_M_Tech_ll написа:https://store.mothers.com/product_info.php?products_id=85&cPath=13
ето това колко пари излзиа до вратата ми?


Колега гледам че и ти си мераклия... От къде си ? ако си от софия да направин някаква кооперация... имам гараж пък и сега ми доиде идея как да преправя големият циркуляр за да стане джантата на него пък и потенциометърче ще му се сложи за да реггулира оборотите...
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Мнение от Bavarcho » 13 Фев 2009, 17:23

Колега може ли да ми кажеш морките на пастите които си използвал.колко горе доло излизат всички неща.
Че като се затопли почвам.
Благодаря ти.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook