Затъмняване на фарове с фолио питане ...

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

Брррръм!
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София- Център (мноо ясно!) :*
Пол: Мъж
Кара: на стъклопласт ...

Мнение от NeedHead » 22 Яну 2009, 10:52

а за София няма ли някой????? :|
Life is Better SIDEWAYS!
Изображение
bigmurzi написа:малко танкче :twisted:


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 22 Яну 2009, 11:21

дам на мен с фолио повече ми харесва защото черната хела самите фарове са едни такива мътни гадни... никакви освен това на дългите както обясних преди това под какъвто и ъгъл да ги погледнеш винаги има по един ъгъл незатъмнен и в крайна сметка кво? имам 3/4 затъмнен мътен фар е не мерси.... да не говорим че ако застанеш централно срещу колата и кръстачката не играе никва роля и все едно вса нормални и се получава къси затъмнени дълги не хахаха е нека да е по добре като ит харесва дай 450-60 долара и си купи оргиналдъ хела :)
но за да не съм голословен ай ти ми сложи снимки на блек хела дето мноо та кефят :lol: а аз ще постна още една две на това бмв от миналата страница да видим кое е по добре ;)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 22 Яну 2009, 11:29

ми тя оригиналната пак е така на дългите бре човек,а и вече имам нов метод който ги прави много черни и от все оп малко ъгли се вижда че са светли дългите ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Мнение от Projektzwo » 22 Яну 2009, 11:33

Всеки има право на мнение разбира се, но като цяло, проблема не е главно във визията, а в това, че се намалява ефективността на самите фарове, отделно колко си мислиш че ще караш с въпросното фолио?

Ето и снимките:

http://wp1016621.wp027.webpack.hosteuro ... 212/02.jpg
http://www.turnermotorsport.com/image/e ... ked_lg.jpg
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Мнение от kiko » 22 Яну 2009, 15:00

Ivaka написа:Отиди при Миро в с.Рогачево на 20км. е от Варна,много е добър и работи само с качествени матеряли,ето ти и сайта му http://miro-folio.com/

:shock: за пръв път чувам за фолио за джанти а тоя пич яко лепи,това ще изкара ли една зима ебаси


Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 22 Яну 2009, 15:05

И аз не съм чувал,но много пъти съм си го мислил..с такова 3М карбоново фолио...ама ей тоя баварец ме сцепи

Изображение :shock:

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Мнение от Ogi » 22 Яну 2009, 15:08

kiko написа:
Ivaka написа:Отиди при Миро в с.Рогачево на 20км. е от Варна,много е добър и работи само с качествени матеряли,ето ти и сайта му http://miro-folio.com/

:shock: за пръв път чувам за фолио за джанти а тоя пич яко лепи,това ще изкара ли една зима ебаси


тоя направо ме приби :shock: :shock: :shock:
пребоядисването вече не е модерно... отиваш и се преолепваш :lol:


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 22 Яну 2009, 16:26

дам точно това и на мен ми нарпави впечетление че хората цялата кола си облепя вместо да я пребоядисва :) което говори достатъно за качестовто и здравината на фолиото... :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 22 Яну 2009, 18:08

Миро си знае работата и ако разгледате в галерията какви коли е правил, става ясно че може да му се има доверие!7та 0999 е на един познат и от над година се движи облепена без проблеми!ФОлиото е щатското, а цените му на Миро мисля са без конкуренция!


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 22 Яну 2009, 18:27

а били споделил какви са цените че в сайта му май нямаше ценоразпис... за фаровете ми е интересно колко ще вземе....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Stoli4no

Мнение от sicbul » 22 Яну 2009, 18:56

E30_M_Tech_ll написа:ето че не съм единствения луд на клона :lol:
а в чужбина с сайтовете дори има готови изрезки от фолио за различните видове коли :) а тая снимка първта дето съм я взел е тоно от такъв сайт и това са различните цветове които предлагат :)
имам въпрос към колегата с затъмнениете фарове.. осезаема ли е разликата в светенето и дали куките ти правят някъв проблем... и колко парички ти взеха за четерите фара?
все пак мисля че твойто повече клони на първото затъмняване от снимката демек най тъмното може би с 5 процента фолио със сив отенък ще постигна втория вариянт :)
а относно точно мойте фарове те са почти нови и с светят перфектно като за е30 :) само че на която и да е жигула фаровете светят повече от мойте и на всеки с е30 :) хахаха просто не е измислен добре явно тоя фар.... инъче като пусна дългите и става ден от тях съм много доволен ама късите не са ги скопосали :)


Колега така : Първо с куките проблем няма да имаш защото няма как да разберат 4е е Фолио/става супер плъно и не си личи/
Второ за цената не мога да ти кажа аз си ги правих преди година и не помниа то4но колко ми жзеха ниакаде около 30лв на фар ще те излъжа :) :uups: :uups: :uups: :uups: :uups: :uups: .
И трето проблем с оветяването не съм усетил и няма фолиото е с голяма пропускливост, ако имаш и ксенон още по добре :D :D
Надявам се да съм бил полезен 8)


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 22 Яну 2009, 21:11

то това е интересното при затъмняване точно на фаровете.... защото когато свети фара и применро има фолио затъмняващо с 5 процента да речем теоретически че сме го затъмнили с 5 процента което е почти неуловима разлиак за окото... но когато гледаш фаровете отвънка първо че веднъж светлината се затъмнява при преминаването през стъклото но и след като се отрази от рефлекотра се затъмнява втори път при излизане и така реално погледнато на външен вид все едно е затъмнено 10 процента :) аз точно това имах впредвид и от самото начало... че със светло фолио се докарва тъмен ефект но всъшност то не е толкова затъмнено и не пречи на светлината толкова много... :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Stoli4no

Мнение от sicbul » 23 Яну 2009, 10:41

Колега няма зне4ение колко процента е фолиото .Примерно ако е 30% затъмнение , от вън ще излгеждат тъмни фаровете а това затъмнение няма да им пре4и на фаровете да светят с 30% а някаде с около 5-10% .
Така е и с фолио 90% ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 23 Яну 2009, 10:52

sicbul написа:Колега няма зне4ение колко процента е фолиото .Примерно ако е 30% затъмнение , от вън ще излгеждат тъмни фаровете а това затъмнение няма да им пре4и на фаровете да светят с 30% а някаде с около 5-10% .
Така е и с фолио 90% ;)

Малко да вкарам яснота... :lol:

Тези фолиа имат характеристики, ето на едно от тях...
Solar Transmission 55%
Solar Reflection 8%
Solar Absorption 37%
Visible Light Transmission 55%
Visible Light Reflection 8%

Това е за най светлото. За да се постигне най добър ефект се ползва такова фолио, на което Visible Light Reflection-a е най-голям... ;)

Така фара свети добре, но когато има светлина отвън се отразява и се получава черния ефект... :idea:

Това е общо взето. Гаранция се покрива, но до определена степен... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 327
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Варна

Мнение от баварка » 23 Яну 2009, 13:09

Сутринта бях при Миро в Рогачево затъмних с не наи тъмното фолио и се получи много добре,ще направя снимки и утре ще ги пусна,цялата процедура е за 15 минути и струва 15лева за 4-те фара.Момчето е профи и си разбира от работата да не говорим че парите са направо смешни и ако на някои не му хареса може да пробва с по тъмно, но пречи на фара.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook