Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 23 Мар 2009, 12:29

E30_M_Tech_ll написа:тва е за полиране на метал не и на боя... разлиакта е голяма... пък и тя почти никва работа не върши тая паста.... нея я забрави
взимаш комплекта с кичетата и после за запечтване препарата от "перцента"
той върши най добра работа ;)
дам и з адругите колеги да кажа... тва май наистина ще върши работа ... не знам за колко дълго но за седмица и полвина джантата си остана същата .... без да има шпромени както с другите препарати....
като се иам впредвид че искара 2-3 дъжда ;)

Колега какво стана със препарата "перцента"-Добър ли е и върши ли работа (Мина ли Теста)??защото тези дни искам да взимам!!! Предпазва ли Успешно?? :)


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 23 Мар 2009, 17:19

дам аз бях написал... върши работа ... такова зимайте ;) за сега това е най доброто...
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Столицата

Мнение от ednet » 25 Мар 2009, 1:29

Здравейте колеги , след като прочетох цялата тема преди седмица се амбицирах да си оправя едни джанти , е след една седмица труд вече имам резултат.... по джантите няма лак :ok:
Използвах еднин продукт на Леко-Ремовал , за махане на стари бой , лакове и т.н. Мисля , че имаше добър ефект и свърши работа. До тук добре ами сега :help: Искам да задам няколко въпросчета към вас и по-спецялно към колегата E30_M_Tech_ll койта забелязвам , че е доста навътре в нещата :bowdown: Значи , след като махнах лака виждам , че алуминия на места е окислил , та искам да ми дадете съвет , как да процедирам за напред. Аз не гоня този огледален ефект като вас , просто искам да махна окслените петна , да изравня цвета и да ги запечатам , като за целта ще използвам перцента или както му е името.


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 25 Мар 2009, 9:50

ми човек кво да ти кажа... значи трябва или да ги полираш или да ги боядисаш друг вариянт няма...
почваш да шкуриш от 80 шкурки нагоре и така докато стигнеш до 2500 после решаваш дали ше ги полираш или боядисаш като и при давата вариятна ефекта ще е добър... ;)
тия окисления най вероятно са ти се получили там където лака ти е бил паднал от преди това нали? и аз имам доста таквиа места :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Мнение от BT9028BA » 25 Мар 2009, 17:32

Днеска си купих смивка за боя но вече два часа чакам и неможе да се отлепи боята - стържа със шпакла и пак неизка да падне - купих си смивката на леко РЕМОВАЛ

Нека някой който е ползвал да кажи дали става за махане на боя от джанти - Леко Ремовал

Търсих Боди 700 но никаде в Търново не намерих - даже ми казаха че са го спрели от производство

Ако някои е ползвал друг препарат за махане на боята и лака да пише какъв е


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 25 Мар 2009, 17:58

бе и аз ползвам на леко хуйнята и начи от четвъртия петия път става ... хем аз махам само лака :mhihi: ... би трябвало на места да ти се е олюпило... премахваш квот е паднало и манаваш на ново ... повтаряш процедурата 4-5 пъти и може и да махнеш лака .. после за боята сигурно още толкоз пъти ще трябват...
мек олеги казват че с бодито не става от един път...
потърси "терминатор" то пак е по силно ;)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Столицата

Мнение от ednet » 25 Мар 2009, 23:59

Мерси колега за отговора , иначе си прав точно кадето е паднал лака и е окислило , пробвах го днес с няква паста дето имах в нас и как блесва не е истина :shock: а кви ла*на излизат ви е бедна фантазията :confused: Намазах малко от пастата с една гъба потърках и после с една микрофибърна го забърсах и ефекта беше много добър. Жалко , че в момента нямам апарат да ги снимам как стават... :(
Иначе с колега BT9028BA си писахме на ЛС , оказа се , че са му продали Ремовала с минал срок на годност преди месец :winky: Незнам как е при другите , но аз съм доволен от този продукт , свърши ми работа :ok:

Колега а Перцентата , как се нанася ?


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 26 Мар 2009, 0:32

писал съм по горе в темата четете че ми омръзна да ги повтарям еднии същи неща...
нанся се с микрофибърна кърпа оставяш полвин един час да поеме и след това забърсваш с обикновенна хавлиена кърпа ;)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Столицата

Мнение от ednet » 26 Мар 2009, 12:32

E30_M_Tech_ll написа:писал съм по горе в темата четете че ми омръзна да ги повтарям еднии същи неща...
нанся се с микрофибърна кърпа оставяш полвин един час да поеме и след това забърсваш с обикновенна хавлиена кърпа ;)


МНОГООО ти благодаря ,
Кажи си адреса , да ти пращам касата с бира :ok: :have one:


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 27 Мар 2009, 19:29

аз не пия бре :mhihi: може нещо количка :roll: :winky:
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 14 Апр 2009, 10:28

понеже - зарязахме малко темата та да я повдигна.

Ето малко снимки за процеса като ще разказвам какво се случва точно...

Така изглеждаше джантата преди да я почна
Изображение

Вече закачена на колата - подсигурете колата като подложите контра на двете гуми здраво стъпили на земята... използвайте хидравличен крик.
Изображение

Това е инструмента които използвах аз за сваляне на лаковото покритие - представлява отверки(права) заострена на шмиргел като е заострена на 90 градосов ъгъл..
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Мнение от blacksapphire » 14 Апр 2009, 11:18

Само да кажа, че Body 700 e спрян от производство. Аз съм много доволен от смивката на Pufas ( към 14 лева)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 14 Апр 2009, 11:50

хммм имам и клипчета да се онагледи деянието :) само дето нещо не искат да се качват :)
Когато спея ще кача линкове.
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Мнение от guns3 » 14 Апр 2009, 11:53

Колеги BODY 700 тук в Перник допреди две седмици се продаваше във един магазин за Бой и мисля че още ги има!!! Хората там ми казаха че за сега си го получават!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Мнение от didodi » 14 Апр 2009, 23:23

Бодито 700 се продава само като спрей в момента , но го има отново по магазините ;) и той е най-ефикасния метод за махане на боя и най-вече лак от джантите . Сещате се, че е и най-отровен :mhihi: ползвайте ръкавици и не го вдишвайте много-много. Относно оная зелена паста - тя от СССР - буквално тогава е произвеждана и чудесно полира , тя се намира само в ретро железариите :mhihi: Ефекта е лоол при доста натискане и търпение и най вече ако джантата се завърти.
Успех на всички , на събора ще се види кой блести най-много [img]http://www.vwclub.bg/forum/images/smilies/060104_emM4_prv[1].gif[/img]
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook