голям лаг след ремап дайте мнения и съвети

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 7.02.2009

голям лаг след ремап дайте мнения и съвети

Мнение от Stafo » 22 Яну 2017, 22:04

колата е е46 136кс. с права генерация на 63мм от колектора, изолиран егр, почистени дебитомер, колектори, турбо пътища (също така и скъсени) на колата се направи ремап след който на 3та м/у 3000 и 3500 оборота се получава дупка в която колата едвам набира или с др. думи турбо лаг според мен но мапера смята, че проблема е хардуерен и че от към софт всичко е ок, ремапа се прави без дино затова нямам и графика мисля да я пусна тия дни на един рън поне да видя какво ще покаже но според него по добре да потърся 1во проблема другаде та въпроса ми е .................къде ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: голям лаг след ремап дайте мнения и съвети

Мнение от turbonetic » 23 Яну 2017, 13:25

На диагностика излизали нещо колега? Защо,не махнете чипа за да видите дали проблема наистина ,не е от него

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: голям лаг след ремап дайте мнения и съвети

Мнение от zvetiko » 23 Яну 2017, 18:27

Stafo написа:колата е е46 136кс. с права генерация на 63мм от колектора, изолиран егр, почистени дебитомер, колектори, турбо пътища (също така и скъсени) на колата се направи ремап след който на 3та м/у 3000 и 3500 оборота се получава дупка в която колата едвам набира или с др. думи турбо лаг според мен но мапера смята, че проблема е хардуерен и че от към софт всичко е ок, ремапа се прави без дино затова нямам и графика мисля да я пусна тия дни на един рън поне да видя какво ще покаже но според него по добре да потърся 1во проблема другаде та въпроса ми е .................къде ?


Значи преди ремапа няма проблем, след ремапа се появява и умуваме къде е причината. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 7.02.2009

Re: голям лаг след ремап дайте мнения и съвети

Мнение от Stafo » 23 Яну 2017, 20:42

според мапера колата вече е била пипана и била надута турбината на 1,7 бара и предполага, че това пък е направено с цел да прикрие друг проблем евентуално по помпата нещо или .........още някакви си филми негови и затова сега вече се проявява проблема по осезаемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: голям лаг след ремап дайте мнения и съвети

Мнение от INTEGRALE » 23 Яну 2017, 20:57

Ами върни си оригинален файл и тествайте.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: голям лаг след ремап дайте мнения и съвети

Мнение от stony1 » 26 Яну 2017, 21:46

Stafo написа:според мапера колата вече е била пипана и била надута турбината на 1,7 бара и предполага, че това пък е направено с цел да прикрие друг проблем евентуално по помпата нещо или .........още някакви си филми негови и затова сега вече се проявява проблема по осезаемо


Кажи на мапера, че идея си няма от дизелови двигатели! Ако надуеш турбото, т.е. вкараш повече въздух, как това ще компенсира проблем с помпата :dunno: Тя тази кола само с въздух ли върви?! Я стига глупости, да ти връща парите и стария софт и да престане да се занимава с дейности и неща, които не са му ясни.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook