Въпрос за NCS Expert и INPA

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от chernobila » 13 Дек 2013, 11:46

Колеги от къде мога да си купя двете програми,че искам да си разглеждам по колата като съм свободен.В склад66 няма НСЦ-а само ИНПА-та и никъде неможах да намеря :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от hacker4eto1 » 13 Дек 2013, 12:24

chernobila написа:Колеги от къде мога да си купя двете програми,че искам да си разглеждам по колата като съм свободен.В склад66 няма НСЦ-а само ИНПА-та и никъде неможах да намеря :help:

Колега мога да ти помогна с инпата пиши на Л.с.
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от boris » 13 Дек 2013, 18:40

Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от Bavarcho » 13 Дек 2013, 19:04

В пакета на ИНПА-та влиза и НСЦ Експерт, или поне аз като инсталирах инпа-та нсц експерт-а се инсталира автоматиш :smoke:

п.с. по интернет има доста оферти за кабел K+Dcan за ИНПА
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от chernobila » 13 Дек 2013, 20:11

Bavarcho написа:В пакета на ИНПА-та влиза и НСЦ Експерт, или поне аз като инсталирах инпа-та нсц експерт-а се инсталира автоматиш :smoke:

п.с. по интернет има доста оферти за кабел K+Dcan за ИНПА



И двамата сте номер 1 :ok: ( И Боби и ти) ..незнаех,че може с кабела на ИНПА-та да се пусне и НЦС-а :banghead: Досега съм работил само със БМВ Скенер ама на немски и с почти всички модули нямаше връзка :dunno: На различните коли ,които съм чел с нея,с различни модули нямаше връзка .Грешките на немски неискам да ги кометирам как се превеждат ,при положение,че знам само азбуката и да броя до 100 на немски :kuku:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от Bavarcho » 13 Дек 2013, 20:26

Що бе, аз имам и БМВ Скенер 1.4 купуван от склада (не знам колко години го ползвам вече) и нямам оплакване (а верно на англисйки е), лесен е за работа и си има доста възможности. (нищо че на пръв поглед става само за затриване на грешки)

А ИНПА-та да знаеш че за някой мотори грешките и всичко ги изкарва на немски, примерно за м62 моторите е на немски (има една активна тема в е39 раздела по въпроса), и други за които сега не се сещам (но ми е излизала и на немски, и за други модели)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от chernobila » 14 Дек 2013, 11:46

Bavarcho написа:Що бе, аз имам и БМВ Скенер 1.4 купуван от склада (не знам колко години го ползвам вече) и нямам оплакване (а верно на англисйки е), лесен е за работа и си има доста възможности. (нищо че на пръв поглед става само за затриване на грешки)

А ИНПА-та да знаеш че за някой мотори грешките и всичко ги изкарва на немски, примерно за м62 моторите е на немски (има една активна тема в е39 раздела по въпроса), и други за които сега не се сещам (но ми е излизала и на немски, и за други модели)



Значи ИНПА-та няма да ми върши работа за М62?Просто искам да си направя някой работи по колата (живи и здрави като работи адекватно и всичко и е наред) примерно като дам на задна скорост и да ми падат задната щора и задглавниците,като я заключа да свири алармата и да ми прибира огледалата и да вдига прозорците,а ако почна да го занимавам колегата Napsters с тия глупости сигурно ще ме изгони от сервиза му :mhihi:

П.П. Току-що говорих с предтавител на склад66.Неможах да разбера даже какво предлагат.Никакво обяснение за продуктите и ....нямам думи.Някакво устройство писукаше до този човек - нито аз го чувах,нито той мен явно.Накрая това,което разбрах е,че като си купиш кабела (50 лева БМВ ОБД УСБ ПОРТ) не ти давали нищо освен самият кабел,а програмите си ги търсиш сам. :banghead: Мисля в понеделник да им се обадя пак и дано този път да ми обяснят КУЛТУРНО :roll:



Този кабел върши ли ми работа? http://sklad66.com/cms/BMW-K-DCAN-USB.html

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от Bavarcho » 14 Дек 2013, 18:05

Този кавел K+Dcan е по-добрия (чете колите по К и по Д шина) сиреч може да четеш повече коли с него. (а и с него въврят и други програми като вак ком и фиат мултискан например)
За М62 излизат грешките на немски, както и живите данни на мотора. Както ти казах има активна в момента тема в Е39 раздела по въпроса. Но не се свика и ще ги научиш нещата на немски, не са чак толкова много.


Аз от Склад 66 съм взимал единствено БМВ скнера преди доста време, иначе имам и други програми (ауто ком делфи, рено кан клип, лексия, вак тахо..) които съм пазарувал от programatoribg.com момчето е точно, даже последните пъти направи малка отстъка (една програма му я връщах защото имаше дефект в кабела това след десетина дни и нямаше проблем да я заменим с друга)

п.с. Преди имаше едно момче в форума което проаваше интерфейс за ИНПА, ДИС ГТ1 (с програмите заедно) имаше тема в комерсиалните обяви, кабела беше за Ком Порт и можеше да се чете Е36, но тези дни търсих обявата му и я няма, ако някой знае ника на колегата ще съм благодарен ако ми го даде. (искам да си купя такъв кабел, но докато имаше обява не се начудих..)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от chernobila » 15 Дек 2013, 20:08

Bavarcho написа:Този кавел K+Dcan е по-добрия (чете колите по К и по Д шина) сиреч може да четеш повече коли с него. (а и с него въврят и други програми като вак ком и фиат мултискан например)
За М62 излизат грешките на немски, както и живите данни на мотора. Както ти казах има активна в момента тема в Е39 раздела по въпроса. Но не се свика и ще ги научиш нещата на немски, не са чак толкова много.


Аз от Склад 66 съм взимал единствено БМВ скнера преди доста време, иначе имам и други програми (ауто ком делфи, рено кан клип, лексия, вак тахо..) които съм пазарувал от programatoribg.com момчето е точно, даже последните пъти направи малка отстъка (една програма му я връщах защото имаше дефект в кабела това след десетина дни и нямаше проблем да я заменим с друга)

п.с. Преди имаше едно момче в форума което проаваше интерфейс за ИНПА, ДИС ГТ1 (с програмите заедно) имаше тема в комерсиалните обяви, кабела беше за Ком Порт и можеше да се чете Е36, но тези дни търсих обявата му и я няма, ако някой знае ника на колегата ще съм благодарен ако ми го даде. (искам да си купя такъв кабел, но докато имаше обява не се начудих..)



Утре ще потърся по-обстойно да видя кое да взема .Благодаря ти още веднъж за помощта :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от mustang1986 » 15 Дек 2013, 21:33

От склада кабела си върви всичко и си идва с всичко необходимо.Дис,Инпа,Нцс ехперт :-)


Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от Батман » 28 Дек 2013, 22:54

mustang1986 написа:От склада кабела си върви всичко и си идва с всичко необходимо.Дис,Инпа,Нцс ехперт :-)


+++1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от hrpopov217 » 19 Яну 2014, 17:09

Bavarcho написа:
п.с. Преди имаше едно момче в форума което проаваше интерфейс за ИНПА, ДИС ГТ1 (с програмите заедно) имаше тема в комерсиалните обяви, кабела беше за Ком Порт и можеше да се чете Е36, но тези дни търсих обявата му и я няма, ако някой знае ника на колегата ще съм благодарен ако ми го даде. (искам да си купя такъв кабел, но докато имаше обява не се начудих..)


metodi80 му е ника.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от Bavarcho » 20 Яну 2014, 10:37

hrpopov217 написа:
Bavarcho написа:
п.с. Преди имаше едно момче в форума което проаваше интерфейс за ИНПА, ДИС ГТ1 (с програмите заедно) имаше тема в комерсиалните обяви, кабела беше за Ком Порт и можеше да се чете Е36, но тези дни търсих обявата му и я няма, ако някой знае ника на колегата ще съм благодарен ако ми го даде. (искам да си купя такъв кабел, но докато имаше обява не се начудих..)


metodi80 му е ника.


Да, сдобих се и с неговия кабел вече :yes: (работи перфектно със старите модели изпробвано вече :) )
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Въпрос за NCS Expert и INPA

Мнение от hrpopov217 » 24 Яну 2014, 21:52

Bavarcho написа:
........................ :yes: (работи перфектно със старите модели изпробвано вече :) )


Не се и съмнявам :) :yes:

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook