Съгласуване на EWS 4.3

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Съгласуване на EWS 4.3

Мнение от zvetiko » 21 Май 2013, 14:14

Колеги, изникна един интересен казус. Колата е Е39 М52В2. По някакъв начин EWS-са е 4.3 и двигателя е палел нормално с него. Правили са нещо с BMW Scanner и казват, че като са отвори секцията с EWS е било отметнато, че EWS- са е втора версия, после било прескочило автоматично на трета версия, двигателя спрял да пали, а втора версия не може да се избира.

Пробвах с няколко програми да направя съгласуване на DME с EWS, но не се получава- излизат ми грешки, че EWS не може да се прекодира, не може да се съгласува.
Интересно ми е как са накарали EWS 4.3 да работи с DME от 07.97г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Съгласуване на EWS 4.3

Мнение от oci » 21 Май 2013, 15:08

zvetiko написа:Колеги, изникна един интересен казус. Колата е Е39 М52В2. По някакъв начин EWS-са е 4.3 и двигателя е палел нормално с него. Правили са нещо с BMW Scanner и казват, че като са отвори секцията с EWS е било отметнато, че EWS- са е втора версия, после било прескочило автоматично на трета версия, двигателя спрял да пали, а втора версия не може да се избира.

Пробвах с няколко програми да направя съгласуване на DME с EWS, но не се получава- излизат ми грешки, че EWS не може да се прекодира, не може да се съгласува.
Интересно ми е как са накарали EWS 4.3 да работи с DME от 07.97г.


Е защо да не го накарат, аз съм правил на е46 която е с евс 3, и съм и адаптирал евс 4 от друга кола т.е от морга слагам евс-а и колата пали.
Синхронизиращия код мехду евс-а и екуто е 4 чифрен може да има и букси той се взима от моторната електроника и се вписва във евс-а и всичко е наред.
А тези пичове е трябвало първо да изчетат евс-а НО това със скенера не става и после дори и да се наакат нещата да могат да го върнат обратно.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Съгласуване на EWS 4.3

Мнение от Митко Стоянов » 21 Май 2013, 15:42

zvetiko написа:Интересно ми е как са накарали EWS 4.3 да работи с DME от 07.97г.

Обади се в централата в Мюнхен да питаш, щото EWS 4.3 се слага в Е39 от 03.97....

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... fg=25&hl=2

Не че разбирам де, ма ти си в пъти по-зле и от мен
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Съгласуване на EWS 4.3

Мнение от zvetiko » 21 Май 2013, 15:52

oci написа:
zvetiko написа:Колеги, изникна един интересен казус. Колата е Е39 М52В2. По някакъв начин EWS-са е 4.3 и двигателя е палел нормално с него. Правили са нещо с BMW Scanner и казват, че като са отвори секцията с EWS е било отметнато, че EWS- са е втора версия, после било прескочило автоматично на трета версия, двигателя спрял да пали, а втора версия не може да се избира.

Пробвах с няколко програми да направя съгласуване на DME с EWS, но не се получава- излизат ми грешки, че EWS не може да се прекодира, не може да се съгласува.
Интересно ми е как са накарали EWS 4.3 да работи с DME от 07.97г.


Е защо да не го накарат, аз съм правил на е46 която е с евс 3, и съм и адаптирал евс 4 от друга кола т.е от морга слагам евс-а и колата пали.
Синхронизиращия код мехду евс-а и екуто е 4 чифрен може да има и букси той се взима от моторната електроника и се вписва във евс-а и всичко е наред.
А тези пичове е трябвало първо да изчетат евс-а НО това със скенера не става и после дори и да се наакат нещата да могат да го върнат обратно.


Благодая за отговора- не знаех, че евс 3 е заменяем с евс 4. Обясняваха ми също, че били сменяли таблото с друго, евс- са бил прочел кода от от новото табло и тогава според тях станало объркването.

По принцип кашата с тази кола е голяма. Англичанка, която са я взели са 1000лв. и са я обръщали. Имаха колекция от модули на EWS- 2,3 и 4. Казаха, че била с EWS II, което не виждам как може да е вярно след като на диагностиката, колата излиза, че е 07.97г. После някой е сложил EWS IV и колата е палела. След като са си играли със скенера и таблото е спряла. Когато се опитах да адаптирам се появи съобщение, че EWS и DME са несъвместими. Имаха и EWS III, който изобщо не се разпознаваше от интерфейса за диагностика и ми казаха, че най-вероятно са го били изгорили по някакъв начин.

Обади се в централата в Мюнхен да питаш, щото EWS 4.3 се слага в Е39 от 03.97....


Попитах- очевидно по някое време са спрели да произвеждат EWS 3.2, който се слага от 03.97г. и е с Part number 61 35 6 905 667. Колата е имала някакъв проблем и тогава са сменили старият EWS 3.2 с EWS 4.3 с Part number: 61 35 9 145 097 ;) А сегашните собственици какво точно са мъчили колата е тема на друг разговор.

http://bmwfans.info/parts/catalog/61359145097/

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.12.2015
Пол: Мъж

Re: Съгласуване на EWS 4.3

Мнение от diem » 22 Авг 2016, 22:01

като говорите за евс-а някой знае ли кои е чипа на самата платка на бош мотроник 5.2 за м62б44 през които минава сигнала и се чудя дали ако го прехвърля колата ще запали без имулатори и т.н?

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook