Колеги моля Ви за помощ относно тунинг разработка!

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 14.07.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: каките да се нервят :+)
Мечтае да кара: трошки!

Колеги моля Ви за помощ относно тунинг разработка!

Мнение от lucifer_bmw » 28 Окт 2009, 18:09

Здравейте мисълта ми е за следната разработка по удобен лесен достъпен и достатъчно евтин начин автомобилите ни да придобият нови опций относно ЕЛ. глезотийките мисълта ми е следната всички сме виждали "лъскавите коли" които при заключване на автомобила ако има отворен прозорец го затваря работих известно време върху решението на този проблем и стигнах до следните изводи първо ни трябва захранване към моторчетата на стъклата съответното реле или схема да прекъсва не само + но масата във случая понеже работата на моторчето е с обръщането на поляритетите за да сменя посоката ( вдигане и сваляне) свързваме съответното реле към моторчето с необходимият поляритет до тук добре намира се такова реле обаче по-големият проблем е че ни трябва ПОСТОЯННО управляващо напрежение ОБАЧЕ независимо от където и да търся захранване ПОСТОЯННО свързано с тези вериги (АЛАРМА,ЦЕНТРАЛНО и ТН.) не намирам такова има моментно напрежение което трябва да използваме ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА АКО ИМА НЯКОЙ КАДЪРЕН ИНЖЕНЕР В ФОРУМА ВИ УМОЛЯВАМ ЦЪКНЕТЕ ЕДНА СХЕМИЧКА ПО ВЪПРОСА МОЛЯ ВИИИИИИИИИИИИ :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: ;) :roll: :winky:
BAYERISCHE MOTOREN WERKE може и да не са перпето мобиле но по-добри просто все още не са измислени!!!


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: КОЛЕГИ МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ ОТНОСНО ТУНИНГ РАЗРАБОТКА!

Мнение от ivan. » 28 Окт 2009, 18:25

С каква кола си колега :?:
Питам те защото повечето бмв-та го имат това заводско.
Не разбирам от тоци ,но ако го нямаш,по-добре да копираш оригиналното на твоята кола-просто идея.
Изображение
by ''kompleksa''

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 14.07.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: каките да се нервят :+)
Мечтае да кара: трошки!

Re: КОЛЕГИ МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ ОТНОСНО ТУНИНГ РАЗРАБОТКА!

Мнение от lucifer_bmw » 28 Окт 2009, 18:28

E30 мисля си също така да направя проект и за SOFT CLOSE но това ще е по-нататък
BAYERISCHE MOTOREN WERKE може и да не са перпето мобиле но по-добри просто все още не са измислени!!!

Каобой
Аватар
Мнения: 977
Регистриран на: 5.01.2007
Пол: Мъж
Кара: 318

Re: КОЛЕГИ МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ ОТНОСНО ТУНИНГ РАЗРАБОТКА!

Мнение от МРЪСНИЯТ_ХАРИ » 28 Окт 2009, 20:45

Мен аз не разбирам много, а ти гледам се занимаваш,но няма ли да е по лесно да си сложиш комфорт-модул
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: КОЛЕГИ МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ ОТНОСНО ТУНИНГ РАЗРАБОТКА!

Мнение от ///peter » 28 Окт 2009, 22:51

МРЪСНИЯТ_ХАРИ написа:Мен аз не разбирам много, а ти гледам се занимаваш,но няма ли да е по лесно да си сложиш комфорт-модул

:mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Колеги моля Ви за помощ относно тунинг разработка!

Мнение от penio » 29 Окт 2009, 21:23

Управлението далеч не е толкова просто колкото изглежда. Ако прозореца срещне някакво препядствие докато се затваря, то той поне трябва да спре или да се върне малко надолу. Наскоро четох един ПДФ мисля от Микрочип, как са решили те този проблем и така и не изчеотох всичко щото беше много. Но най-лесно и евтино става с готова инсталация, иначе ти трябват познания по програмиране и електроника, за да можеш да си сглобиш схемата с един микроконтролер + програматор, няколко датчика, релета ио моторчетата естествено. А да, и програма трябва да се напише. Но иначе приветствам идеята за разни глезотийки, аз от извесно време съм се загледал в едо чудо - Ардуино
Което представлява готова платка с един микроконтролер. Самата платка има 6 аналогови входа които могат да се свържат с датчици и около 12 изхода с които могат да се управляват разни уреди, включително и дисплей. Контролера се програмира сравнително елементарно, езика е доста прост и удивително много прилича на Ява. Но просто още не мога да му намеря приложение в колата, може би да се пробвам да направя нещо като пиджибек с него .....
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 19.11.2008
Кара: E30

Re: Колеги моля Ви за помощ относно тунинг разработка!

Мнение от kiborg » 29 Окт 2009, 23:45

има такава глезотийка,даже продавам 1 такава.управлява се с алармата на автомобила,мисля че се връзва към централното.за инфо 0898424489 :yes: п.с. нямам възможност да пиша повече от 3 реда компа.

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook