AIC controller???

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

AIC controller???

Мнение от Dirty M5 driveR » 14 Окт 2009, 18:45

Колеги, някой запознат ли е с AIC (additional injector controller) ? Просто ми дойде на ума и реших да пусна тази тема. Предполагам доста от Вас са чували за въпросния контролер, използван в performance тунинга, но никъде в подфорума не намерих писано за него. И мисля, че би било интересно за повечето от нас някой знаещ да пообясни за какво става дума. Пък и в крайна сметка форума е технически и целта е да се образоваме малко или много, а това ще е нещо ново, така че съвсем няма да е излишно :)

Поздрави на всички ;)

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: AIC controller???

Мнение от rtzankov » 15 Окт 2009, 9:40

Чували сме, но въпроса е ти какво искаш да чуеш за него.
Защо не прочетеш малко преди да питаш :)

П.С. Знам защо - защото така е най-лесно ;) :D
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: AIC controller???

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Окт 2009, 15:45

Колега, наистина преди да пусна темата, не бях чел нищо за AIC. Преди доста време се опитах да намеря нещо конкретно, но без успех. И след като видях днес какво си ми писал, се замислям, че може би имаш право. В никакъв случай не желая темата ми да бъде обект на конфликти и тен подобни, целта ми беше някой, който е запознат ако има желание и време да драсне някой ред, тъи като в подфорума за това нещо досега не е говорено, а сигурно ще има интерес. Аз самия знам колко е досадно да се четат едни и същи теми по няколко пъти. Така че ако прецениш, понеже виждам, че си модератор тук, нямам нищо против темата да бъде заключена (по-добре, отколкото да става арена на ненужни спорове).
А що се отнася до този контролер, днес се порових малко и успях да намеря бегла информация --> http://www.rbracing-rsr.com/rsraic400.htm . Едно не ми е ясно от това, което прочетох тук - че контролера подобрява възможностите на фабричния инжекцион, добавяйки 1-4 допълнителни инжектора. Та нека задам въпроса си така - защо точно от 1 до 4 инжектора се добавят; как те се вписват към фабричната инжекция и има ли някаква специфика в работата на самия контролер.
Надявам се да има коментари по темата, щото съгласете се, че ако ние не си направим форума стойностен за четене, няма кой друг ;)


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: AIC controller???

Мнение от xpl0d » 15 Окт 2009, 20:59

Dirty M5 driveR написа:.. Едно не ми е ясно от това, което прочетох тук - че контролера подобрява възможностите на фабричния инжекцион, добавяйки 1-4 допълнителни инжектора. Та нека задам въпроса си така - защо точно от 1 до 4 инжектора се добавят; как те се вписват към фабричната инжекция и има ли някаква специфика в работата на самия контролер.
Надявам се да има коментари по темата, щото съгласете се, че ако ние не си направим форума стойностен за четене, няма кой друг ;)

Аз не съм тунер, но по пътя на логиката ми се струва че е нещо като моноинжекциона и пълния инжекцион. Тоест има нужда от допълнителна електроника(AIC), щото примерно ако имаш допълнителни 4 инжектора, може не винаги да ти трябват всичките. Примерно ако имаш кола, която ползваш както да ходиш до работа с нея, така и да си правиш кефа през уикендите, може би ще предпочетеш да имаш 2 режима на бууст. Та и оттам като караш на малко налягане не винаги имаш нужда от всичките 4 допълнителни инжектора да ти работят. Може би се прави някаква икономия на гориво по този начин :mhihi: Но нека експертите да кажат :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: AIC controller???

Мнение от ///peter » 29 Окт 2009, 20:30

Четете бе хора! В линка си пише какво е. В слуачая въпросната "аларма" се ползва заедно със заводската електроника. Идеята е да ползваш твоята електроника + тази, която управлява от 1 до 4 инжектора (това зависи от това колко повече дебит ти е необходим, не за икономия).

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook