Чип тунинг или аванс процесор?

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 04 Апр 2012, 22:52

Благодаря! М52 си е със Сименс. Това е моят случай от кар-листа: 320 2.0i 24v 6 206S3 Mpi Siemens MS41 / Spider 511N-07
Това 07 накрая не знам какво означава, при някои го няма, при други е 03, 05 и т.н.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от krasi_bmw » 04 Апр 2012, 22:59

аре да се похвалиш после,одавна го мисля за газовата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 04 Апр 2012, 23:14

Краси похвалата ще е субективна, ТАП-а ще се монтира заедно с инжекциона. Поне това ми е идеята.

Стана ясно, че в комплекта има куплунг байпас, така че е възможно шофиране без ТАП-а въпреки че е монтиран.

Също така комплекта за програмиране се продава отделно и вероятно на краен клиент (с несервизна дейност) не е чак толкова спешен, тъй като програмирането се прави при монтажа, едва ли сменят често софтуер.
Твърде е вероятно при мен да се наложи програмиране, цифрите -07 (от Spider 511N-07) са пояснени като тип програмиране. Все още се надявам, да се впише някой, който се занимава с тази електроника и да обясни точно процедурите.
Ето и един монолог на колега, макар да става дума за Cobra 510N : http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=102510.0
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 11 Май 2012, 12:53

От десетина дена съм приключил окончателно с монтажа на ГИ и адванс процесора към него.
Затъмнението около тия адванс процесори и техния монтаж ме принуди да карам известно време с тапа, понеже с процесора двигателя отказваше да запали. Все пак след телефонни разговори и имейли стигнах до проблема, а именно на М52 не се пуска сигнала на разпределителния вал през процесора, както го бях направил. Недоумявам защо е така на Ванос двигател, отговор не намерих. От дистрибутора за БГ ми бе изпратен точния PDF с монтаж на процесора за моят двигател, нещо което не се предлага на сайта на производителя, там е спусната една универсална схема за монтаж.
Друго важно нещо е, че процесора е с универсален софтуер (511N)за да може да тръгне на всички двигатели за които е предназначен, за двигател М52 се вкарва 07 програма в адванс процесора и така моделът му става Spider 511N-07, при мен не знам дали е направено, проверка само чрез свързване с компютър.
PDF за монтаж на М52: http://dox.bg/files/dw?a=1d9967659c

И едно допълнение кабелите(прекъсване на сигнала от коляновия вал без рязане), които се предлагат за A.E.B. процесори са само за модела Cobra 510Н (за Бош електроника)
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от LiTtLeRoCk » 11 Май 2012, 13:38

Le Transporteur написа:От десетина дена съм приключил окончателно с монтажа на ГИ и адванс процесора към него.
Затъмнението около тия адванс процесори и техния монтаж ме принуди да карам известно време с тапа, понеже с процесора двигателя отказваше да запали. Все пак след телефонни разговори и имейли стигнах до проблема, а именно на М52 не се пуска сигнала на разпределителния вал през процесора, както го бях направил. Недоумявам защо е така на Ванос двигател, отговор не намерих. От дистрибутора за БГ ми бе изпратен точния PDF с монтаж на процесора за моят двигател, нещо което не се предлага на сайта на производителя, там е спусната една универсална схема за монтаж.
Друго важно нещо е, че процесора е с универсален софтуер (511N)за да може да тръгне на всички двигатели за които е предназначен, за двигател М52 се вкарва 07 програма в адванс процесора и така моделът му става Spider 511N-07, при мен не знам дали е направено, проверка само чрез свързване с компютър.
PDF за монтаж на М52: http://dox.bg/files/dw?a=1d9967659c

И едно допълнение кабелите(прекъсване на сигнала от коляновия вал без рязане), които се предлагат за A.E.B. процесори са само за модела Cobra 510Н (за Бош електроника)

Защо от разпределителния вал?
Сигнала не го ли взе от датчика на коляновия вал?
Каква е цената на този Аванс Процесор?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 11 Май 2012, 13:55

При всички аванс процесори се взема сигнала от коляновия вал, при някои се взема и от разпределителния каквато опция има и Spider 511N. Заради Ваноса реших да го "вкарам" и него, но излезе ненужно.
:arrow: http://www.fobosgas.com/category/77/ele ... atori.html
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от LiTtLeRoCk » 11 Май 2012, 13:59

Единствено М50Б20 ванос няма измислен аванс-процесор за него.
Преди време имах на старото ми М50 с бош, разликата е голяма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 11 Май 2012, 14:04

Разпитвал ли си по-надълбоко или съдиш само по информацията спусната от производителя? Много неща има но няма никава информация за тях, до това убеждение стигнах. Има кой да се пита-производител, вносител, има и други марки, DEK например са и по-евтини.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от LiTtLeRoCk » 11 Май 2012, 14:12

Специално за А.Е.В говорих с вносителя в София, и т еми потвърдиха, че за тази електроника няма.
За ДЕК не съм търсил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 12 Май 2012, 12:48

Тия дето са уж представители на АЕВ самите те не са наясно с възможностите на аванс процесорите които предлагат.Като купувах за мойта ме убеждаваха че точния модел бил спайдер511 обаче се оказа че с него прекъсва на 3000 оборота и е за най старите модели бош ЕКУ с механично делко.А модела за моя двигател е Кобра 510N.Даже след като сам го монтирах и отидох в сервиза да му покажа че проблема е решен с кобрата "специалистта" пак ме убеждаваше че не може да бъде и проблема не бил в АП а в колата ми.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от LiTtLeRoCk » 12 Май 2012, 17:24

Сигнала или самия датчик на вала на М50Б20 ванос нещо не е като хората, някакъв по особен бил, и затова няма за него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 12 Май 2012, 17:43

[quote="Jordana"][/quote]

С кой двигател си?
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 12 Май 2012, 19:34

Le Transporteur написа:
Jordana написа:


С кой двигател си?

М20Б20 мотроник 3.1 аз проблема си го отстраних още тогава като смених АП и досега си работи перфектно 5 години. На мотроника всички модели до м52 датчика на коляновия вал Е VR тип и не виждам какво му е по особеното.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от nikolae » 05 Юни 2012, 21:36

В крайна сметка някой с ги и аеб вижда ли реална разлика ?

Аз карам е46 м54б22 гледа това е моя модел
aeb 511n
520 2.2i 24v OBD MY 2001 6 226S1 Mpi Siemens DME MS43 511N-07

Не ми е проблем да го купя, проблема е да го вържа и настроя.
Ако става лесно и на някой му се занимава да правим проби - веднага ще хвана и споделя
разликата в колата с аеб-то и без него.

Да разбирам, че компа на ги-то не може да променя ъгъла на запалване, доколкото адванс процероса може така ли?
Как се разбира на колко градуса трябва да бъде настроен 5-6-7-12?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 05 Юни 2012, 22:08

Разлика има и то осезаема .Като го вземаш АП вземи си и подходящата букса за твойта инсталация.Продава се отделно за да не прекъсваш кабела на датчика. Настройка не е необходима.Настройваш дотолкова че пробваш с различни градуси на предварение сменят се с микро ключета на самия АП.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook