Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от kirililiev » 25 Мар 2009, 19:23

Prokudeniq написа:
kirililiev написа:
Prokudeniq написа:
Vandalism написа: колеги моля дайте мнение дали да сложа чип и има ли смисъл ?
Чипа на сток атмосферен мотор може да ти служи само за духовно въодушевление. Колегата едно мнение над моето говори за некви 7000 оборота. Какво значение има след като максималната мощност му е на 5500 или 6000 беше. От там нагоре въртеливия момент ти пада прогресивно като права линия ноадоло и си оставаш само с едни коне дето и за оране не стават. Ако сложиш разпределителен вал на по-големи градуси (283 градуса например) и макс мощност да да ти се получава в 6800 оборота тогава има смисъл да развиваш тези 7000 оборотчета, но въртящия момент няма да започва още от 1500 об. както е в момента, а ще се измести малко нагоре с 500 оборота. При промяна на горивната таблица и задаване на по-богата смес наистина въртеливия момент почва от още по-ниски обороти, но при сток ДВГ богатата смес води до загуба във високата скорост.



колега,на 5800 си на 150,след това мощността пада но не рязко и на 7000 примерно си на 130 коня но при смяна на предавката вместо да падаш на 4000 падаш на 4500 и дупката в ускорението изчезва,предпочитам да съм 100 коня на 9000 оборота отколкото да сменям на 6500,колата съм я тествал стотици пъти,ефект има и то голям,умрялата 520-ка прави изключителни неща със смешния мотор.в галерията ми има снимка на километража на 20-ката,много губи при висока скорост :mhihi: докато извадя телефона скоростта падна с 10 километра но все пак виш снимката,засичана е с други коли и с гпс,разликата при 200 километра е с 2 одгоре :mhihi: тва го казвам от опит а не от четене по форумите,нямам дори и спортен филтър и правопоточно гърне,всичко е сток ;)
И к'во праим с въртящия момент който се срива изведнъж, само на коне ли разчитаме :) Ефекта от преместването на ограничителя ще го усетиш само на 1-ва и 2-ра предавка, след това си е чиста загуба да се мъчиш да стигнеш до тия обороти със сток ДВГ. Ако толкова ти е голяма разликата, като дойда у Софето с куатрото ще те мерна, аз сменям предавките на 6400 оборота и 520-ки ги прая мармаладка. Та да видим до 230 каква разлика щи дам. Последната 520-ска чипната и с филтър не се виждаше в огледалото фаровете и изглеждаха като на дърт зил фаровете в мъгла от 100 метра.


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: optimist

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 25 Мар 2009, 21:01

kirililiev написа: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: optimist


Добре е, че си признаваш, че си такъв, защото аз съм реалист и не тая тайни надежди :mhihi: :mhihi: :mhihi: Да не се покриеш само като дойда, а и да те предупредя имам инсталирани 2-ве камери в колата за да няма хън мън после. Оправдания от типа: "със големи гуми съм", "кихна ми", "бензина е кофти" не ги приемам. Досега нема 520-ска било то Е34-ка или Е39-тка дето да ме е минала, даже като се замисля няма и такава дето даже и да се е кантарила с мен сите са били доста изодзадзе. Така че ще ми е приятно да срещна поне една вървяща та да ме накаже :mhihi: :mhihi: :mhihi: Колата ми е 1497 кг. и е 160 коня заводски имам филтър K&N (бла бла) и движа 4-ри 17"-ки. От 0 до 100 набирам доста бавно за 9 сек. след това се развъртам повечко. Твоята е по лека 1445 кг имаш реален шанс, а и движиш само 2 колелца и си с чип и там още некви си работи :)
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от kirililiev » 26 Мар 2009, 17:16

Prokudeniq написа:
kirililiev написа: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: optimist


Добре е, че си признаваш, че си такъв, защото аз съм реалист и не тая тайни надежди :mhihi: :mhihi: :mhihi: Да не се покриеш само като дойда, а и да те предупредя имам инсталирани 2-ве камери в колата за да няма хън мън после. Оправдания от типа: "със големи гуми съм", "кихна ми", "бензина е кофти" не ги приемам. Досега нема 520-ска било то Е34-ка или Е39-тка дето да ме е минала, даже като се замисля няма и такава дето даже и да се е кантарила с мен сите са били доста изодзадзе. Така че ще ми е приятно да срещна поне една вървяща та да ме накаже :mhihi: :mhihi: :mhihi: Колата ми е 1497 кг. и е 160 коня заводски имам филтър K&N (бла бла) и движа 4-ри 17"-ки. От 0 до 100 набирам доста бавно за 9 сек. след това се развъртам повечко. Твоята е по лека 1445 кг имаш реален шанс, а и движиш само 2 колелца и си с чип и там още некви си работи :)


извинявай,не разбрах че е авди,те много вървят по принцип,особенно този мотор :P ще ме биеш признавам си :mhihi: смятам темата за приключена,гледах и по телевизията казаха че чиповете за бензинови мотори нямали ефект...май по енимал планет го гледах ;)

този раздел все повече взема да ми харесва :D :D .успех и извинявай че с моя кош без да искам се набутах при батките,няма вече :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 26 Мар 2009, 19:27

kirililiev написа:извинявай,не разбрах че е авди,те много вървят по принцип,особенно този мотор :P ще ме биеш признавам си :mhihi: смятам темата за приключена,гледах и по телевизията казаха че чиповете за бензинови мотори нямали ефект...май по енимал планет го гледах ;)

този раздел все повече взема да ми харесва :D :D .успех и извинявай че с моя кош без да искам се набутах при батките,няма вече :D :D
Говори си колкото искаш, не ми пречиш. Напоследък не излизат нови вицове, та като ти прочета мненията се пукам от смях :D Добър хуморист си, да не си завършил натфиз?
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 1.12.2007

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Onqka » 26 Мар 2009, 20:50

Prokudeniq написа:Говори си колкото искаш, не ми пречиш. Напоследък не излизат нови вицове, та като ти прочета мненията се пукам от смях :D Добър хуморист си, да не си завършил натфиз?

Бате нема такъв дървен философ без знания като тебе,честно.И къде го виде тоя "въртелив момент" :mhihi:

По темата чип за атмосферен мотор - има няк'ъв ефект,ама не кой знае какво в сравнение с мотор с принудително пълнене.В комбинация с колектори,олекотение маховици,валчета и т.н. си става екстра ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от kirililiev » 26 Мар 2009, 22:04

Prokudeniq написа:
kirililiev написа:извинявай,не разбрах че е авди,те много вървят по принцип,особенно този мотор :P ще ме биеш признавам си :mhihi: смятам темата за приключена,гледах и по телевизията казаха че чиповете за бензинови мотори нямали ефект...май по енимал планет го гледах ;)

този раздел все повече взема да ми харесва :D :D .успех и извинявай че с моя кош без да искам се набутах при батките,няма вече :D :D
Говори си колкото искаш, не ми пречиш. Напоследък не излизат нови вицове, та като ти прочета мненията се пукам от смях :D Добър хуморист си, да не си завършил натфиз?


мисля че ти си пропуснал да завършиш каквото и да е...господарю на въртеливия момент :mhihi: :mhihi: тва че не си наясно и повтаряш някви клишета научени от форумите няма нищо общо с темата,само факта че се пънеш с некво ауди във бмв форум говори само по себе си колко си напред ;) ;) не искам да те убеждавам в нищо,ти си изключително умен и знаеш как стават работите,този виц харесва ли ти :?: :D :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 26 Мар 2009, 22:25

kirililiev написа:
Prokudeniq написа:
kirililiev написа:извинявай,не разбрах че е авди,те много вървят по принцип,особенно този мотор :P ще ме биеш признавам си :mhihi: смятам темата за приключена,гледах и по телевизията казаха че чиповете за бензинови мотори нямали ефект...май по енимал планет го гледах ;)

този раздел все повече взема да ми харесва :D :D .успех и извинявай че с моя кош без да искам се набутах при батките,няма вече :D :D
Говори си колкото искаш, не ми пречиш. Напоследък не излизат нови вицове, та като ти прочета мненията се пукам от смях :D Добър хуморист си, да не си завършил натфиз?


мисля че ти си пропуснал да завършиш каквото и да е...господарю на въртеливия момент :mhihi: :mhihi: тва че не си наясно и повтаряш някви клишета научени от форумите няма нищо общо с темата,само факта че се пънеш с некво ауди във бмв форум говори само по себе си колко си напред ;) ;) не искам да те убеждавам в нищо,ти си изключително умен и знаеш как стават работите,този виц харесва ли ти :?: :D :D :D
Предложих ти дръпка с Аудито защото това е най-слабия ми автомобил :mhihi: Ако искаш може да се дръпнеш с Бимата ми 335, с нея мога да си позволя да тръгнеш 100 метра преди мен и на 400м да те водя със 100 метра. А като твойта удушена 520 навремето ги минавах с напилената ми жигулката :mhihi: Ако искаш имам и КР-че, имам си и Kayman S и Мазда RX8 и М5 Е34. Кое си избираш или не ти стиска. Тоя виц харесва ли ти на теб? Най-вероятно не, но какво да се прави не всички може да сме като теб смехотворци.
Последна промяна Prokudeniq на 26 Мар 2009, 22:38, променена общо 2 пъти
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 26 Мар 2009, 22:27

Onqka написа:
Prokudeniq написа:Говори си колкото искаш, не ми пречиш. Напоследък не излизат нови вицове, та като ти прочета мненията се пукам от смях :D Добър хуморист си, да не си завършил натфиз?

Бате нема такъв дървен философ без знания като тебе,честно.И къде го виде тоя "въртелив момент" :mhihi:

По темата чип за атмосферен мотор - има няк'ъв ефект,ама не кой знае какво в сравнение с мотор с принудително пълнене.В комбинация с колектори,олекотение маховици,валчета и т.н. си става екстра ;)
По принцип и на пипната атмосферка, вече и влияе чиповането, ама на сток двигател си е чисто духовно въодушевление. Не си ли съгласен с това. Естественно, че ефекта не е като при тези с принудително пълнене :)

А що се касае до дървата ти си лидер на гората :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от kirililiev » 26 Мар 2009, 22:49

Prokudeniq написа:
kirililiev написа:
Prokudeniq написа:
kirililiev написа:извинявай,не разбрах че е авди,те много вървят по принцип,особенно този мотор :P ще ме биеш признавам си :mhihi: смятам темата за приключена,гледах и по телевизията казаха че чиповете за бензинови мотори нямали ефект...май по енимал планет го гледах ;)

този раздел все повече взема да ми харесва :D :D .успех и извинявай че с моя кош без да искам се набутах при батките,няма вече :D :D
Говори си колкото искаш, не ми пречиш. Напоследък не излизат нови вицове, та като ти прочета мненията се пукам от смях :D Добър хуморист си, да не си завършил натфиз?


мисля че ти си пропуснал да завършиш каквото и да е...господарю на въртеливия момент :mhihi: :mhihi: тва че не си наясно и повтаряш някви клишета научени от форумите няма нищо общо с темата,само факта че се пънеш с некво ауди във бмв форум говори само по себе си колко си напред ;) ;) не искам да те убеждавам в нищо,ти си изключително умен и знаеш как стават работите,този виц харесва ли ти :?: :D :D :D
Предложих ти дръпка с Аудито защото това е най-слабия ми автомобил :mhihi: Ако искаш може да се дръпнеш с Бимата ми 335, с нея мога да си позволя да тръгнеш 100 метра преди мен и на 400м да те водя със 100 метра. А като твойта удушена 520 навремето ги минавах с напилената ми жигулката :mhihi: Ако искаш имам и КР-че, имам си и Kayman S и Мазда RX8 и М5 Е34. Кое си избираш или не ти стиска. Тоя виц харесва ли ти на теб, най-вероятно не, но не всички може да сме като теб смехотворци.



не мога да се меря с теб,аз съм беден,автопарка ми е скромен ;) извинявам се че се напънах със смешната 20-ка с чипа ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 327
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Варна

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от баварка » 26 Мар 2009, 23:05

Prokudeniq написа:
kirililiev написа:
Prokudeniq написа:
kirililiev написа:извинявай,не разбрах че е авди,те много вървят по принцип,особенно този мотор :P ще ме биеш признавам си :mhihi: смятам темата за приключена,гледах и по телевизията казаха че чиповете за бензинови мотори нямали ефект...май по енимал планет го гледах ;)

този раздел все повече взема да ми харесва :D :D .успех и извинявай че с моя кош без да искам се набутах при батките,няма вече :D :D
Говори си колкото искаш, не ми пречиш. Напоследък не излизат нови вицове, та като ти прочета мненията се пукам от смях :D Добър хуморист си, да не си завършил натфиз?


мисля че ти си пропуснал да завършиш каквото и да е...господарю на въртеливия момент :mhihi: :mhihi: тва че не си наясно и повтаряш някви клишета научени от форумите няма нищо общо с темата,само факта че се пънеш с некво ауди във бмв форум говори само по себе си колко си напред ;) ;) не искам да те убеждавам в нищо,ти си изключително умен и знаеш как стават работите,този виц харесва ли ти :?: :D :D :D
Предложих ти дръпка с Аудито защото това е най-слабия ми автомобил :mhihi: Ако искаш може да се дръпнеш с Бимата ми 335, с нея мога да си позволя да тръгнеш 100 метра преди мен и на 400м да те водя със 100 метра. А като твойта удушена 520 навремето ги минавах с напилената ми жигулката :mhihi: Ако искаш имам и КР-че, имам си и Kayman S и Мазда RX8 и М5 Е34. Кое си избираш или не ти стиска. Тоя виц харесва ли ти на теб? Най-вероятно не, но какво да се прави не всички може да сме като теб смехотворци.




С тая удушена 20-ка знаеш ли какви чудеса стават.Може да се повозиш ама да не ти стане лошо БАРО тои много коли няма като теб ама доста добре се справя зад волана точно с тая убитата удушената 20-ка,пък на следващия кръг от бдф може да те пробва колко струваш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 17.07.2008
Местоположение: МУРМАНСК,на север от Рая

Мнение от devastator » 26 Мар 2009, 23:15

Хубаво де аз пробвах със всякви чипове австрийски,немски,норвежки и се върви еднакво.
Сипвам 92,сипвам 95,сипвам 98,сипвам 100 и се върви еднакво със сичките.
Вие как ги усещате тези вървежи.Аз не ги усещам,ще ида да се прегледам да не съм станал безчувствен.Може пък проблема да е в двигателя ми....хм ,кой знае.Или пък да скокна на стенд който мери конски сили и въртеливи моменти.
Чекай да скиваш как скоро бацко ироничен флудър ,че стане старши ентусиаст,а в бъдеще може би и....!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 26 Мар 2009, 23:20

баварка написа:С тая удушена 20-ка знаеш ли какви чудеса стават.Може да се повозиш ама да не ти стане лошо БАРО тои много коли няма като теб ама доста добре се справя зад волана точно с тая убитата удушената 20-ка,пък на следващия кръг от бдф може да те пробва колко струваш.
Нема ядове добре дошъл :) С удоволствие. Но както и предполагам това ще си остане само оферта, както винаги се е получавало досега. Всички се точат и като дойде момента всеки си намира някакво оправдание. И говорим за сток двигател М50В20 + чип да е Е34-ката, а не като последния път да ми оферират 320-ска М52В20 , а се изръсиха с М52В28. Капаците се вдигат и се проверява всичко по което си личат тунерските работи. Съгласен ли си така?
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 1.12.2007

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Onqka » 26 Мар 2009, 23:22

Prokudeniq написа:Предложих ти дръпка с Аудито защото това е най-слабия ми автомобил :mhihi: Ако искаш може да се дръпнеш с Бимата ми 335, с нея мога да си позволя да тръгнеш 100 метра преди мен и на 400м да те водя със 100 метра. А като твойта удушена 520 навремето ги минавах с напилената ми жигулката :mhihi: Ако искаш имам и КР-че, имам си и Kayman S и Мазда RX8 и М5 Е34. Кое си избираш или не ти стиска. Тоя виц харесва ли ти на теб? Най-вероятно не, но какво да се прави не всички може да сме като теб смехотворци.

Ти си некой от шейховете бе човек :shock:
Сериозно,мисля че т'ва беше най-глупавото,което можеше да напишеш.В един спор да самоизтъкваш колко коли имаш :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 327
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Варна

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от баварка » 26 Мар 2009, 23:28

Prokudeniq написа:
баварка написа:С тая удушена 20-ка знаеш ли какви чудеса стават.Може да се повозиш ама да не ти стане лошо БАРО тои много коли няма като теб ама доста добре се справя зад волана точно с тая убитата удушената 20-ка,пък на следващия кръг от бдф може да те пробва колко струваш.
Нема ядове добре дошъл :) С удоволствие. Но както и предполагам това ще си остане само оферта, както винаги се е получавало досега. Всички се точат и като дойде момента всеки си намира някакво оправдание. И говорим за сток двигател М50В20 + чип да е Е34-ката, а не като последния път да ми оферират 320-ска М52В20 , а се изръсиха с М52В28. Капаците се вдигат и се проверява всичко по което си личат тунерските работи. Съгласен ли си така?


Ти си много зле да знаеш и доста ти личи Киро си ползва колата за дрифт ако не си разбрал още погледаи малко матерял и тогава се излагаи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 26 Мар 2009, 23:30

Onqka написа:
Prokudeniq написа:Предложих ти дръпка с Аудито защото това е най-слабия ми автомобил :mhihi: Ако искаш може да се дръпнеш с Бимата ми 335, с нея мога да си позволя да тръгнеш 100 метра преди мен и на 400м да те водя със 100 метра. А като твойта удушена 520 навремето ги минавах с напилената ми жигулката :mhihi: Ако искаш имам и КР-че, имам си и Kayman S и Мазда RX8 и М5 Е34. Кое си избираш или не ти стиска. Тоя виц харесва ли ти на теб? Най-вероятно не, но какво да се прави не всички може да сме като теб смехотворци.

Ти си некой от шейховете бе човек :shock:
Сериозно,мисля че т'ва беше най-глупавото,което можеше да напишеш.В един спор да самоизтъкваш колко коли имаш :help:

Не изтъквам колко имам, а какви са. И се обосновавам защо предлагам дръпка с Аудито. И на пук на тия дето си мислят, че съм Алдиджия ще им кажа само. Ходя с кожено яке БМВ и на аудито имам надписи "е30.bg" И когато стане въпрос за БМВ, винаги казвам, че това е колата, малко повече съм беемвист от повечето в този форум. Но все пак любимата ми марка си остава Порше :)

Поздрави от мен :!: Радвайте се на чиповете те са много яка работа особенно на сток атмосферни двигатели :!:

П.С. Кредитен милионер съм, а не шейх :)
Последна промяна Prokudeniq на 26 Мар 2009, 23:54, променена общо 2 пъти
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

ПредишнаСледваща

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook