Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 26 Мар 2009, 23:37

баварка написа:Ти си много зле да знаеш и доста ти личи Киро си ползва колата за дрифт ако не си разбрал още погледаи малко матерял и тогава се излагаи.

Май ти си зле, в таз тема спорим не кое дрифти по-добре и кой за какво си използва колата. Тук се обсъжда дали чипването на сток атмосферка има ефект върху мощността и какъв е той или си е само за духовно въодушевление. Ти си поредния льольо дето не чете темата отначало а само последната страница. Не се излагай повече така :mhihi: Прочети я цялата пък после си сипи бисерите :mhihi:
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 12.01.2009
Местоположение: Бетоновъзел Камчатка

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от Prokudeniq » 27 Мар 2009, 8:55

kirililiev написа:не мога да се меря с теб,аз съм беден,автопарка ми е скромен ;) извинявам се че се напънах със смешната 20-ка с чипа ;)

Никой не те кара да си мерим автопарковете, то кат гледам в тая криза, май ще остана само с колело и тогава ти ще си патрона.

Та стига с тия глупости, така може да се заяждаме до края на живота си.

Според мен чипосването на сток атмосферен двигател, почти не променя параметрите му или по-точно тази разлика в мощностите е незначителна и неможе да се усети. защо стигам до този извод: Преди 2-3 години имаше 2-ве 320-ски Е36 с вануси. Вървяха абсолютно еднакво, едната я чипнахме (с най-скъпия :D ) и после на 400м чипнатата биеше с половин калник (разлика от преден фар на първата кола до преден фар на втората кола). Сложих си чипнат компютър на 735-то, времето което давах беше същото както със стандартния, наистина усещах по голяма тяга още от 2000об., но само това. В макса ми беше един и същ 242 км/ч при попътен вятър :D . И в двата случая скоростта която можех да потдържам беше 220 км/ч и я достигах за едно и също време на един и същи участък. На дино не съм се качвал затова немога да кажа дали е имало някакво дигане на конете.
Няма нищо по-страшно от активната глупост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 327
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Варна

Мнение от баварка » 27 Мар 2009, 9:24

Носи си коженото яке и си караи Авдито :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.03.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 318 ti comp m technic m44

..

Мнение от Vandalism » 27 Мар 2009, 13:59

готини неща сте написали , за коети ви благодаря , .... обаче батко аз пак си оставам прост . Пак неможах да разбера 1 и също ли е "чип" и "тунизирането на софтуера" .... Мисля че съм по-надъхан за "тунизирането на софтуера" отколкото на чип (ако са различни неща) .Ще има голяма промяна в старта , и няколко кончета отгоре (дето 'им се бяга :mhihi: ). Мойта , както и повечето предполагам , е като малук ковчег до 2.500 - 3 000 оборота ... :/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 22.08.2007
Пол: Мъж

Мнение от Soul_Fly » 27 Мар 2009, 14:24

ако още не си разбрал дали са две различни или две еднакви неща по добре не си бараи колицата и си караи така ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 424
Регистриран на: 27.07.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от Myxa-TePoPuCT » 27 Мар 2009, 22:59

От твойто 318ти , продаваш ли задните носачи ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Чип за 318ти 1.9 140к.с. 96' ?

Мнение от kirililiev » 28 Мар 2009, 1:55

Prokudeniq написа:
kirililiev написа:не мога да се меря с теб,аз съм беден,автопарка ми е скромен ;) извинявам се че се напънах със смешната 20-ка с чипа ;)

Никой не те кара да си мерим автопарковете, то кат гледам в тая криза, май ще остана само с колело и тогава ти ще си патрона.

Та стига с тия глупости, така може да се заяждаме до края на живота си.

Според мен чипосването на сток атмосферен двигател, почти не променя параметрите му или по-точно тази разлика в мощностите е незначителна и неможе да се усети. защо стигам до този извод: Преди 2-3 години имаше 2-ве 320-ски Е36 с вануси. Вървяха абсолютно еднакво, едната я чипнахме (с най-скъпия :D ) и после на 400м чипнатата биеше с половин калник (разлика от преден фар на първата кола до преден фар на втората кола). Сложих си чипнат компютър на 735-то, времето което давах беше същото както със стандартния, наистина усещах по голяма тяга още от 2000об., но само това. В макса ми беше един и същ 242 км/ч при попътен вятър :D . И в двата случая скоростта която можех да потдържам беше 220 км/ч и я достигах за едно и също време на един и същи участък. На дино не съм се качвал затова немога да кажа дали е имало някакво дигане на конете.


незнам какви чипове си слагал,аз мога да говоря от мое име за моята кола,пътувам всеки ден по един и същ маршрут,максимално вдигах 210,след чипосването виж снимката в галерията,ускорението също се подобри доста,с коли които вървяхме наравно на 400 метра им слагам по една кола,печеля от това че се развъртам до 7000 оборота и както казах дупката в ускорението при превключването на скоростите изчезна,от там печеля доста :mhihi: в града има също големи плюсове защото тръгва от значително по ниски обороти ;)има 100%ефект и се усеща осезаемо,който не го усеща или чипа му е кофти,или мотора му е мъртвец или не си познава колата достатъчно ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от (bubsa) » 28 Мар 2009, 10:16

Напълно те подкрепям,има ефект от чипа и тои се изразява точно в това.Хората които казват че няма ефект явно очакват да стане като на турбо кола и затова се разочароват толкова.
Специално М42 и М44 много живват от чипосване и както си казал изчезва дупката след превключване на скоростите ;)
Колега слагаи смело!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.03.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 318 ti comp m technic m44

:

Мнение от Vandalism » 28 Мар 2009, 10:47

това вече е друго ;) , а така , :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.03.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 318 ti comp m technic m44

:

Мнение от Vandalism » 28 Мар 2009, 12:32

така както ме насърчавате ... , ако предложите и каде да отида ... ще сте супер

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 17.03.2009
Пол: Мъж
Кара: к'вот има !

Мнение от chiptuning » 28 Мар 2009, 13:04

дай номерата на ECU с чипа на ЛС
скъпо платен безделник !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 744
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Кара: 318 TDS touring

Re: :

Мнение от St.Dilov » 28 Мар 2009, 13:32

Vandalism написа:така както ме насърчавате ... , ако предложите и каде да отида ... ще сте супер
Според мен твоят човек е този: http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=85543 но ти ще си прецениш ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 424
Регистриран на: 27.07.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от Myxa-TePoPuCT » 28 Мар 2009, 23:00

И предполагам че вече си разбрал, че чип тунинг, и тунизиране на софтуера са едно и също нещо

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.03.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 318 ti comp m technic m44

:

Мнение от Vandalism » 29 Мар 2009, 1:54

сега вече разбрах , :mhihi: . :yes: . Ама има 1 проблем при мен ... аз имах кинтите , пичовете с чипа ме чакаха , отидох - ама х** бате !! компютъра ми е на Z3 пак 1.9 за щатите ... , и неможаха да ми закачат моя комп на неговия ... друг е кабела :/ (пича каза че ще пробва да намери такъв и ше ми звънне , и още го чакам ...) та ако имаш такъв кабел ..... само кажи и цена ... и идвам

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 17.03.2009
Пол: Мъж
Кара: к'вот има !

Мнение от chiptuning » 29 Мар 2009, 12:44

ЕЦУ то ти е 1.9 Bosch ME5.2.1b с процесор СС460 ?

и как така нямали кабел за него :shock:
кабела си е сащия 20 пинов.и колата си се 4ете през буксата като 1х1=2 :shock: ако е с този КОМП
скъпо платен безделник !

Предишна

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook