Chip- проблем

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 17 Мар 2009, 18:59

Къв човек си.. 100 човека ти казват да го махаш ти не слушаш. Нали се сещаш, че още 100 неща, които не можеш да ги видиш и усетиш може да не работят както трябва с чипа, който очевадно не е за твойта версия на компа. Като си счупиш двигателя не се сърди на марката, майстора или тоя, дето ти е дал чипа, а на себе си.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 3.07.2007
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: S50 @_@

Мнение от VaLy0 » 17 Мар 2009, 19:44

Особенно като си счупи двигателя :++ :puke: :wtf: :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Sliven City
Пол: Мъж
Кара: е30 coupe IS
Мечтае да кара: Мойта си Е30-ка !
Детайли за колата: черно e30 купе IS на газ

Мнение от Dafy » 17 Мар 2009, 23:33

Да кажа и аз ... този чип аз му го продадох и го пробвах на 3 коли с м40б18 никакъв проблем ...
извинявам се за случилото се, не очаквах и не бях чувал за подобен проблем ... ако някои е запознат с кой вид компютри работи Правилно и с кой вид НЕ - нека сподели ... че ми стана много интересно :)
да кажа също, че и на е30 на компа съм слагал такъв чип /Макар да няма нищо общо компа/ пак е м40б18 и запали само с пълна Газ
вървеше Яката но няма никакви ниски обороти гаснее...
та наистина нека чуем мнение на компетентри които са слагали чипче на такива дето става и такива дето не става !
още един път се извинявам на колегата за създаденото неудобство от моя страна !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 22.08.2007
Пол: Мъж

Мнение от Soul_Fly » 17 Мар 2009, 23:57

Така ся пак да ти обясня на теб, щот тоз чип дето го продаваш е взет от мен :idea:
Има две версии на чипа на м40б18 :!: При едната номера на оригиналния чип завършва на 005 а другата на 055 :!: двата чипа нямат нищо общо макар че са за един и същ двигател :winky:
И така чипа които си продал на човека НЕ Е ЗА НЕГОВОТО ЕКУ!!! затова не работи оборотомера и някои други системи които не се виждат на таблото!!!
и за вървежа пак се залъгваш :winky: да се замери с оригиналния и твоя чип и разлика няма да има освен в звука на колата :evil:
Аз като копувах чипа които ти продаваш сега също имах този проблем, така че проблема в случая е, че си продал нещо което дори не знаеш за какво ЕКУ е предназначено :idea: проблема е в твоя чип не в оборотомера на колегата :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Sliven City
Пол: Мъж
Кара: е30 coupe IS
Мечтае да кара: Мойта си Е30-ка !
Детайли за колата: черно e30 купе IS на газ

Мнение от Dafy » 18 Мар 2009, 0:07

Благодаря :) Обичам те ... знаеш го :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 22.08.2007
Пол: Мъж

Мнение от Soul_Fly » 18 Мар 2009, 0:14

земи се образоваи малко че да разбереш ко продаваш не само да щракаш cоpy/paste :dummy: :dummy: :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Мнение от turbo » 21 Мар 2009, 1:16

Със сигурност нема да му е много харно на мотора да го карат с този чип...
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Sliven City
Пол: Мъж
Кара: е30 coupe IS
Мечтае да кара: Мойта си Е30-ка !
Детайли за колата: черно e30 купе IS на газ

Мнение от Dafy » 21 Мар 2009, 11:53

разбирачи ... без коментар !
мога да обясня защо не работи оборотомера и разходомера но едва ли някой ще разбере ... колата може да върви и така !!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 22.08.2007
Пол: Мъж

Мнение от Soul_Fly » 23 Мар 2009, 1:13

Dafy написа:разбирачи ... без коментар !
мога да обясня защо не работи оборотомера и разходомера но едва ли някой ще разбере ... колата може да върви и така !!!

аиде обясни като толкова ги разбираш :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Sliven City
Пол: Мъж
Кара: е30 coupe IS
Мечтае да кара: Мойта си Е30-ка !
Детайли за колата: черно e30 купе IS на газ

Мнение от Dafy » 23 Мар 2009, 9:06

Офф
на лично със схемата на конртолера и таблицата на чипа с адрсите :) проблем да няма :) заповядай когато решиш :)
знаеш, че само от Електрото не може да се научиш... ама ТУ-то помага в това :) ще трябва да извадя дипломата и да ти ставам частен учител :)
С радио и телефизия не става ... ама с АИУТ става :)
стига сме срали тука, че админите ще се ядосат :) /сори за което/
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Мнение от turbo » 24 Мар 2009, 2:49

Dafy написа:разбирачи ... без коментар !
мога да обясня защо не работи оборотомера и разходомера но едва ли някой ще разбере ... колата може да върви и така !!!


Ами обясни де. Може пък някой от нас с по-скромни дипломи да вдене нещо все пак.

П.П.: Не знам как точно ТУ-то помага при чип тунинга, но ти сигурно знаеш. :winky:
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Sliven City
Пол: Мъж
Кара: е30 coupe IS
Мечтае да кара: Мойта си Е30-ка !
Детайли за колата: черно e30 купе IS на газ

Мнение от Dafy » 24 Мар 2009, 15:01

всичко е до адресация на чипа...
ако имаш една таблица в която имаш 3 пълни реда и 5 празни, и 3-те пълни реда е инфото в което казва на оборотомера да следи този и този параметър, а изпратиш адрес с неточно съдържание на 3-4-5 ред съответно празните е няма от каде да прочете инфото и какво следва няма показание на уредчето ... /това е мега просто обяснение/ реално нещата не са толкова прости ... но замисъла е такъв ...
всичко е въпрос на програмен код...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 24 Мар 2009, 16:40

То този код като не отговаря не значи ли, че чипа е за друга версия на софта, където ще отговори. Тоя като не отговаря и не работят уредите бял кахър ами други, които не са според тоя комп като объркват работата на мотора кво прайм ;) Аз на тдс- ката имах чип с който просто вървеше ненормално, много повече от тоя с който я продадох, а няколко човека във форума могат да потвърдят как върви с този. С онзи също така не ми работеха някои неща и естествено не го оставих, тъй като няколко човека ми гарантираха че ще счупи мотора с тоя чип.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 22.08.2007
Пол: Мъж

Мнение от Soul_Fly » 24 Мар 2009, 16:43

Dafy написа:всичко е до адресация на чипа...
ако имаш една таблица в която имаш 3 пълни реда и 5 празни, и 3-те пълни реда е инфото в което казва на оборотомера да следи този и този параметър, а изпратиш адрес с неточно съдържание на 3-4-5 ред съответно празните е няма от каде да прочете инфото и какво следва няма показание на уредчето ... /това е мега просто обяснение/ реално нещата не са толкова прости ... но замисъла е такъв ...
всичко е въпрос на програмен код...

ти не ми обясняваи по принцип как е щот има голяма разлика между принцип и дефакто :winky:
по принцип си продал чип които дефакто не е за това еку,по принцип си мислиш че има само един вид електроника за м40- дефакто не подозираш че не е така, по принцип даваш тука някви обяснение - дефакто нямаш представа какава информация има в чиповете
я обясно в случая за двата чипа що не ти се получават нещата
маи като си нямаш по принцип представа какво правиш дефакто номера с copy/paste не се получава

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 17.03.2009
Пол: Мъж
Кара: к'вот има !

Мнение от chiptuning » 24 Мар 2009, 19:18

дранкате се за глупости :D правилния начин е да се прочете оригинала от колата и да се модифицира ......в противен случаи рискувате да има проблем.просто е! Ако незаете как става това....плащате и ви се прави. :winky:
скъпо платен безделник !

ПредишнаСледваща

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook