Racechip

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Racechip

Мнение от Elesar74 » 25 Мар 2009, 14:12

Здравейте колеги. От немай къде, взех че си купих ей това чудо: http://www.racechip.de/index.php, PRO варианта. Ама нещо се уплаших и не посмях да го сложа. На хартия всичко изглежда супер. Аз обаче писаh на немците, че съм с автоматик кутия, да не стане някоя беля, казаха, изчислен е да предпазва мотора и кутията, демек, няма страшно. Видяха ми се високи показателите на мощността и въртящия момент в сайта. Моля за някакво мнение. Ей тъй импулсивно го взех, не ми е за парите, по-скоро имаше ли смисъл от гимнастиката. Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 25 Мар 2009, 14:29

Най-обикновен тунинг бокс в по- хубава кутийка. Да беше казал, че търсиш щях да ти го дам на половината от тая цена ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Мнение от Elesar74 » 25 Мар 2009, 15:27

Хубаво. Да го мятам в коша тогава.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 17.03.2009
Пол: Мъж
Кара: к'вот има !

Мнение от chiptuning » 25 Мар 2009, 16:40

по разумно беше да вземеш чип :winky:
скъпо платен безделник !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 25 Мар 2009, 16:45

Elesar74 написа:Хубаво. Да го мятам в коша тогава.

Как ще го мяташ в коша бе ? Пусни му тема в Продава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Мнение от Elesar74 » 25 Мар 2009, 17:45

chiptuning написа:по разумно беше да вземеш чип :winky:


Ми нали на сайта пише че е чип, даже сочат разликата между чип и box (Powerbox), демек не е едно и също. И като ти писне с него, просто го махаш и си свиркаш. Няма препрограмиране, няма нищо. И то верно е тъй, както гледам. Изчетох целия сайт. Плюс това, там като го поръчваш, избираш колата, писаха ми че е съобразен с тази кола, като мотор, скростна кутия, всичко, демек моята, незнам на друга ще стане ли. Бе, на всеки се случва да се прекара, добре че го взех преди да стане 229 евра, преди беше по малко.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 17.03.2009
Пол: Мъж
Кара: к'вот има !

Мнение от chiptuning » 25 Мар 2009, 20:26

това ще да е няква залагалка......ако искаш да завартим бартерче за чип като за твоята кола ми драсни едно лс . 4е тва нещо ми е интересно що за идиотизам е .
скъпо платен безделник !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Мнение от Elesar74 » 26 Мар 2009, 8:56

Благодаря за офертата, ама не. Отказах се да я чипосвам, май само ще я съсипя по този начин. Купих го това, преди да попрочета за чип тунинга и да си оформя някакво мнение. Което естествено беше грешка, ма нейсе. Че го прибера някъде да отлежава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Мнение от Elesar74 » 24 Авг 2009, 11:43

Значи колеги, събуждам стара тема, знам, ама да споделя впечатления. Сложих го аз това чудо, от горния линк, покарах така, къде има няма 2000-2500 км., усещам някаква разлика в ускорението така до към 60, после като че ли е същото както преди, демек няма, след това се усеща след 110-120 някак си по-бързо ускорява. Гледах за пушилка отзад, не можах да преценя повече ли е от преди. Писах на германците за впечатленията си, ти ми казаха че чипа можел да се настройва, имало някакви превключватели на задната му страна. Отворих го, верно има и си бяха в някакви позиции сложени. Казаха ми че това оптимален вариант за работа на чипа, ако съм искал, можел съм да задам някакви високи стойности, ама не ми казаха как, щели да ми пратят Guide. Аз взех, че го разглобих и гледам вътре има някаква платка, на нея бая елементи, три чипа(интегрални схеми) , тия превключватели и някаква друга букса отзад, до превключвателите. Видя ми се странно, че има доста сложно устройство и явно не е просто някаква измишльотина. Потърсих ревюта в нета, има, ама доста са немски, две три английски, хора които са го купили са доста доволни, един с Е46 от Великобритания май, бая положително се изказва, други са резервирани. Моя приятел кара колата със и без чипа(много лесно се слага и маха), определено казва, че има разлика със и без него, само че в цифри и усещане незнам колко. Та така де, с мойте неволи.

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook