Диагностика на АВТОКЛИМАТИЦИ -> от 20 ЛВ!!!Всякакви ремонти!

Промоции, специални оферти, търговски отстъпки.

Модератори: Leon, LiTtLeRoCk, Секретар на клуба, ///M_Martin, boris, BMW Club BG - Управителен съвет

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 11 Юли 2012, 20:41

baitun написа:
poroka написа:
baitun написа:Преди около 10 дни минах през сервиза, но не разбрах какво означава профилактика/просто нямаше такава/, според мен поне първо трябваше да се замери температурата на централната духалка и след това да се точи фреона и да се слага нов/моя+някакъв може би нов/.Според мен трябваше да се сложи цялото количество наведнъж от бутилката с повече фреон, а не да се слага моя, да се разкача системата и да се долива друг/мисля, че сега ако го източа целия фреон пак няма да е колкото трябва/. И накрая мисля, че температура от 7.4 градуса на централната духалка е малко височка ако фреона е точния грамаж. Определено не съм доволен.


Колега, да ти разясня как седят нещата:
- без да източим фреона,който е останал в автомобила ти , няма как да разберем колко е изтекло и колко трябва да се долее
- няма нов и стар фреон, това е газ ,който когато се източи в стенда се рециклира и се използва отново. Няма никаква разлика между фреона ,който е бил в автомобила ти и фреона в бутилката, от която ти е допълнене автоклиматикът.
- 7.4 градуса е меко казано перфектно при температури на въздуха в момента около 40 градуса.
Поздрави и късмет :)

Как се рециклира фреона в стенда, че не ми става ясно какво му се рециклира. Не казвам, че има разлика във фреона, но според мен е нормално като се източи всичкия, после да се зареди системата наведнъж за да е максимално точно количеството, може и да греша. И последен въпрос-профилактиката в какво се изразява и според мен "логиката" както ми каза колегата ти, че на коли на тези години/15/ всяка година трябва да се дозарежда фреон нещо не ми вдъхва доверие.


Профилактичен преглед означава, всяка година да се преглежда климатичната система в сервиз. Нормално да се дозарежда всяка година, заради вибрациите на мотора и студа през зимния период, поради които автоклиматиците изпускат около 80/100 грама фреон годишно (Най-често от осовото упрътнение на компесора, когато климатика не се ползва зимно време). С две думи е по-добре всяка година да се дозреди изтеклото количество, отколкото да се кара няколко години и на 5-тата примерно да се зареди целия климатик.
Когато изтича фреон с него изтича и маслото от системата и по тозиначин тя работи освен с по-маслко фреон и с по-малко масло и по този начин се претоварва и започват да се появяват проблеми с компресота или другите части на климатика.

п.п. Разяснение:
Стендът отделя старото масло от фреона и го събира в отделни съдове, затова без проблем след това може да се ползва същият фреон ,за зареждане на автомобила. Това, че първо се връща източеният фреон от автомобила ,а след това се долива дефакто количеството ,което е липсвало е без значение дали става на веднъж или на 2 пъти . ( проста аритметика )
Пример :
Източени са 200 грама от БМВ , което събира 1000 грама.
След вакумирането и доливането на малкото и оцветителя се връщат тези 200 грама от стенда и се доливат останалите 800 от бутилката. Дали ще се налеят направо 1000 от бутилката или по начинът ,който обясних е едно и също.
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 20.08.2011
Пол: Мъж
Кара: квото има
Мечтае да кара: Bmw e36 m3

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от dom1nus » 15 Юли 2012, 22:43

Колега една е36-ца за дозареждане .. кога си свободен .. : ) и каде имате сервиз
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 17 Юли 2012, 20:24

dom1nus написа:Колега една е36-ца за дозареждане .. кога си свободен .. : ) и каде имате сервиз


Имаш ЛС, колега. :)


ЦЕНИТЕ ОСТАВАТ СЪЩИТЕ ДО КРАЯ НА МЕСЕЦА
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 20.08.2011
Пол: Мъж
Кара: квото има
Мечтае да кара: Bmw e36 m3

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от dom1nus » 17 Юли 2012, 20:35

свършихме я тая работа днеска .. колега доволен съм ..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 23 Юли 2012, 17:29

dom1nus написа:свършихме я тая работа днеска .. колега доволен съм ..



Радвам се колега. :) Внимавай сега да не настинеш :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 04 Сеп 2012, 22:10

НОВИ ЦЕНИ ЗА ПЪЛНЕНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ до края на летния сезон.:
1. Диагностика - 15лв
2. Диагностика + Дозареждане на автоклиматична система - 39 лв
3. Диагностика + Цялостно зареждане - 59 лв
4. Предлагаме и опция - Посещение на адрес,което се доплаща допълнително (между 15-20 лв) в засвисимост от местоположението на автомобила).

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 21 Апр 2013, 22:15

ЦЕНИ ПЪЛНЕНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ МАРТ-АПРИЛ 2013.:
1. Диагностика - 15лв
2. Диагностика + Дозареждане на автоклиматична система - 39 лв
3. Диагностика + Цялостно зареждане - 59 лв
4. Предлагаме и опция - Посещение на адрес,което се доплаща допълнително (между 15-20 лв) в засвисимост от местоположението на автомобила).

АДРЕС НА СЕРВИЗА : София, Бул. Инж. Иван Иванов 67 ( ж.к. Сердика )
[b][color=#008040]Работно време:
08 - 20 часа ( ВСЕКИ ДЕН )

От Май месец ще предлагаме и избор на клиентите си относно това, дали да се зареждат автомобилите им с автоматизирани машини за автоклиматици ,или механично както до сега с всички нужни инструменти ,за да бъде качествена услугата, която предлагаме.
Поздрави

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от ivo1bg » 21 Апр 2013, 22:56

Здравей колега, каква е процедурата при посещение на място и колко време отнема?

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 2

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 29 Апр 2013, 21:35

ivo1bg написа:Здравей колега, каква е процедурата при посещение на място и колко време отнема?

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 2


Колега, посещение на място се прави само ако автомобила не е за по-сериозен ремонт ( подмяна на части, не е работил от години, ударен...). Нужно е да имa контакт, за да има къде да си включим машините ( имаме разклонител 25 м. ). Общо взето, посещението на мпсто се препоръчва най-вече за автомобили с работещи климатици, който просто не духат с достатъчно студена температура, а не за климатици , които въобще не са поддържани , на който компресорите не се включват , или се знае ,че за за ремонт. Отнема около 1 час. Заявка се прави минимум 2 дни предарително за посещение.
Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 07 Май 2013, 21:19

Цените остават същите и през месец Май!!! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.11.2009
Местоположение: Cофия
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti
Мечтае да кара: E46 M3

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от Cyclops » 10 Май 2013, 7:20

Колега Здрасти,

Изкам да направя заявка за 2 коли за Диагностика + Дозареждане в Дружба 1 ако може в четвъртък ако не в вторник. Може от 8 до 5 часа.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 19 Май 2013, 18:13

Cyclops написа:Колега Здрасти,

Изкам да направя заявка за 2 коли за Диагностика + Дозареждане в Дружба 1 ако може в четвъртък ако не в вторник. Може от 8 до 5 часа.


Добре,колега. Обади се по телефона,за да се разберем

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от zafirovp » 20 Май 2013, 17:11

Здравейте,
и двата ми климатика тази година отказаха да тръгнат :kuku: , този в колата (е36) и в нас (инверторен). Искам да попитам, дали е възможно да дойдете на адрес и да оправите 2та наведнъж или за автомобила трябва да дойда на място. Питам понеже ще трябва да се направи диагностика на колата, понеже си тече стабилно фреон, някъде под таблото. Това има ли как да стане извън сервиза.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от poroka » 30 Май 2013, 10:44

zafirovp написа:Здравейте,
и двата ми климатика тази година отказаха да тръгнат :kuku: , този в колата (е36) и в нас (инверторен). Искам да попитам, дали е възможно да дойдете на адрес и да оправите 2та наведнъж или за автомобила трябва да дойда на място. Питам понеже ще трябва да се направи диагностика на колата, понеже си тече стабилно фреон, някъде под таблото. Това има ли как да стане извън сервиза.



Колега, обади се по телефона ,за да ти обясня как процедираме и какво е нужно за посещение на адрес, но за автомобила е пропоръчително да се докара при нас в сервиза. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ - 39 лева !!!ПРОМОЦИЯ!!!

Мнение от zafirovp » 03 Юни 2013, 11:10

Доволен съм от сервиза. Работят бързо, чисто и внимателно. Отговориха ми на всички досадни въпроси. До колкото разбрах дават и гаранция за работата си, ама за колко време не мога да кажа. :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизи, Магазини, Автоцентрове, Услуги

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook