modLight, IBUS модули, modBMW WIFI ENET adapter

Промоции, специални оферти, търговски отстъпки.

Модератори: Leon, LiTtLeRoCk, Секретар на клуба, ///M_Martin, boris, BMW Club BG - Управителен съвет

ентусиаст
Аватар
Кара: F30 335i

Re: modLight, IBUS модули, кодиране на модули, откл. на екст

Мнение от PeReZ » 21 Май 2019, 22:36

Можеш да го поръчаш от мен. Има координати в първия пост, а може да пишеш и лично съобщение.

младши ентусиаст
Аватар
Кара: Е39 530D

Мнение от bmw20009 » 22 Ное 2019, 16:49

Благодаря за модула колега, работи перфектно, струваше си чакането :)
Поздрави :bchug:

Потребител
Аватар

Мнение от DNSlav » 23 Ное 2019, 8:49

Здравейте! От няколко дни имам ерисин с ibus монтирано в Е53. Всичко си работи перфектно, но за да подкарам запаметените настройки трябва да отворя апп-а. Задал съм му автоматично стартиране заедно с операционната система, но стои във фонов режим и докато не го отворя настройките не се активират (троен мигач, дневни светлини и разни други подобни) и съответно, като изгася колата и извадя ключа ерисина се изключва и предполагам за това спира функциите за вдигане на прозорците и прибиране на огледалата (от настройките е настроено да прибира и сгъва). Някой може ли да помогне как и дали може това да се промени с настройки от софтуера?

ентусиаст
Аватар

Re: modLight, IBUS модули, modBMW WIFI ENET adapter

Мнение от PeReZ » 25 Ное 2019, 0:58

И аз благодаря, колега, и още веднъж извинявай за забавянето! :bchug:

Нов модул в нашия скромен асортимент.

modBMW WIFI ENET adapter - https://modbmw.com/shop/wifi-enet/
Това е OBD2 адаптер, съвместим с автомобили BMW F-серия, G-серия и I-серия. Той служи за безжична, wifi връзка между колата и Вашия компютър, таблет, смартфон. Адаптерът създава същата мрежова среда, каквато създава стандартният ENET адаптер, само че в случая, без да е необходим LAN кабел между адаптера и лаптопа Ви, което прави диагностиката/кодирането/флашването много по-удобно и лесно, а и при нужда от употреба с Андроид устройство (например за xDelete, xHP или bimmercode приложенията) не се налага закупуването на предходници от RJ45 (LAN) към USB, както и не се налага наличието на Ethernet поддръжка от смартфона Ви.
Работи с всички програми, които могат да работят с ENET интерфейс:
За Windows: ESYS, ISTA, Aicoder и др.
За Android: xDelete, Bimmercode и др.
Съвместим е с всички операционни системи, поддържащи wifi :), т.е. Windows (например XP/Vista/7/8/8.1/10), Android, Linux, mac OS и др.
ЦЕНА: 85лв.
ИзображениеИзображение
Изображение

При въпроси:
support at modbmw.com
ЛС тук във форума
Телефон: 0899871828 (моля, звънете само в работни дни, между 10:00 и 18:00).
modBMW.com
Последна промяна PeReZ на 09 Мар 2020, 22:47, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Кара: atlantis blue

Мнение от Challenger » 12 Яну 2020, 20:42

Още един МНОГО доволен. Старата баба и тя е доволна! Браво Светльо!!!! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Мнение от TheFreeRider » 09 Мар 2020, 21:51

Един бърз въпрос относно ЕНЕТ адаптера - работи ли с iOS устройства? Във вашето описание се споменава само андроид, но на сайта на bimmercode го има и в секцията “adapters for iOS”. И има ли наличност към момента?

ентусиаст
Аватар

Мнение от PeReZ » 09 Мар 2020, 22:39

Да, работи и с iOS, благодаря, ще го добавим в описанието веднага.
Моля за извинение всички, на които обещах да пиша, когато произведем нова партида от modBMW WIFI ENET адаптерите.
За съжаление, понеже бяхме назад с поръчките за чужбина, се оказа, че цялото количество, което произведохме, се разпрати в рамките на 1 ден.
Само за информация, а не толкова в опит да се оправдая, ще кажа, че кутиите за modBMW WIFI ENET се произвеждат в Италия и пристигат от там (minitools.it), а процесорите за рутър частта на нашата платка пристигат от Китай, защото още преди седмици се изчерпаха от европейските наличности. Това се оказа доста сериозна трудност през последния месец, а ние не можахме да го предвидим.
Последна промяна PeReZ на 02 Апр 2020, 19:44, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Кара: 420dA Gran Coupe
Детайли за колата: BMW F36, 2015г. 190к.с.

Мнение от grabadabar » 02 Апр 2020, 16:10

Здравейте,

Не съм звънял или поръчвал адаптера (modBMW ENET WiFi), но от няколко дни се интересувам от ползването на BimmerCode и проучвам вариантите за свързване с автомобила си (F36). И тъй като съм фен на стимулиране на българската икономика и българския бизнес съм се насочил към този продукт, но не съм се решил все още.

Въпроса ми е дали има някакво развитие в така създалата се ситуация само няколко дни след последния Ви коментар, а именно, дали имате наличности в момента или изпитвате трудности заради ситуацията в световен мащаб?

Поздрави,
Румен

ентусиаст
Аватар

Мнение от PeReZ » 27 Юли 2020, 16:33

Здравейте на всички, следящи темата!
От около седмица е готова версия 2.2 на modBMW WIFI ENET адаптера. Засега отзивите са доста добри.
Хардуерът, особено този, отговарящ за комуникацията между колата и адаптера, както и между адаптера и потребителя е изцяло нов, с доста по-съвременен процесор, 4 пъти повече RAM и вътрешна памет, по-добра антена.
Главната причина да работим по такава промяна бяха не толкова проблеми с производителността, колкото със стабилността и възможността за по-лесно обновяване на фърмуера, когато има такъв момент, както и по-добро и стабилно представян. Добавен е ETHERNET порт с LED индикатори, които показват дали адаптерът е включен, дали wifi предаването е включено и дали има мрежова връзка между колата и адаптера.

Та, за всички, които имат нашия modBMW WIFI ENET адаптер, важи офертата за безплатен хардуерен ъпгрейд, т.е. подмяна на сегашния им адаптер с новия ни такъв.

Предишна

Назад към Сервизи, Магазини, Автоцентрове, Услуги