съвет за скромен тунинг

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от Bavarcho » 06 Юни 2012, 9:57

ти к'во искаш? за 1 000 лева да направиш по-силна от м54б30 :mhihi:
пич тунинг се прави с пари, това дето го искаш без пари му се вика мунинг, сиреч не се занимавай с глупости.
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от Zagy » 06 Юни 2012, 10:22

Хора - стига сте скачали - човека просто пита. Всички сме почнали така :winky:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от nikolae » 06 Юни 2012, 22:15

Не искам много. Горе-долу са ми ясни нещата. Отделно ми е още повече ясно, че с пари по-лесно се правят нещата.
Виждам, че няма смисъл от валове, колектори и т.н. при положение, че идват на цената на едно б30 /което блок глава и комп са 1500лв. засега/ за момента.

Имам последни два въпроса ако може конкретно по тях:
- ще бъде ли в полза ако сложа файлове на еку от м54б25/б30
- съвет за ремапа - задължително ли трябва да бъде на дино, за да може да се извлече повече, а не на сляпо да се пипа.

Благодаря !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Е36 M52B20 Touring E34 M50B25

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от shopaza » 06 Юни 2012, 22:47

ефект няма да усетиш от слагане на файлове.Може да си направиш ремап
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от nikolae » 07 Юни 2012, 14:55

аз ремап имам, но не съм доволен - никаква разлика не улових
може би просто на атмосферка не се хваща толкова много...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от Bavarcho » 07 Юни 2012, 15:16

nikolae написа:аз ремап имам, но не съм доволен - никаква разлика не улових
може би просто на атмосферка не се хваща толкова много...


ти явно не правиш разлика межеу чип и ремап правен за твоята кола с твойте модове :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от nikolae » 07 Юни 2012, 17:58

доколкото знам на тези мотори само се прави ремап спрямо мотора/колата
чип не знам някой да сменя
ако е така предложи ми някой/някъде
може и на лс

Благодаря

п.с. какво включва ремонта на главата - гумички на клапаните и шлайфане ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от Pitbull_Germany » 18 Юни 2012, 12:32

Bavarcho написа:ти к'во искаш? за 1 000 лева да направиш по-силна от м54б30 :mhihi:
пич тунинг се прави с пари, това дето го искаш без пари му се вика мунинг, сиреч не се занимавай с глупости.


Ти па колко мотора напомпа, та си седнал да му се подиграваш на човека, бе, Илянци Рейсинг? Научил си 3 приказки от Явор и си НАЙ-ГОЛЕМИЯ!!! :yes:

Bavarcho написа:
nikolae написа:аз ремап имам, но не съм доволен - никаква разлика не улових
може би просто на атмосферка не се хваща толкова много...


ти явно не правиш разлика межеу чип и ремап правен за твоята кола с твойте модове :winky:


А, ти случайно да видя, че колата му няма модификации, че да му се прави ремап по мотора?
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от Bavarcho » 18 Юни 2012, 13:05

Pitbull_Germany написа:
Bavarcho написа:ти к'во искаш? за 1 000 лева да направиш по-силна от м54б30 :mhihi:
пич тунинг се прави с пари, това дето го искаш без пари му се вика мунинг, сиреч не се занимавай с глупости.


Ти па колко мотора напомпа, та си седнал да му се подиграваш на човека, бе, Илянци Рейсинг? Научил си 3 приказки от Явор и си НАЙ-ГОЛЕМИЯ!!! :yes:


Човек ше си помисли, че си адвокат :mhihi: Къде па виде да съм му се подиграл? Да не съм излъгал, че без пари нищо не става?
Или ти ще ме оправдаеш, дай да видиме какво направи без пари? Специално с пича сме си писали на ЛС и му обясних някой неща, къде и кой да пита и т.н. :winky:

Pitbull_Germany написа:А, ти случайно да видя, че колата му няма модификации, че да му се прави ремап по мотора?


случайно си писах на ЛС с него и си има всичко (е което го няма ще си го смени в най-скоро време) за да прави ремап на дино, то и един филтър и генерация от до само да има не виждам причина да не се ремапне.


п.с. А да и ако ти е толкова зор да видиш какво съм направил ела и виж, или да качвам снимки у сиратя, че там най се дига рейтинга :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от Pitbull_Germany » 18 Юни 2012, 13:37

Bavarcho написа:
Pitbull_Germany написа:
Bavarcho написа:ти к'во искаш? за 1 000 лева да направиш по-силна от м54б30 :mhihi:
пич тунинг се прави с пари, това дето го искаш без пари му се вика мунинг, сиреч не се занимавай с глупости.


Ти па колко мотора напомпа, та си седнал да му се подиграваш на човека, бе, Илянци Рейсинг? Научил си 3 приказки от Явор и си НАЙ-ГОЛЕМИЯ!!! :yes:


Човек ше си помисли, че си адвокат :mhihi: Къде па виде да съм му се подиграл? Да не съм излъгал, че без пари нищо не става?
Или ти ще ме оправдаеш, дай да видиме какво направи без пари? Специално с пича сме си писали на ЛС и му обясних някой неща, къде и кой да пита и т.н. :winky:

Pitbull_Germany написа:А, ти случайно да видя, че колата му няма модификации, че да му се прави ремап по мотора?


случайно си писах на ЛС с него и си има всичко (е което го няма ще си го смени в най-скоро време) за да прави ремап на дино, то и един филтър и генерация от до само да има не виждам причина да не се ремапне.


п.с. А да и ако ти е толкова зор да видиш какво съм направил ела и виж, или да качвам снимки у сиратя, че там най се дига рейтинга :winky:


Не се обяснявай като ученичка пред трибуквие. А, кво си направил, де...айде, дай да го видиме. Качи го, ако искаш и миратя...мен рядко силно ме боли щепсела. Ако реално си му помогнал на момчето, което силно ме съмнява, ОК...ама силно ме съмнява. И нали съм адвокат...та пусни доказателствен матриал ;) За момента с парите не съм казал нищо, а аз колко съм налял...тва си е моя работа. Разбирам Бум-Бум да му обяснява как се правят нещата, ама ти, бате...айде, няма нужда ;) Ела, па я покажи някой път тая кола, защото аз да ти дойда на крака...няма как да стане...или ваще още не те пускат след 10 навън :mhihi:
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от Bavarcho » 18 Юни 2012, 13:54

Pitbull_Germany написа:
Не се обяснявай като ученичка пред трибуквие. А, кво си направил, де...айде, дай да го видиме. Качи го, ако искаш и миратя...мен рядко силно ме боли щепсела. Ако реално си му помогнал на момчето, което силно ме съмнява, ОК...ама силно ме съмнява. И нали съм адвокат...та пусни доказателствен матриал ;) За момента с парите не съм казал нищо, а аз колко съм налял...тва си е моя работа. Разбирам Бум-Бум да му обяснява как се правят нещата, ама ти, бате...айде, няма нужда ;) Ела, па я покажи някой път тая кола, защото аз да ти дойда на крака...няма как да стане...или ваще още не те пускат след 10 навън :mhihi:


:winky: Не знам кой се е разпищел :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от bum_bum » 18 Юни 2012, 16:27

:cop:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от BULL3T » 21 Юни 2012, 0:57

Чета и се чудя да плача ли,да се смея ли... Гледам всеки от тоя форум вече си има гаражче и си събира мотори... Вал от такова ,после вал от онакова и хоп 20ката стана 28ца а 25цата м-ка...

Пичове ,има си хора дето ги смятат тия работи... в бг аз знам само един човек, който го прави това... Изисква се малко акъл,но ако го можеш става...

И моля ви спрете с тия глупости за валовете и буталата... Пак ще пуснете некой мит като оня, че само ИС-буталата и ТДС вала държат... та ще се чудят хората после как да ви отучат от глупостите, дето сами сте си решили...

Иво не мигай с тая лапма ,ами направо ги затваряй... Поредния спор ,че с пръдня боя се прави...

п.п. Искам да ви поставя една задачка закачка... Вземете един вал от ТДС,един от м50б25,един от м52б28 и един от м54б30. След тва ги вдигнете и те така просто на ръка ми кажете, кой колко е тежък и от каква сплав е правен... Щото много валове сте виждали и знаете за какво иде реч,винаги... Аз съм си правил експеримента и знам как стоят нещата,ама дали вие знаете...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Е36 M52B20 Touring E34 M50B25

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от shopaza » 21 Юни 2012, 13:54

Много хора искат да направят нещо но малко се интересуват как става.Най добре е да вземеш и да си експериментираш но и да си добре с математиката зада няма много излишно левове за хвърляне.Но доста неща се спестяват приказването и накрая става голям фал.Едно е да ти го кажат друго е да вземеш да го правяш защото има толкова дребни детайли който някой не ти ги казва и всички и ги спестяват и после виждаш че е нямало смисъл да се прави всичко и накрая става крайния резултат такъв че по дорбе да не си се захващал
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: съвет за скромен тунинг

Мнение от nikolae » 23 Юни 2012, 22:29

В друга посока е тръгнала темата.
За мене нещата се изясниха.
От компресор/турбо се отказвам - прекалено сложно и скъпо.
От генерация и спортни колектори - не е много ясно какво ще се получи.
Най-ефективно ми се вижда мотор б30...

Искам все пак да мина дино и там да направя друг ремап.


Благодаря на всички отзовали се по един или друг начин.

ПредишнаСледваща

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook