Превишаване на температурата

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е30
Мечтае да кара: е30 м3
Детайли за колата: 2.8

Превишаване на температурата

Мнение от ivo_lution » 05 Авг 2020, 9:27

Здравейте,

имам е30 с м52б28. Напоследък на място, на баир и по светофари температурата излиза от нормата и се включва външната перка да охлажда (което отнема около 1-2 мин да смъкне до средата), а като работи климатика на баир дори стига 3тата бяла черта. Сменено е абсолютно всичко с ново - термостат, водна помпа с метални витла, виско, радиатор от е34 520х440, и това в комбинация с климатична перка от е39 и на 3та степен, пак не седи в нормите. На всичко отгоре сменяхме гарнитура и пак без резултат. Няма течове, не надува, и дори съм сложил дифузьор до колкото е възможно заради малкото разстояние между радиатора и виското. Миналата седмица слагах препарат за прочистване на водната система, но без резултат, и също точих климатичната система за да извадя радиатора, но и без него, температурата пак не смогва да държи среда. При всичко сменено и факта че външната перка отнема няколко минути да охлади, си мисля че циркулацията на водата не е като хората, иначе 3та степен на външната перка щеше да отнема няколко секунди, нали?
Моля ви за идеи и съвети, има ли нещо специфично което да се направи за по-добра циркулация или какво друго може да е, че лятото да пускам парно да охлаждам не е вариянт :lol:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.06.2020

Re: Превишаване на температурата

Мнение от Valchev83 » 05 Авг 2020, 10:28

Да не би да не е обезвъждушена хубаво? Ако е останал въздух някъде това пречи на циркулацията. Много хора смятат, че БМВ няма нужда от обезвъздушаване, но са в голяма грешка. На мен веднъж ми кипна на няма и 2 км от излизането от сервиза.
Обезвъждушава се с пуснато парно на "топло". При 318ката ми най-лесно ставаше и като я спреш на стръмен баир.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Превишаване на температурата

Мнение от Grozdanoff » 18 Юни 2021, 22:48

Колега провери ли термостата преди да го сложиш, то че е нов не е гаранция че отваря на 100%
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.06.2021

Re: Превишаване на температурата

Мнение от Jobava » 30 Юни 2021, 19:38

Дали наистина вдига температурата или уреда на таблото не е в час. Ако имаш възможност в сервиза където ходих замерете температурата на мотора с външен датчик и опипай всички маркучи внимателно да не се опариш дали са твърди и топли след термостата и радиатора!

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook