Мнение за обява за Е30 кабрио и колко ще струва да се стегне

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.06.2020

Мнение за обява за Е30 кабрио и колко ще струва да се стегне

Мнение от Valchev83 » 01 Юни 2020, 12:08

Здравейте колеги,
Все по-голям мерак имам за едно Е30 кабрио или поне купе. Попаднах на тази обява и бих искал да чуя вашето мнение.
https://m.mobile.bg/details/11572901340524296
Цената ѝ ми се вижда доста ниска за е30 кабрио, но и много неща ѝ липсват. Колко горе долу мислите, че ще струва да се завърши с боядисване, м-пакет, интериор, ревизиран м52б28 + ск. кутия, шпер, окачване D2, 5х120 и дискове отзад (имам хубави джанти). С две думи колко горе долу ще ми излезе да я направя хубава кола за ежедневно каране. Ясно ми е, че таван за цената няма. Ако имам мерак може и 50к да хвърля за нея, но искам горе долу някаква сметка в какви граници мога да се вместя. Има ли шанс да се спра на 10-12к, или лесно ще прехвърля 15к?
Също така намирането на салон за е30 кабрио предполагам не е никак лесна задача.

Ако можете да ме ориентирате и към някой, който може да изпълни проекта. За предпочитане е да е от Варна, за да мога да наблюдавам какво се случва с колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.07.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E30 M42B18
Мечтае да кара: IS-са на бар и половина!

Re: Мнение за обява за Е30 кабрио и колко ще струва да се ст

Мнение от Comba » 08 Юни 2020, 11:28

Здравей колега, обявата наистина звучи привлекателно, но има едно голямо "НО". С всичко, което си изброил вече си прехвърлил доста на 15к. лв. Според мен ще е доста по-лесно и евтино да се закупи кола, която е в движение и лека полека според бюджета да се правят изброените от теб интервенции. Невъжможни неща няма, но пак казвам с покупката на това купе си взимаш недвижимо имущество за неопределен период от време, а пътя за събиране на въпросната кола е дълъг. Остави парите, които ще изхарчих, но ще изразходиш доста нерви и ходене по мъките.
ПС: Ако имаш много свободно време, сръчен си в ръцете и можеш да отделиш този бюджет, скачай смело!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.06.2020

Re: Мнение за обява за Е30 кабрио и колко ще струва да се ст

Мнение от Valchev83 » 11 Юни 2020, 8:35

Благодаря, колега.
Корабен механик съм и не ми липсва сръчност и "know how", но свободното време е дефицит, а и нямам условия да я правя сам в гаража, затова евентуално ще трябва някой сервиз да изпълни проекта. За съжаление в тия несигурни във финансово отношение времена не ми се дават повече от 10-12к накуп, а както казваш в тая кола началната инвестиция, за да се подкара ще е доста голяма, а от там нататък таван няма.

Явно наистина ще е най-добре да взема готова в движение и най-малкото поне да си спестя ядовете по трансплантацията на мотор. Освен това току виж цените може да паднат ако кризата е голяма и дълга.


Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мнение за обява за Е30 кабрио и колко ще струва да се ст

Мнение от Kroki » 12 Юни 2020, 8:59

цените няма да паднат.. намери си кола поне със салон, че се намират но е тегаво. а и продавача е тегав и не ти трябва вземане даване :)))
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.06.2020

Re: Мнение за обява за Е30 кабрио и колко ще струва да се ст

Мнение от Valchev83 » 12 Юни 2020, 16:23

Благодаря! Тия 2 отговора обясняват напълно защо тая кола стои от месеци и никой не я купува. Ако не беше липсващия салон може би щях да рискувам и да я взема, но без салон - не.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook