Сваляне на табло на е30

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Сваляне на табло на е30

Мнение от pe6kata_ » 22 Апр 2020, 11:32

Колеги не мога да намеря темата за сваляне на арматурното табло( не километража). Ако може линк към темата . Благодаря!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Сваляне на табло на е30

Мнение от SPEED_GABROVO » 22 Апр 2020, 22:59

Не е нищо сложно като цяло.Първо махаш барчето на ръчната,после на скоростния лост,там има един болт държащ таблото.После махаш корите на колонките над таблото,долния край се вади малко и дърпаш надолу,но много плавно,че лесно се чупят гнездата на крепежите им.Сваляш жабката,нейните болтове се падат отдолу в задния й край (три броя са).После има две пластмаси над жабката,които също се свалят.Там ще видиш стойката на компютъра,но нямам спомен дали пречеше,ще прецениш на място.Вдясно от жабката има два болта,които държат таблото,там се пада и стойката с едното въженце на жабката,за ориентир.После отиваме под волана,там трябва да има още един болт,който държи таблото.Отляво в краката на шофьора има два болта които държат таблото,там е ръчката за отваряне на предния капак.После в краката има една голяма букса (ако не се лъжа беше бяла на цвят),това са кабелите на копчетата по таблото,трябва да се откачи и кабелите да си излязат с таблото.Километража и волана,предполагам знаеш как се свалят.Пластмасите около кормилния прът също се свалят,като горната е гадна за махане,трябва да повдигнеш леко таблото и да я завъртиш.Лостчетата на мигачите и чистачките,също ги откачаш и ги оставяш да висят на кабелите си.После идва най-дразнещия момент,поне за мен,трябва да откачиш кабелите и жилата на парното.Таблото вече може да се мести,аз лично го издърпвам леко напред и си откачам нещата отзад,и свалям таблото със все копчета и врътки на парното.Има вариант да развиеш болтовете на управлението на парното (май се сваляха копчетата над управлението и бяха някак под ъгъл,забравил съм вече) и после да се мъчиш,да откачаш жилата,но никога не съм го пробвал този вариант.

Това е моя начин за сваляне или поне това се сещам,че май скоро не съм я правил тази гимнастика. :mhihi: Ако имаш някакви въпроси,може да питаш спокойно.
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Сваляне на табло на е30

Мнение от pe6kata_ » 23 Апр 2020, 10:50

Благодаря колега!!! Доста подробно си го обяснил. Наистина там където са жилата на парното се затрудних но се справих. Благодаря още веднъж за помощта!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Сваляне на табло на е30

Мнение от SPEED_GABROVO » 24 Апр 2020, 22:22

Радвам се,че съм помогнал.Да,много гадно се откачат тия жила,даже на коли които разглобявам за части,направо ги режа с клещите. :mhihi:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook