Закупуване на е30 мнения

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Закупуване на е30 мнения

Мнение от angelBMW » 15 Авг 2018, 2:12

Здравейте колеги

След дълго отсъствие се завръщам с вечната мания е30..... :driving:
След дълги разглеждания попаднах преди няколко дни на следния автомобил които е доло в линка.
Интериор и екстериор хваща окото собственика твърди че и шасито е без ръжда но това е въпрос на време да се види, в момента съм извън страната и гледам възможно най много и за сега съм се спрял на нея

Колата от линка https://m.cars.bg/offer/c2738114

Във обявата има описани доста подробности какво е правено по нея, също така собственика твърди че е на 0.4 в момента строук на 2.7 и след разработване на мотора може да се качи на 0.8 - 1 бар.
В момента е с някво китайско турбо
Няма дино графика но твърди че бие голф 4 260к.с , колата не ми е нужна да си правя гонки а за евридейка и като ми е кеф да я попарзалям по писта.
Абе с две думи на едни 450 - 500 кончета ще съм доволен ако може да се надуе без нужда от отваряне :mhihi: ( със сигурност искам много ) :mhihi:

Имам няколко въпроса и най вероятно доста пропускам.

1. Каква мощност може би ще разполага колата на колелата
2. Дали ще може да се надуе на 0.8 след разработване
3. Някак си ми се струва скъпа като погледна под капака но докато беше затворен не обръщах такова внимание - заслужава ли си парите?

Моля да се въздържат критиците от сорта на искаш много пак ти се струва много
Добре дошли са всякакви съвети и мнения нека не пълним темата с излишни коментари

Благодаря предварително !

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от stick_it » 15 Авг 2018, 9:01

Привет колега,

Ще ти се присъединя към темата. Аз също точа лиги по Е30ки и ходих да гледам няколко но не са това което очаквах. Тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11531057946029797&slink=7w7vy8
е нещо което ми хваща окото обаче не съм дори звъннал да се поинтересувам. Ако някой я е гледал и може да сподели мнение - ще бъда много благодарен. :bchug:

За тази която ти си споделил - тя също ми харесва но хората започват да ме разубеждават от турбо конверсиите. Както и ти - искам колата да е евридейка, като тук таме (поне веднъж на ден :mhihi: ) да си правя кефа. Обаче - до колкото знам турбо конверсиите не са много надеждни и като цяло не стават за всеки ден. (тук пак бих приел още мнения и гледни точки)

Ще задам същия въпрос и аз - Много пари ли искат да тези коли? Скъпо ли ви се струва? Знам че са наляти много повече пари, зор и нерви в тези коли от колкото парите за които се продават, но все пак... почти винаги е ясно че такива проекти са за кеф и не винаги имат възвращаемост.
Моето мнение за цените в момента (конкретно за тези коли) - В чужбина запазена Е30-ка (сток) върви дори за повече пари а пък тези не само са запазени ами имат и силов тунинг, което е плюс. Така че може би цените са добри.

Честно казано, ако наистина се окаже турбото ненадежден вариант - предпочитам да си взема стокова кола на която мога да разчитам и да си се кефя на модела, пък що се отнася за вървеж - има и други варианти.

Иначе колега, колкото до 450 - 500-те коня - до колкото съм проучвал темата, това е горе-долу максималната граница за надежден мотор на сток карантии (че дори по-скоро към 400, не повече). Мисля че 450-500 биха и дошли в повече. Според мен ще трябва да се отвори :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от angelBMW » 15 Авг 2018, 14:20

Добре дошъл в моята дилема колега, не съм съгласен със това че са ненадеждни- може би ако не е направена като хората човек няма да разбере докато не се сблъска.
Поне според виждания от приятели/познати приемам че колата направена ли е читаво ще бъде чудесна евридейка след като и сменя някои неща започвайки с турбината.

Притеснява ме че за пореден път виждам продавайки автомобил сглобен уж турбо проект и т.н и го продават след 200км.
Тези 200км за пореден път казвам че ме плашат или се случва нещо което им е костваше ремонта наново или нещо подобно но не виждам добра точка, други се друго че с 20лв не можеш да се нарадваш на разходка, нормално то за да върви трябва и да пърди с нещо

По твоята тема:

Колата изглежда на снимки читава и шасито също но е важно коритото че не винаги изглежда и отдолу същото като отвън.
За парите които се искат някак ми де вижда малко скъпа - лично мнение
Като цяло да във Европа тези коли са доста скъпи в добро състояние и рядко се намират

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от ~Мишо~ » 15 Авг 2018, 14:58

Аз само да попитам : Какво разработване, след като колата вече участва в гонки? :dunno: Знам за случаи, при които колите докато се разработят станаха отново за ремонт, собствениците нетърпеливи да ги замерят, пробват, и т.н.
Обявявата съм я гледал и аз, според мен по-важно е купето и др. неща правени по нея, мотора е лесен ако всичко друго е наред.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от UBAH5 » 15 Авг 2018, 15:04

М тех 2 пакета е смола, предната броня не е М-ТЕХ 2. Джантите само приличат на ББС. Регистрационната табела е РА (вероятно и с документите ще има проблем) :)
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от angelBMW » 15 Авг 2018, 21:59

Незнам за какво разработване става дума като лично мнение е че ако започна такъв проект и има възможност за 0.8 бар няма да я оставя на 0.4 но може би греша и има някакво значение
Относно броните съм наясно че са смоли колегата си го каза по телефона, джантите със сигурност ще са реплика но колата ще я изнасям за Испания и като цяло ме вълнува читаво купе и с глезотиики нещо по вкуса ми а тази някак си пасва като изключим броните от смола и несигурността в мотора, не ми се иска да я взема и да започна с проблеми че вече съм го минал не веднъж този път.

Относно документите колегата спомена че били читави и ще направим прехвърляне при нотариус, някакви съвети как да се предпазя от нередовни документи?
Дълго време не съм се разправял с нещата в БГ поради причината че живея навънка и не ми се иска да започна зле купувайки нещо което няма да ми върши работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.03.2018
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E-53 4.4i

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от Bodar_k8 » 16 Авг 2018, 5:02

Първото нещо,което си го пише и в обявата :
“По талон се води 1.8”
Регистрирайки я в друга област от “РА” ще се наложи в КАТ да минеш през канал,където сверяват номерата на шаси и двигател.Ето ти очевиден проблем при регистрацията!!!
Този 2.5 мотор не фигурира документално към въпросното МПС.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от alpina27 » 16 Авг 2018, 21:07

Щом плаща данъците ще ти я прехвърли нотариално, но после си чукаш главата с този 1.8 по талон а вътре м20 турбо :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от In_Memoriam » 16 Авг 2018, 22:00

Читава турбо конверсия за такива пари не съществува. Под читава визирам качваш се и даваш газ до безкрай без да пипаш нищо. Със сигурност трябва да се налеят още доста пари, за да става за надеждна кола за всеки ден и да се изпипат подробности, които никой няма да ти ги опише при продажбата. Със садения двигател предполагам си наясно, че те очакват доста проблеми ако не го регистрираш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от angelBMW » 17 Авг 2018, 0:16

От към документи не ме притеснява много защото както споменах в предния пост колата ще бъде за износ в Испания там ще се оправя като имайки на предвид че имам документирано шаси 2.5 без мотор а това го чака друго сърце, притесненията са ми в мотора и сега като се замислих, собственика спомена че колата е с 900к дюзи и мега електроника но пък няма графика :confused: чувал съм че в движение някои ги настройват но не съм бил свидетел до сега..
Има ли наистина такава възможност или е по добре да се насочвам към друга кола, някак си на 50% съм против другите 50% ме карат да мисля постоянно :mhihi:

Не искам да взема нещо за което ще съжалявам защото в противен случай предпочитам да си взема сток кола и да наливам от колкото да дам пари за нещо което има вероятност да не е направено читаво и да наливам наново пари върху нещо което е вече направено - тоест искам да кажа че докъдето е стигнал добре дано е читаво сглобена просто да я взема и да продължа напред а не да оправям предишни бъркотии, обърках се вече... :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от Мармот » 17 Авг 2018, 7:03

Само като видя третата снимка с блока на двигатела, захвърлен върху каса от бира, по средата на потънал в прах гараж....Айде нема нужда да гледам повече.
Последна промяна Мармот на 18 Авг 2018, 7:00, променена общо 1 път
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Around The World...
Пол: Мъж
Кара: е30,е46,е60
Мечтае да кара: е30-ката си с турбо
Детайли за колата: лимузинкa

Re: Закупуване на е30 мнения

Мнение от angelBMW » 17 Авг 2018, 22:28

Мармот написа:Само като видя третата снимка с блока на двигатела, захвърлен върху касетка от каса от бира, по средата на потънал в прах гараж....Айде нема нужда да гледам повече.



Очаквах някои да го каже направо ми разби фантазията :mhihi:

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook