Направи си сам

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 25.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 M40+2B18
Мечтае да кара: е30 ///

Re: Направи си сам

Мнение от velin33 » 16 Окт 2013, 13:00

MICH__ написа::yes:

Колега каква е процедурата със затъмняването на самия фар ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Направи си сам

Мнение от Eмилио Димитров » 16 Окт 2013, 16:00

отваряш, черен спрей на къси, дълги с черни кръстачки, затваряш. в е34 има доста теми как се правят

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на 15''ки
Мечтае да кара: 300C hemi 6.1L

Re: Направи си сам

Мнение от biem_w » 16 Окт 2013, 17:44

Mitko_Bs1 написа:Някой ако е правил тази интервенция нека сподели как се прави .Става въпрос за смяна на дроселова клапа на 316i e30. Благодаря за отговорите предварително :)

m10 или м40 ?
http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/4 ... _assembly/

това е при м40 ..
Информация само по телефона! Не ми се играе на чат срещи!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 25.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 M40+2B18
Мечтае да кара: е30 ///

Re: Направи си сам

Мнение от velin33 » 16 Окт 2013, 23:00

Благодаря колега, поздрави! :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Направи си сам

Мнение от KPETEH » 06 Мар 2014, 9:57

Да споделя как си мунинговах задната броня. Вероятно всички са се сблъсквали с проблема - ръждясали и неотвиваеми двата болта(номер 11) на задната(както може би и предната) броня. Тези които са отдолу и чрез тях се сваля бронята и гредата. Та не успях да ги развия и направих следното.
1. Отвих 4-те гайки 13-ки на буферите изотдолу на колата(едната е отвътре, където седи акумулатора) и свалих цялата броня с буферите. номер 14
2. Махнах пластмасата от гредата. номер 1
2. Отвих 8-те болта който държат гредата(номер 7) за буферите (звезди и гайки) номер 8 и 10
3. Намерих 4 дебели болта с шестостен глава и гайки, приблизително с размера на отворите на гредата и буферите. вместо номер 8
4. Завинтих гредата през дупките които не са отдолу. Стегнах със шайби. Заварих гайките отзад за буферите.
5. Свалих гредата(трябва да се отворят отворите за главите на болтовете отдолу - номер11, но това е лесто тъй като гредата се къса съвсем лесно с клещи), мотирах пластмасата и после цялата броня директно с новите болти към буферите. Отворите в пластмасата ги има фабрично. Накрая сложих и лайсната.

Смятам, че повече няма да ми се случи да не мога да си сваля броянта. Единствения минус е, че трябва да се сваля лайсната преди демонтажа. На е34 така се монтират броните, та от там идеята... Преди това се чудех кое да отрежа с флекса. :mhihi:

Схема: http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=51&fg=17
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 29.04.2004
Местоположение: София
Кара: БМВ 725 Е-38

Re: Направи си сам

Мнение от ИЛИЯН » 29 Сеп 2016, 16:15

Направи си сам капаци за халогени БМВ Е 30 троен стоп. ;)
След дълго търсене на оригинални халогени за Е 30 троен стоп , разбрах ,че това е мисия не възможна. Реших да сложа алтернативния вариант капаци на мястото на халогените. Но, и това се оказа трудна задача за тяхното намиране. :)

Реших да си направя сам. :D

За начало си правите един картонен шаблон със точни размери.
Изображение
Изображение


След това трябва да намерите подходящ материал за тяхната направа. Аз се спрях на счупена задна броня от Мерцедес 124. Има подходящите извивки. Налагате шаблона, чертаете с маркер , и режете с флекса. След това налагате и оформяте до тяхното окончателно пасване.
Изображение
Изображение

Боядисвате , и слагате . Аз от зад ги залепих със силикон .
Това е крайния резултат. ;)
Е, не е перфектно и оригинално , но е добър вариант колата да изглежда добре. :yes:
Най важното е ,че спестявате пари и нерви.
Изображение
Изображение
Изображение
Няма грозни жени, има трезви мъже!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: кожи
Мечтае да кара: M6 е24

Re: Направи си сам

Мнение от br » 31 Окт 2018, 23:34

здравейте мн се надяшам в тази тема някой да може да ми помогне , опитвам се да си купя инсталация от е30 м42б18 но не мога да намеря . и така силно се надяшам някой да може да ми покаже как да преправя инсталация от е36 която имам да става към трийската или да ми продаде такава за мен е без значение . предварително благодаря :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Направи си сам

Мнение от M10 » 02 Ное 2018, 18:16

Свързваш я както пише тук http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=148858 и няма да имаш проблеми :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: кожи
Мечтае да кара: M6 е24

Re: Направи си сам

Мнение от br » 04 Ное 2018, 12:12

и схемата е същата за 4тири и 6ест цилиндрови така ли ? и мн благодаря колега :clap:

Предишна

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook