Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от kokala » 10 Юли 2012, 23:28

Благодаря на колегите, които ми отговориха както в темата така и на ЛС. :bchug:
Благодаря и на тези, които ми оспамиха темата.. М10, ако ми дадеш пари ще го махна тоя мотор но тази година ще изкарам с него. Питах просто нещо ако можете и искате ми отговорете ако не, по - добре не спамете :!:
Имам още едно въпросче, това какво е, компютър да не е ? :roll:
Изображение

Също така как да проверя дали има масло в скоростите и дифа? Да отвия леко пробката или..?
И някой знае ли дали гуми 205/50/15 стават или ще опират :roll:
Последна промяна kokala на 30 Яну 2013, 0:53, променена общо 3 пъти
Изображение Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на 15''ки
Мечтае да кара: 300C hemi 6.1L

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от biem_w » 11 Юли 2012, 8:07

1 това е аларма
2 много гадно изглежда
3 това е биалетка но и кристалната топка ми е затруднена да ми каже дали от това ти тропа
4 масло се проверява като се отвие докрай пробката ....
5 имаш си табелка с размерите на гумите ... но тези стават .
Информация само по телефона! Не ми се играе на чат срещи!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от KPETEH » 11 Юли 2012, 8:55

Тропането едва ли е от биалетката която си оградил. Най-вероятно е шарнир, но първо смени тампоните на носачите - онез кръглите в дъното на снимката с плътни такива 25 лв е комплекта. Шарнирите са по 25 лева бройката. Не знам кой щи ги сменя ама ако си сам - всички наведнъж сменяй като свалиш носачите. Маслата - няма кво да ги гледаш - или ги сменяш или не ги бараш... Скоростите ще ти глътнат 1.25 литра атф или там квото ти пише на кутията - около 30-тина лева, а дифа - ако не е шпер сигурно към 15 лева е литъра. Гуми 205/50/15 ли имаш или такива ще купуваш? - Иначе стават. За кво я сваляш таа броня?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от ///Явор » 11 Юли 2012, 9:18

a аз съм почти сигурен,че рейката е в гъзъ :mrgreen:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от kokala » 11 Юли 2012, 11:27

Благодаря за изчерпателните отговори :ok:
biem_w написа:2 много гадно изглежда
4 масло се проверява като се отвие докрай пробката ....

2. Махнах добавките на праговете и отдолу няма никаква ръжда, очаквах да има поне малко :D А отпред също не е много, но ще го оправя.
4. Аз ако отвия докрай пробката няма ли да изтече :mrgreen:
KPETEH написа:Тропането едва ли е от биалетката която си оградил. Най-вероятно е шарнир, но първо смени тампоните на носачите -

Точно този носач е сменян целия скоро и не знам кво се е бангирало.. сега се сетих, че преди време като спирах одарих гумата в един крив бордюр и от тогава почна някво странно вибриране все едно леко закача гумата в калника... но не опираше никъде :dunno: скоро започна и тропането.
Явор написа:a аз съм почти сигурен,че рейката е в гъзъ :mrgreen:

Какво по - точно имаш в предвид? :roll:
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от deyan-enchev » 11 Юли 2012, 13:37

Щом си целнал бордюр и гумата е накриво виж кормилните накрайници.

Какво ми тропа е лош въпрос за автомобилен форум.
Отговора го търси в някой сервиз най-добре.

Рейките принципно си потропват, ако колата е била карана преди да я купиш има минимален шанс да се е поизносила и оттам да ида луфтец = тропане.
Не е зор карай си спокойно, ако е рейката но не вдигай на 230.

ПС: Пък принципно като се появи странно вибриране и ако си караш като пич пък то си вибрира идва един момент в който почва да тропа, а след това въпросната част решава, че не иска повече да е част от колата.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от M10 » 11 Юли 2012, 21:46

kokala написа:Благодаря и на тези, които ми оспамиха темата.. М10, ако ми дадеш пари ще го махна тоя мотор но тази година ще изкарам с него. Питах просто нещо ако можете и искате ми отговорете ако не, по - добре не спамете :!:

В никакъв случай не съм искал да се заяждам, а да кажа че разтрака ли се М40 се оправя не с масла, а с ремонт на карантиите на главата или със смяна на мотора с читав (трябва много късмет за да се намери такъв). Потърси из десетките теми, това е слабото място на М40 мотора, в Е36 раздела също има много писано :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от kokala » 16 Юли 2012, 21:09

Днес бензиновата помпа предаде богодух, махнах единя маркуч за бензина и не хвърляше, махнах после и другия и пак не хвърляше, проверих и свещите, има ток... А защо има два маркуча за бензина от към двигателя? И дали да купя бензинова помпа втора ръка или някоя нова с която да рискувам ако е менте? Гледах в един сайт има на бош нови за 90лв... дали е истински бош? :roll:
Изображение Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на 15''ки
Мечтае да кара: 300C hemi 6.1L

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от biem_w » 16 Юли 2012, 22:28

kokala написа:Днес бензиновата помпа предаде богодух, махнах единя маркуч за бензина и не хвърляше, махнах после и другия и пак не хвърляше, проверих и свещите, има ток... А защо има два маркуча за бензина от към двигателя? И дали да купя бензинова помпа втора ръка или някоя нова с която да рискувам ако е менте? Гледах в един сайт има на бош нови за 90лв... дали е истински бош? :roll:

Имаш 2 маркуча защото единия е за обратното гориво.... рискувай с италянска помпа менте :yes:
Информация само по телефона! Не ми се играе на чат срещи!

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от GEORGIEV » 16 Юли 2012, 22:32

а сигурен ли си че помпата е чао,как я провери,щото щом се чудиш защо има 2 маркуча към двигателя.......... :winky:
иначе за 90 само няма как да е бош ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от kokala » 16 Юли 2012, 22:58

Ми мислех, че е само един но като се замисли човек, сигурно през другия връща ако му дойде множко или не знам.. се тая, колко му е да се сетиш, че щом не пали или няма ток или няма бенз... много се чудя дали да не взема няква читава втора ръка или както казах някое менте, с втората ръка май много рискувам... :roll: все пак маркова :D ама използвана... :lol: а на новата все пак дават няква гаранция ама след една година не знам кво ще се случи.
А възможно ли е да е изгоряло нещо и да не стига ток до помпата :?:
Изображение Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 19.10.2007
Местоположение: София / Хасково
Пол: Мъж
Кара: E30 318is

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от lambreto » 17 Юли 2012, 9:32

Ако работи помпата ще я чуеш.
Трябва да махнеш задната седалка и има един капак от ляво. От там виждаш помпата и маркучите които влизат в нея. Ако няма шум провери дали идва ток до нея. Може да е нещо просто като изгорял бушон примерно.
Бош няма как да е 90 лв, по скоро към 300

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от M10 » 17 Юли 2012, 10:25

kokala написа:А възможно ли е да е изгоряло нещо и да не стига ток до помпата :?:

Да и е добре да се провери преди да даваш пари за помпа :) Най-лесно ако не разбираш какво да измериш е да откачиш помпата от инсталацията на колата и на място да и подадеш 12V.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от deyan-enchev » 17 Юли 2012, 10:34

но не я дръж работеща на сухо много много
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Най - после дългоочакваната дрифтачка - Е30

Мнение от KPETEH » 17 Юли 2012, 11:12

Най-добре се бръкни отзаде под седалката зад пасажера - извади я таа ми ти помпа и гледай дали не се е разпаднал гумения маркуч между корпуса и помпичката или наистина не завърта кат я боцнеш с два кабела директно на акумулатора. Купи си евтина помпа от работеща кола, ако все пак е изгоряла.. лично мое мнение... !Помпата върти на стартер!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook