E30 318i Convertible

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Мармот » 27 Сеп 2014, 7:45

Kroki написа:
Мармот написа:
M10 написа:Шпер, м40, лято :mhihi:

И 3,64 число :mhihi:

Дидо, продай ми малкия борд :wave:


Шшшшпера ще е 3.91 и имам съмнения, че твоят диф не е 3.64 ! Но да, засега това е положението. В плана е и мотор по няков време, но всяко нещо по реда си. Комплект с другите неща ли ? :P

3,64 e.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Kroki » 29 Сеп 2014, 10:58

Ревизия на климатичния компресор.
Благодаря на metodi80 за свършената работа. Изключителен доволен. Препоръчвам.
Сменени са следните неща:
Лагера (оригинален NSK , Японски)
Големия пръстен в основата на тялото
Големия пръстен в горната част на тялото (оригинален с триъгълен профил)
Малкия пръстен в горната част на тялото
Малкия пръстен на щуцера на дебелия изходящ маркуч


Някакви снимки
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Kroki » 12 Окт 2014, 21:56

От днес:
Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Re: E30 318i Convertible

Мнение от GEORGIEV » 26 Ное 2014, 0:05

И така ,да дам отчет какво е свършено по колата откакто е при мен.
Идеята беше монтаж на климатик,оправяне до колкото е възможно на съсипаната саунд система,монтаж на голям борд,смяна на изолирбанда по кабелите в коша и под таблото и общо взето каквото по колата не ми хареса :mhihi:

Започнах с цялостно разглобяване на прасето и измиването на всяка част.
Изображение

След това подмяна на разпадащия се изолирбанд.
Изображение

Тук вече с новия .
Изображение

Също и инсталацията на борда,както и леко ремонтирана .
Изображение

Измиване на радиаторите и ремонт на клапана на парното ,нови о-пръстени .
Изображение

Изображение

Ремонт на перката,разглобих я и гресирах лагерите .
Изображение

Изображение

Резистора беше съсипан,чака се да дойде новия.
Изображение

Оригиналната саунд система на колата беше с орязана инсталация и вързани колони директно на касетофона,възстановил съм я след буксата на касетофона,всичко е запоено и с навит нов изолирбанд.
Това беше състоянието й .
Изображение

Изображение

И след това .
Изображение


След това се захванах с коша,изистих всичкия изолирбанд по кабелите и съм навил с нов навсякъде .Също и прекарах инсталацията за температурния датчик в скобите и през гуменото уплътнение под бушониерата.
Изображение

Изображение

Изображение

Инсталацията на климатика в коша също е с подменен изолирбанд и прекарана .
Изображение

Също и под таблото съм го сменил и съм вкарал в оригиналните скоби 3-те инсталации,на таблото,на темпомата и на борда .
Изображение

Изображение

Вътре съм пробил отворите за дренажите и съм ги обработил с цинков спрей,както и другите които се избиват.
Изображение

Прасето ,измито,регулирано,с нови дунапрени,ремонтиран клапан и готово за монтаж .
Изображение

Монтирано .
Изображение

Компресора със стойката .
Изображение

И вече монтиран .
Изображение

Изображение

Кората/въздуховода около климатичния радиатор .
Изображение

Изображение

Сглобяване на всичко обратно и отстраняване на доста дребни неща,които ме дразнеха.Едно несветещо копче на ел.стъклата,несветещ ключ на фаровете,недобре монтирани задни кори .....такива неща.
Копчето на климатика не задържаше,че и там от две направих едно читаво.
Както и очаквах борда беше със сменени крушки и не каквито трябва ,та почти нищо не се виждаше на него,след като го оправих грейна като преди 25 години :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Също след монтажа и пробата се оказа,че клапана на парното незатваря и се наложи повторно сваляне,разглобяване ,сега всичко е наред.
Това е в общи линии засега,чакам крепежи,резистор и дехидратор и отивам да пълня ;)
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Re: E30 318i Convertible

Мнение от GEORGIEV » 12 Дек 2014, 23:46

И така,колата е готова вече.
След като дойдоха крепежите,дехидратора и резистора продължих работа.
Смених резистора и монтирах перката на климатичния радиатор и после заедно в колата ,навсякъде с нови крепежи.
Също и монтирах тръбите и новия дехидратор отново навсякъде с нови крепежи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И вече всичко сглобено .

Изображение

Изображение

По колата също съм регулирал задно ляво стъкло,че опираше в предното,монтирал съм както трябва задните кори,оправил съм проблема със задните светлини за мъгла,несветещата лампа за ръчната,няколко несветещи крушки по таблото,едно несветещо копче за ел. стъкла,клатещата се ръчка за темпомата....сигурно пропускам нещо :D
Ами,собственика да казва,ако нещо не му харесва,да го оправям ;)
Изображение

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: E30 318i Convertible

Мнение от bigmurzi » 19 Дек 2014, 18:50

Ехеее! Браво!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!


Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 19.11.2014

Re: E30 318i Convertible

Мнение от samphonе » 31 Дек 2014, 18:02

Прочетох цялата тема от край до край.
Поздравления за колегата Кроки, млад ентусиаст който иска всичко по колата да е Перфектно, предполагам напомняш на половината ентусиасти в началото на житейския им път с БМВ.
С радост ще се запозная с теб понеже и аз имам една Е30 ка кабрио и ще може да обменим опит.
Поздрави и весела нова година.

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Kroki » 01 Яну 2015, 22:26

Здравей и добре дошъл в нашият отбор. :yes:

Ще ми е приятно да се запознаем и да се опитаме да решим заедно проблемите по колите.
Честита нова година и от мен.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Kroki » 06 Яну 2015, 10:45

Отидохме да вземем колата с родителите ми и Злати. Няма такава радост, като я видях завита и готова. Бях я закарал на 22-ти септември по къси гащи, а дойдох да я взимам на 26 декември. :shock:
Изображение

Наще тръгнаха да се прибират, ние взехме колата, говорихме още 15-на минути и си казахме чао. Тръгнахме към ВТ, там преспахме :mhihi: .
Вечерта почна да вали дъжд, аз я бях завил с покривало, но на сутринта като станахме всичко беше бяло.. какво да се прави. Тръгнахме към Плевен, още не бяха тръгнали снегорините и беше доста красиво. Пътувахме спокойно и без проблеми, но на влизане в града направихме 360, за щастие нямаше коли и се размина без последици. Оставих колата и отидохме да се въртим с 316-ката на Злати.
Изображение

След 20:00, когато всичко се беше стегнало :bang: аз реших, че е време да отида на автомивка, където имат топла вода и измих цялата кола отдолу и отстрани. След това я вкарах в топъл гараж и легнах да спя. На другия ден почистих и прибрах мекия таван. Бащата помогна да сложим хардтопа и прибрах колата в гаража. Купил съм добавка за промивка на охладителната система, антифриз концентрат и нов термостат, но ще изчакам по-хубаво време сменя тези неща. Реших на 04 да не се прибирам с нея, ами да почакам по-хубаво време.
Днес запалих да позагрее и да налея течност за чистачки.
Изображение

Както и да монтирам новата запалка, която в последствие не ми хареса как седи.

Изображение

В София като прибера колата ме чака обстойно почистване на интериора и монтирване на новите неща за които нямам търпение.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Kroki » 13 Яну 2015, 13:49

Новата придобивка. :D

Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: E30 318i Convertible

Мнение от err0r » 13 Яну 2015, 13:58

Един от най-готините волани! :twisted:
Изображение

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Kroki » 18 Яну 2015, 23:11

Така де, на 04 се прибрах с колата до София, измих я, намазах гумите и чак днес я изкарах за едно бързо кръгче до Е30 сбирката.

Имах съмнения, че датчика за включването на климатичната перка не ми работи и реших да направя прост тест.
Купих си ключ, за да мога да си махна виското и оставих колата да работи на едно място, докато загрее. Малко, след като достигна средата, перката се включи на първа степен и аз бях щастлив, защото работеше :hihi: .
Изображение

Бях забравил колата на контакт и акумулатора беше паднал, но в момента е закачена вече 3-ти ден на СТЕК-а и се надявам да няма повече такива проблеми. Като монтирам шпера с полуоските, бих искал профилактично да им сменя гумените маншони. Та бихте ли споделили, откъде мога да закупя същите и да не са на някоя шано марка(защото се цепили бързо)?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Хаос » 27 Яну 2015, 18:07

Kroki написа:Новата придобивка. :D

Изображение

страхотен! поздравления
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: E30 318i Convertible

Мнение от b00st » 03 Фев 2015, 11:19

10967586_953941011283354_83303310_o.jpg

:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E30 318i Convertible

Мнение от Kroki » 08 Фев 2015, 23:36

Мерси, че ми отговорихте за гумите :)
Да дам отчет какво се случи през последните седмици.
Монтирах волана и към волана си взех и едни ръкавички, които се оказаха СТРАШНО удобни. Та удоволствието от шофирането става все по-голямо. Нямам търпение времето да се позатопли и да излеза някъде на по-дълъг път.

Изображение
Изображение

След това ми дойде и чисто новата ръчка за управление на мигачите и борда, поръчана от CA.

Изображение
Изображение
Изображение

Тъй, като частта с буксата за управление на борда от самата инсталация е отрязана, съм сложил просто кабела, за да може да работи. Издирвам такава букса, за да мога да я сложа и да стане както трябва, а да не препрявам буксата на ръчката.

Следващото което дойде, бяха така желаните от мен MHW стопове.
Много ми се иска да ги сложа, но първо ще има малко игра с тях, за да станат още по-готени и тогава. :)
Изображение
Изображение

Днес, реших да си сменя кората под волана, която ме чакаше 2 месеца. Прехвърлих лесно реглажа на фаровете, но срещнах трудности с монтирането на самата кора. Ако се опитам да я вкарам в жлеба на кормилния прът от дясната страна ми опира във въздуховода на парното. Ако я карам първо от там, не мога да я вкарам в жлеба на кормилния прът. Тук ще помоля за помощ, някой да дойде и да ми покаже, пък ще почерпа.

Разликата между новата и старата :mhihi:
Изображение

Така беше пред гаража днес, че b00st си сменяше филтъра на купето. :P
Изображение

Най-откровенно заявявам, че с набавянето на екстрите по-колата почти се приключи.
Следва оправянето на някой неща по интериора, като пластмаси и кори, няколко оплътнения и т.н.

От тук насетне се почва дългия път по събирането на чарколяк и засилването на кабриото. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook