Проблем с членство в клуба

Информация за членството в клуба.

Модератор: BMW Club BG - Управителен съвет

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Проблем с членство в клуба

Мнение от Gri » 24 Мар 2010, 13:22

На 22.10.2009 г. бях приет за член на клуба.
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=50&t=169641
В началото на ноември 2009г. си взех картата. Само, че на нея пише, че е валидна до 03.2010, което прави 6 месеца, а не 12.
BMWPower_Chlenska_Karta_2.jpg

Написах един мейл на 22.11.2009 и получих отговор на следващия ден:

Здравейте,
И на мен ми направи впечатление... Мисля, че е станала някаква грешка, но за да съм сигурна ще попитам администрацията и ще Ви отговоря.

Поздрави,
Е. Лазарова
БМВ клуб България


След месец написах втори мейл. Този път нямаше никакъв отговор. И оттогава НИ КОСТ НИ ВЕСТ. На офисните телефони никой не отговаря. Няма да платя за ново членство докато не ми се разреши проблема :ranting:

Позволявам си да отворя нова тема и да занимавам останалите с моя проблем (то всъщност не е мой), защото не виждам друг начин.

Григор Манев
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от Wolfen » 24 Мар 2010, 14:16

Членския внос се плаща за календарна година. Тоест, като си платил членски внос през 10.2009, си платил за календарната 2009 година. Съответно членската карта е валидна до 03.2010, когато трябва да заплатиш членски внос за 2010 година.

ПС: Елица Лазарова вече не е изпълнява длъжността Секретар на Клуба. Новия Секретар е Нина Денева.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от Gri » 24 Мар 2010, 15:08

ОК.
Да, видях за Нина Денева.
10х

ентусиаст
Аватар
Мнения: 828
Регистриран на: 27.07.2007
Местоположение: "ICO-BMW Performance Garage"
Пол: Мъж
Кара: E30 М62B44,Е30 M52B28 Drift Car

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от ico-bmw » 08 Апр 2010, 18:24

Аз имам абсолютно същия проблем!
Пратиха ми ЛС на 28.03.2010г. че трябва да внасям членския си внос, а от 29,03-01,04 няма да работят, еми извинете ама стана малко тъпо и неловко и сега съм лишен от членство :(
Трябва да се направи както е навсякъде щом си си взел картата на 12.10.2009г. картата и си си платил за 12м. да бъде до 12.10.2010г. а не за 4-5 месеца и после пак плащай!
Drive Only Cool Cars - E30 Baby :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от Gri » 08 Апр 2010, 18:54

ico-bmw написа:Аз имам абсолютно същия проблем!
Пратиха ми ЛС на 28.03.2010г. че трябва да внасям членския си внос, а от 29,03-01,04 няма да работят, еми извинете ама стана малко тъпо и неловко и сега съм лишен от членство :(
Трябва да се направи както е навсякъде щом си си взел картата на 12.10.2009г. картата и си си платил за 12м. да бъде до 12.10.2010г. а не за 4-5 месеца и после пак плащай!


Да, съгласен съм, по принцип е добре ако платиш на 31.12.някоя_си_година сумата за 1 година членство, да го имаш 365 дни, а не 1 ден. Но, тук правилата са други - календарна година. Дали е за добро или лошо - това е! Все пак един път се става член. Един път (първото плащане) ще дадеш малко повече пари, но желаейки да си член, би трябвало да не ти дреме.
А иначе ако си получил ЛС на 28, срока е утре, а утре не се работи - кофти :-( Всички губят - ти не си член, а клуба няма приходи...
Не знам, може би този срок го пише някъде в условията. Честно - не съм ги чел подробно, а би трябвало :-)

триногата
Аватар
Мнения: 2001
Регистриран на: 10.01.2007
Местоположение: BMW Drink Team Bulgaria
Пол: Мъж

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от Andronoff » 19 Апр 2010, 14:58

Някъде го пишеше съвсем точно и ясно, просто не сте прочели.
На края на февруари се подновява членството за текущата година и така всяка година.
Ако станете членове на клуба през януари, то ще сте членове до края на февруари, когато отново трябва да платите такса.
Сбогом, Сами! Сбогом, Писта!
Никога няма да бъдете забравени!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Пловдив,Р.Конаре
Пол: Мъж
Кара: Камион колкото читалището...

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от pistata9889 » 19 Апр 2010, 21:53

Колеги,когато е за месец,съм съгласен да се сведе информация до кандидата,и да изчака някои ден за членството си,но когато става въпрос за половин година три месеца и т.н. немисля,че има от какво да се оплаквате.На повечето хора телефонните сметки (месечни)не са под 100лв,а за еднократно внасяне на 40 да става проблем,все пак БМВ е нещо неописуемо и неразбираемо от всеки.Нялой като ми каже,че съм много запален по БМВ,аз му отговарям,и съм пълноправен член на БМВ клуб БГ,с членска карта и т.н. и се чувствам една малка част от нещо голямо и велико. :lalala:
Когато трябва да вземеш решение относно една страна,изслушай и другата,може нейната версия да е по достоверна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от Leon » 02 Май 2010, 9:31

Andronoff написа:Някъде го пишеше съвсем точно и ясно, просто не сте прочели.
На края на февруари се подновява членството за текущата година и така всяка година.
Ако станете членове на клуба през януари, то ще сте членове до края на февруари, когато отново трябва да платите такса.


:shock: Това не знам къде си го прочел, но никога не е било практика, да не говорим, че е адски идиотско. Ако си станал член януари и си платил 1 г. вноска, то тя ти важи за цялата година.

Май аз ще трябва да обясня, нищо че вече не се занимавам с администрацията на клуба. Издаването на карти на календарна година е, за да се правят болшинството карти наведнъж, иначе става невъзможен за менажиране процес с ходене по 2 пъти седмично до печатницата. Затова и прием се прави веднъж месечно, напоследък го и разредиха май. Но никога не сме вземали цяла такса, когато на новоприет член му остава по-малко от година до края на календарната. В смисъл, плаща се само за месеците до края на годината. Валидността на картата ти се изравнява с картите на останалите членове (03.2010), но за 2010 няма да плащаш цяла такса, а само да изравниш месеците до края на годината, което е трябвало да направиш през 2009, но никой не ти е казал.
За да е съвсем ясно - ако ви приемат 5.2010, дължите половин членски внос до края на 2010. До края на февруари 2011 трябва да си издължите целия внос за 2011, за да ви направят картата за 2011. Това, че картите важат до 03 месец на следващата година е само, за да не остават членовете без валидни карти до март, когато е ясно кой остава действащ член за текущата година. Тоест членския внос се плаща до 12 месец на текущата година, но картата ви важи до 03 на следващата и тези 3 месеца не се броят в членския внос, който сте платили.

Надявам се, че е ясно така. В конкретния случай, колегата е платил до 10.2010 и може да отиде да си доплати 2 месеца и така ще е изчистил и членския си внос за 2010 г.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от Maverick_VS » 02 Май 2010, 11:26

Е очевидно не е така или поне никой в офиса не казва такова нещо :confused: . Аз също станах член 10.2009 и си платих 40лв членски внос тогава...сега февруари отново си платих 40лв и никой нищо не спомена :dunno:

Иначе това, което си написал, наистина е логичното и нормалното :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от Leon » 04 Май 2010, 9:42

Ще повдигна въпроса да се изчистят тези пропуски. 40 лв не са кой знае колко пари, но не е приятно, разбира се. Нека мине лудницата около събора и ще говорим с УС и с Нина, за да изясним ситуацията. Върти ми се в главата нещо, че за първо ниво членство се дължи половин сума, ако има по-малко от 6 месеца до края на календарната година и цяла, ако са повече, а второто е месец по месец, но ще проверя и ще пиша пак.
Never mistake motion for action...

StanceWorks addicted
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 24.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със заключен:)

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от niko11 » 25 Окт 2010, 19:38

аз пък подадох молба която беще удобрена и в меила ми казха да внеса сумата от 20 лв така че според мен хората са коректни
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 447
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше: '95 E36 M43B18 Lim
Мечтае да кара: //M Power :)

Re: Проблем с членство в клуба

Мнение от nelim » 26 Окт 2010, 22:04

niko_11 написа:аз пък подадох молба която беще удобрена и в меила ми казха да внеса сумата от 20 лв така че според мен хората са коректни

:yes:
Изображение

Назад към BMW Клуб България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook