BMW E39 525D - 2002г. с десен волан

Продажба на автомобили и мотоциклети с марка BMW. Всяка обява е валидна за срок от 30 дни, след което се изтрива.

Модератор: Търговски модератори

Потребител
Аватар
Кара: 525d 2002год.

BMW E39 525D - 2002г. с десен волан

Мнение от g_ishkitiev » 17 Мар 2021, 21:58

BMW E39 525d

Цена: 2600 лв.
Технически данни:
Марка: BMW
Модел: 525d
Пробег: 314 000 km
Дата производство: 04/02
Дата първа регистрация: 06/02
Тип двигател: дизел
Кубатура: 2500
Коне: 163
Скоростна кутия: автоматична
Дирекция: дясна
Категория: седан
Цвят: сребърен

Особености:
*врати - 4
*Airbag - 6
*Автопилот - Да
*ABS - Да
*Газова уредба - Не
*Метан - Не
*Ел. стъкла - Да/предни и задни/
*Ел. огледала - Да
*Климатик - Не
*Климатриник - Да
*Кожен салон - Да, черен
*Ксенонови фарове - Да
*Лети джанти - Да
*Навигация - Не
*Парктроник - Да /преден и заден/
*Нов внос - Не
*Халогени - Да
*Аларма - Да
*Централно заключване - Да
*Шибидах - Не

Здравейте, от известно време си продавам колата. BMW E39 525d с десен волан. Пиша във форума, защото вече ми звъняха 2ма които я искат за части, а според мен има още доста живот в нея и предпочитам да я вземе някой и да я покара. Аз я продавам защото я карам вече 10 години и искам да си взема по-нова и с нормален волан..

Иначе всичко по колата е перфектно. Винаги съм я обслужвал на време и с качествени части. Единствените забележки към момента са:
- не се затваря пепелника понеже изтървах едно шише минерална вода върху него и нещо се разби
- долните тампони на предните носачи започнаха да тропат и трябва да се сменят скоро (според майстора нищо им няма, но има леко тропане)
Освен изброените няма абсолютно никакви забележки.
Ще опиша нещата които съм сменил през последните няколко години:

- преди около 3 години започна да пали трудно зимата. Оказа се, че не ми работят 4 подгревни свещи. Смених и 6те с нови + оригинално реле от BMW.
- заедно със свещите сложих и нов акумолатор Варта
- като сменях подгревните свещи дадох и всмукателният колектор + EGR за почистване
- преди около 2 години започна да тресе на ниски обороти една зима. Слагах добавки и ту се оправи ту пак започне. В край на сметка я закарах на сервиз. Свалиха 6те дюзи и ги почистиха с ултразвук. Една от дюзите изобщо не биваше и още една не работеше добре в един от режимите. Подмених двете дюзи с рециклирани. От там на сетне не е имало проблеми.
- миналото лято нещо не духаше студено климатика. Оказа се че перката на радиатора не работи на ниски обороти и като загрее фриона не се охлажда и избива през някакъв клапан. Подмених радиатора и ми сложиха допълнително някаква добавка, която било добре се слага на стари системи - запушва дребни течове ако има някъде. От тогава не съм имал проблеми.
- пак лятото на 2020год. ми се спука термостата, смених термостат и охладителна течност
- малко след това нещо започна да ми шуми една ролка. Бях набедил една обтяжна ролка - смених я, но не беше тя. След това я дадох на сервиз и смениха всички ролки, лагери и двата ремъка :) - все още си стояха оригиналните.
- миналата година съм купил 4 нови гуми NEXEN - летни

Общо взето това съм правил последно.. преди 6-7 години смених предните амортисьори. Сложил съм SACHS - с каквито си беше оригинално. По някое време ми се счупи една задна пружина - смених я с друга, втора ръка. Сменял съм задните носачи също.. Някакви дреболии съм сменял по окачването - биалетки и т.н., но не ги помня - те са по 30-40лв.

Купувал съм колата 2011г. от първи собственик в Англия. Лично ходих да си я избирам от там. Колата беше на един управител в магазин Primark. Като я взех беше като от магазина. Човека я е карал само с костюма. Взех я с една торба документи и фактури - събирал е всичко от както я има. Като я взех беше на 180 000км. Като на около 160 000км. му е гръмнало турбото и е сложил ново турбо, катализатор и интеркулер - общо взето са сменили всичко след турбото. Ремонта е направен в сервиз на BMW. Преди това е имал някакви проблеми с дюзите - сменил е две, после ги е сменил и 6те.

Колата в момента няма никакви забележки, има нови летни гуми (зимните ги сложих на друга наша кола), хубав акумолатор. Преди 2 седмици смених масло + филтър, въздушен филтър, филтър на картерните газове и филтри на купето. Купил съм и горивен филтър MAN, но се сетих че него го сменях на предното масло и не съм сложил новият. Иначе винаги съм и слагал масло Castrol Edge 5W-30. Предният собственик е карал също с такова масло. Скоро платих годишна винетка - така, че има винетка до 03.2022г., в началото на годината съм платил и гражданска + технически преглед. Вчера жена ми е платила и местния данък за 2021г. :), най-вероятно ще ми го приспаднат ако я продам ама както и да е...

От както имам колата е подържана в сервиз БИ Ауто в Ямбол - те са официален представител на Мазда, но си правя колата при тях защото ми харесва как работят. За по-специфични работи съм ходил до БОВА Кар - Бургас. 2020година ходих да ми сменят едни пластмаси на праговете, че старите започнаха да се ронят. Покрай тях ми смениха и въздушната възглавница на волана - имало някаква сервизна кампания. ПС колата е с М пакет на волана, води се някаква спортна рейка - втвърдява се при висока скорост и е по-стегната.

И така.. ако някой има интерес да пише :). На мен ми се свиди да я дам за части. При положение, че който се е качил на нея е впечатлен от състоянието и. А и само за миналата година съм дал над 1000лв. по нея.. Не ми се дава за части, но искам вече и да си взема по-нова.. Ако на някой му се кара истинско BMW, но няма финансова възмоност - няма да намери по-хубава кола от тази и на такава цена. Обслужена, на реални километри. Ако си я пази, новият собственик може без проблеми да я кара още 4-5години. Разхода градско е 8-9л., извънградско при 150-160 по магистрала гори 7-7.5. При 80-90 гори 5.5-6.. но само предполагам, защото с толкова я карам тук там по междуградските пътища. При 40% градско и 60% магистрала със 150-160, средният ми разход е 7.5-8л. Предполагам ако се кара пестеливо, ще падне и под това. Но удоволствието, което носи колата не предразполага към пестеливо каране :).

За въпроси - тел. 0878 165 245, Георги
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Кара: 525d 2002год.

Re: BMW E39 525D - 2002г. с десен волан

Мнение от g_ishkitiev » 17 Мар 2021, 23:03

още малко снимки..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към Продава - Автомобили, Мотоциклети