BMW 535d LCI E60 - Седан

Продажба на автомобили и мотоциклети с марка BMW. Всяка обява е валидна за срок от 30 дни, след което се изтрива.

Модератор: Търговски модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: E60 535d LCI

BMW 535d LCI E60 - Седан

Мнение от kkashev » 17 Яну 2020, 20:06

Технически данни:
Марка: BMW
Модел: 535
Пробег: 292150
Дата производство: 2007
Дата първа регистрация: 2007
Коне: 286
Скоростна кутия: Автоматик
Категория:Седан
Цвят:Тъмно сив

Особености:
*врати - 5
*Airbag - Да
*Автопилот - Да
*ABS - Да
*Ел. стъкла - Да
*Ел. огледала - Да
*Климатроник - Да
*Кожен салон - Да
*Ксенонови фарове - Да
*Лети джанти - Да
*Навигация - Да
*Парктроник - Да
*Нов внос - Не
*Халогени - Да
*Аларма - Да
*Централно заключване - Да
*Шибидах - Да

Допълнителна информация и екстри:

Head-up, комфортен салон с памет, адаптивни фарове с автомстично включване на дълги, подгрев, карти 2019 на навигацията, aux, блутуут.

Автомобила е внесен в България преди 5 години от Германия. В България има изминати около 80-90 хиляди километра, при мен е от 1 година и малко. Има подробна история в БМВ до 2016, от 2016 до 2018 в Мирафиори, а после в мой доверен сервиз на Бош на Черни Връх. Колата е със сменен двигател в Мирафиори преди 40-50 хиляди километра. За последните 3 години в колата са наляти над 20 хиляди лева, двигателя е правен поради спукан блок, заради некадърен чип. След смяната на мотора е сложен много лек чип, за да важи гаранцията, която важеше до преди 4 месеца. Премахнат е ДПФ-а и катализатора, сложен е даунпайп, премахнат е ЕГРа с термостата и охладителя. Всичко е сменявано с оригинални или алтернативни части от висок клас, когато е имало прекалено голяма разлика в цената без да има смисъл от оригиналната част. Дисковете и накладките са оригинални и са на не повече от 25 хиляди километра. Скоростната кутия има xhp stage 3, благодарение на форумния колега - "vld" . Лично той е виждал колата доста пъти и знае колко вманиачен съм в нея. Правя й диагностика през около месец, като грешките, които имам от както я взех са за вентилаторче на ССС (когато я изтрия известно време изчезва, подозирам, че не дава добър контакт) и за Auxirally water pump, която до колкото разбрах трябва да отговаря за това колата да духа топло на място изгасена, честно казано не съм се занимавал да правя нищо, защото не съм забелязъл проблем. Последния път имах грешка за свещ на 6ти цилиндър, но скоро ще я вкарвам за масло и ще оправя всичко. Предполагам има нещо за смяна отпред в ляво, защото усещам леко потроване, последния път в който преглеждах окачването и смених кормилните щанги беше преди 6 месеца. Има леко омасляване от турбо пътя, който влиза към кулера, подозирам, че и кулера изпуска леко, така си я взех, като от Мирафиори ми гарантираха, че това е нещо нормално имайки предивд километрите на колата, при правенето на мотора турбините са били проверени и всичко е било ок. Малко след като я взех се бях вкарал във филм, че има голям теч от масло от кулера, но след доста отнето време и дадени пари се оказа, че когато мия колата навлиза вода от някъде, омешвайки се с лекото омасляване от изброеното преди малко се получава леко петно, което не изчезва, заради консистенцията си и така се събира от всяко миене по-малко или каране в сериозен дъжд. Разбрах за това след като си смених кората отдолу, измих колата и видях водата, не карах колата бързо известно време и си седеше само вода, но когато се натиска тогава започва да изпуска. Мислех си варианти за смяна на кулер, пътища със усилени такива, но маслото от смяна до смяна не мърда на борд-а от макс, на щеката също, тъйче гледам да не се вкарвам във филми. Предишния собственик е бил много по зарибен от мен и е сменявал какво ли не по нея, буквално, когато взех колата от Мирафиори ми казаха, че това им е един на най-поддържаните автомобили. Няма никакви забележки вън по боята, както и вътре, буквално е като нова, кожата се маже и почиства 4 пъти годишно с оригинални препарати. Има забележка на лявото странично огледало, вътре образа е леко потъмнял и небето оранжево, все едно се е затъмнило, защото вечер дясното изглежда по подобен начин когато има кола отзад, мислех си, че ще го сменя, защото няма да виждам, но свикнах и нямам проблем. Има два комплекта стелки и два комплекта джанти 18, със зимни гуми Континентал и летни чисто нови Сава (още не са качени на джантите) за лятото 2020. Аз също си следя колата и искам да съм сигурен в нея, харесвам я, просто започнах да осъзнавам, че не ми трябва толкова мощен автомобил, тъй като в последно време карам доста спокойно и започнах да се ориентирам към нещо под 200 коня и на максимум 100 хиляди километра и 4-5 години.

Колата я взех по обява от форума. Не ми е спешна продажбата и не искам да се занимавам с несерозни хора. Искам постъпя коректно като кажа забележките, не искам да лъжа никого, защото всичко се връща. Твърдя, че е в много добро състояние за годините и километрите си, държана е само в гараж от както е в България. М-пакет-а е монтиран допълнително. Няма нищо перфектно и няма как да има при вторичния пазар.

След направените доработки, премахнати екологичните неща (друга причина, заради която ми минават мислите за продажба и успях да убедя жената, защото тя беше твърдо против да я продавам), колата върви доста, наистина доста и харчи смешно малко. Лятото пътувахме до Италия, Австрия, 4 човека с багаж, караме по ограничения разхода беше 6.1. Стигал съм до разход 4.9 на подбалканския път, най-много съм виждал 7 до Пловдив с повечко натискания. Градско се върти около 9-10-11, през най-студеното време. Винаги се е е карала с БДЦ и гледам да сипвам на Ромпетрол, последния път си купих добавка на Ксенум, която много хора ми похвалиха, изглежда ми една идея по-добра от БДЦ-то от към работа на мотора, но може и всичко да е в главата.

0-100 - 5.6 при добро сцепление.
0-200 - 17.8, преди да сложа xhp.

При леко мокър асфалт зимните гуми Конти са ми превъртали от 120 до 160.

Цена: 21000лв

Данни за връзка: Алекс Кашев
Телефон: 0885368245

Място, на което може да се види колата: София
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар

Re: BMW 535d LCI E60 - Седан

Мнение от kkashev » 25 Яну 2020, 18:58

Нова цена: 19990

Възможност за закупуване без летните джанти и гуми -1000 лева надолу.

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от kkashev » 13 Фев 2020, 18:17

Нова цена без летните гуми до края на месеца: 18000

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от kkashev » 26 Фев 2020, 22:18

Колата се сваля от продажба, взехме по-нова на жената и тази смятам да си я оставя поне за още година-две.

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от kkashev » 19 Май 2020, 11:08

Пак вдигам колата за продажба. Почти не се кара, защото караме на жена ми, а с тази карантина не знам дали скоро ще имаме нужда от 2.

Скоро я полирах и подхраних салона. Прикачвам актуални снимки.

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от kkashev » 09 Юни 2020, 17:30

Интериора е изключително запазен, бих казал, че не съм се возил в кола на толкова километри с толкова запазен салон.

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от kkashev » 13 Мар 2021, 21:07

Отново, надявам се за последно вдигам темата и пуснах обява. Харесах си много РС модела на Октавия, та трябва да продам първо тази, за да мога да задействам нещата.

https://m.mobile.bg/details/11615660907426811 - Това я обявата в мобиле, има нови снимки от днес, описанието в темата си е все още валидно, защото колата като цяло не е изминала много километри за последните 2 години.

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от kkashev » 05 Апр 2021, 20:21

Продадена, темата е за триене.

Назад към Продава - Автомобили, Мотоциклети