Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от BMW120 » 13 Апр 2010, 17:40

Чудя се какви гуми да си взема за мойто пате. :D

Колебая се между Dunlop SP Sport Fast Response и Vredestein SPORTRAC 3

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

Гледам че дънлопа има по добра оценка от testtyres.com но пък сега говорих с един приятел който внася Vredestein за България и той ми каза че не може да ми каже дали дънлопа е по-добра от Vredestein , но като му казах че най-вече ме интересува когато е мокро как би реагирала гумата и той ми каза, че Vredestein била най-хубавата гума на мокро и по-специално тоя модел.
Даде ми и по- хубава цена (150лв) на гума...обаче все пак се колебая да го Иба :roll:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от sinbad0 » 13 Апр 2010, 18:07

За мен борда който пази джантата би бил решаващ при избора,за мокро незнам дали би усетил разликата но като се чукнеш в бордюр или некоя гадна дупка,ще усетиш плюса на борда,дори визуално седи по красиво....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от BMW120 » 13 Апр 2010, 21:09

Има го и тоя момент. Аз заради това се залетях да купувам гуми щото спуках гума в една дупка деба и пътищата деба
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: София

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от Blue&White » 13 Апр 2010, 22:42

Ако изборът ти е само между тези две - Dunlop-а според мен е по-добрата гума. Ако размислиш обаче и за други варианти, погледни тези http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... -3637.html , а също и тези http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... -7389.html. Nokian-а е сред най-добрите в тестовете за миналата година, а Uniroyal-а е сред препоръчителните, където е и Dunlop-a.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от martoto » 14 Апр 2010, 0:40

Навремето бях обул старата кола с Dunlop Fast Response. Като субективно усещане, сцепление си имаха много добро във всякакви условия (сухо/мокро). Не мога да кажа дали така ще остане като поостареят, щото продадох колата докато гумите бяха нови още. Tова което не ми допадна обаче е че не бяха наистина "Fast Response", демек страничното водене не беше толкова добро колкото на старите ми Potenza със същият размер. Не мога да кажа нищо за Vredestein-а, но сякаш най-доволен съм от Bridgestone до сега. За трети път карам Potenza и занапред мисля че ще остана лоялен към този производител и модел. Още повече като излезе новото поколение RFT.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от BMW120 » 14 Апр 2010, 11:32

martoto написа:Навремето бях обул старата кола с Dunlop Fast Response. Като субективно усещане, сцепление си имаха много добро във всякакви условия (сухо/мокро). Не мога да кажа дали така ще остане като поостареят, щото продадох колата докато гумите бяха нови още. Tова което не ми допадна обаче е че не бяха наистина "Fast Response", демек страничното водене не беше толкова добро колкото на старите ми Potenza със същият размер. Не мога да кажа нищо за Vredestein-а, но сякаш най-доволен съм от Bridgestone до сега. За трети път карам Potenza и занапред мисля че ще остана лоялен към този производител и модел. Още повече като излезе новото поколение RFT.



Какво имаш предвид под страничното водене? Иначе аз бях с бриджстоун и бях доволен ама те са по 200лв и нагоре което не ме устройва като цена...
Колкото до нокиан и унироял не мисля че са сериозни гуми иначе и тях ги гледах принципно...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: UK
Кара: от грешната страна

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от martoto » 14 Апр 2010, 12:07

BMW120 написа:Какво имаш предвид под страничното водене?
Ами не знам дали съм се изразил правилно, но имах предвид склонноста на гумата да се съпротивлява на усукване при завиване. Не се сещам какъв е БГ термина за т'ва но на английски е Slip Angle. В практиката това означава, че с Potenza-та колата ми реагираше по-добре на малко отклонение на волана и създваше усещане за по-голяма стабилност и точност на водене. Същия ефект, като се ползват по-нисък профил гуми.

Когато говорим за цени обаче си прав, Bridgеstone е по-скъп. Вземайки предвид тоя факт, мисля че Dunlop-а няма да те разочарова (или която и да е от по-известните марки). Добър компромис е и все пак от реномиран производител. Аз не бих казал нищо лошо за Fast Response. Само, че Potenza-та повече ми харесва, но тя наистина е друг клас гума :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от BMW120 » 14 Апр 2010, 12:31

демек при завиване ако натисна газ и да не поднася задницата може би това имаш предвид под slip angle?
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 22.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от mbemo » 14 Апр 2010, 16:42

[quote="Колкото до нокиан и унироял не мисля че са сериозни гуми иначе и тях ги гледах принципно...[/quote]

Колега незнам дали си карал с нокиан,но аз изтърках 3 комплекта на 7цата и с две ръце съм за тях.
Лично мнение. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от sinbad0 » 14 Апр 2010, 17:46

Зет ми е с Унирояла на 19 цола и не съм чул да се оплаква....но друго освен Дънлоп и Гудиар не бих карал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от S_GonzaLes » 14 Апр 2010, 19:14

Мишелин Пилот SP3 :yes: :yes: :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: София

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от Blue&White » 14 Апр 2010, 19:18

BMW120 написа:Какво имаш предвид под страничното водене? Иначе аз бях с бриджстоун и бях доволен ама те са по 200лв и нагоре което не ме устройва като цена...
Колкото до нокиан и унироял не мисля че са сериозни гуми иначе и тях ги гледах принципно...


Не знам защо реши, че Nokian-а и Uniroyal-а не са сериозни гуми, пък Vredestein са сериозни :) И трите са в средния ценови клас, но това не пречи на първите две да са по-напред в тестовете и да са на едно ниво с водещите марки. Но всеки си хвали неговото и си има предпочитания, затова е въпрос на личен избор :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 8.05.2008

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от shpeki » 15 Апр 2010, 12:45

Тая година им започвам втория сезон на дънлопките. Уникални са на мокро. Не ми се вижда смислено да ги сравняваш с тоя вредщейнки. Взимай смело.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Малка дилема...Dunlop Fast Response or Vredestein SPORTRAC 3

Мнение от BMW120 » 16 Апр 2010, 21:08

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

Ето кои взех....това е последния модел на вредщайн и тоя пич ми каза че няма да сбъркам а и ми ги даде доста евтино...
Вече ги пробвах просто нямат грешка DTC не го виждам да мигне за секунда. Това от което се притеснявах преди, да дам газ когато правя завой вече не е проблем....гумите са ЖЕЛЕЗНИ просто....ако някой се чуди кви да зима тва е...имат и тая защита за джантите или както се казва там :)

Между другото продавам си предните 2 бриджстоун рънфлат за 150лв....ако някой иска снимки да ми пише :OT:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook