Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от icog » 26 Фев 2010, 19:19

На ОМВ на Гешов има програма с измиване отдолу. Не знам от де са тия легенди, че колата ли, боята ли се прецаквала от четките, ама всеки път като минавам оттам и имам 5 мин минавам и през мивката. Бързо и удобно. И това е поредната ми кола на коята абсолютно нищо и няма. Единственото видимо нещо са дупките от камъчета по капака и бронята, за които мивката няма никаква вина. Последно и сменяха четките миналото лято.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от BMW120 » 26 Фев 2010, 19:42

Мисля че говорим за друг не за ОМВ...аз никога не съм си мил колата на ОМВ така че незнам какво е качеството на мивките им обаче има една доза истина че ок четките не ти дерат колата обаче тея четки свалят мръстоята и песъчинките които вече ти дерат колата...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от xerial » 26 Фев 2010, 19:48

За да не ти прави нищо четките трябва да са чисто нови , + това не драска боята драска лака.... и след време става мяуу :mhihi:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от BMW120 » 26 Фев 2010, 20:33

xerial написа:За да не ти прави нищо четките трябва да са чисто нови , + това не драска боята драска лака.... и след време става мяуу :mhihi:


така де прави "паяжини" ;)
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от Mollov » 26 Фев 2010, 22:27

Ае тия по-съвременните "четки" не са чак толкова груби.. някои дори се предполага, че не драскат... а и пак повтарям - ако си накиснеш сериозно колата предварително и после я вкараш на автоматичната (1-ва програма също е разкисваща, само с препарат), не виждам каква мръсотия ще ти качат перцата по боята...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 1.11.2005
Пол: Мъж

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от tdrome » 27 Фев 2010, 2:51

Явно далаверата с БГ Мапс няма да стане.

Такаааа сегаааа...

Адрес:
Ако се движите по Бул. "Мария Луиза" от ЦУМ посока Централна Гара, подминавате улица "Цар Симеон" и следващата е улица "Струма". Пада се от дясната страна завивате по нея тя е късичка и свършва в улица "Сердика" която принципно е еднопосочна, но не е проблем за 10 метра да се влезне в насрещното спестява доста главоболие и обикалки. На тази улица завивате в ляво и след 10 метра има гараж който има две врати, едната води надолу, другата нагоре. Влизете в тази за нагоре и автомивката е веднага отсреща. Там питате за Жоро. телефона му е 0898282211. Миенте отдолу е 12лв, комплексното миене е 15лв (вътре/вънка) аз я мия за 25лв защото я мие с по-специален шампоан. Освен него има още един там дето г/д добре мие, но младоците не стават. Аз го карам лично той да ми е мие и друг не я пипа. Хубаво е да му званите за да не се окаже, че има 10 премиум коли който чакат. Обикновенно моята кола се мие за около 2 часа. Ако му кажете, че и аз (Иван) ви пращам общо взето е в ваш плюс. А и аз може да изкарам някой безплатен ароматизатор :mrgreen:

Е*ати 20 минути го пиша това, не е лесно с пиенето.
BMW POWER

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от da6ip » 27 Фев 2010, 9:14

мерси колега :yes: и ме кефи с какво настървение влизаш в два и половина през нощта във форума :bowdown: :bchug:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от da6ip » 27 Фев 2010, 9:21

Mollov написа:Ае тия по-съвременните "четки" не са чак толкова груби.. някои дори се предполага, че не драскат... а и пак повтарям - ако си накиснеш сериозно колата предварително и после я вкараш на автоматичната (1-ва програма също е разкисваща, само с препарат), не виждам каква мръсотия ще ти качат перцата по боята...


абе аз не мога да разбера на какво се дължи това, обаче по мойта полепва страшно много мръсотия - дори да я мина с пръскалката, свалям само най-грубия слой кал и прах, отдолу остава един такъв сериозен слой здраво полепнала мръсотия по боята - ей тая мръсотия като почнат да я размазват четките и надира боята, принципно.. а ако взема да я свалям тая мръсотия с нещо, аз дефакто почти си измивам колата сам.

та не знам какво е решението. ако я минавам всеки втори ден на автомивка разбира се няма да имам полепнала мръсотия, ама то и това не си е работа - време, кинти, а и де факто умножавам многократно дори и малкия негативен ефект от четките.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от Mollov » 27 Фев 2010, 9:56

Ами решението му се вика "вакса"... като миеш колата й слагай и вакса... дали ще има течна от самата пароструйка на автомивката или трябва да си взимаш отделно и да я нанасяш сам.... но това ти е решението... а и ако си миеш колата веднъж на 2 седмици в това време, също няма спасение... ще полепва и още как... освен ако колата не е третирана (полирана, пастирана, ваксната) сериозно, което ще държи по-дълго време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 1.11.2005
Пол: Мъж

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от tdrome » 27 Фев 2010, 16:24

Според мен просто с годините се насраха нещата, бойте вече не са това което бяха (нали сега са някви ЕКО) та и лака е гаден, за това се драскат толкова лесно и задържат толкова мърсотия. Имам познати с черни коли от 89 от 94 от 99-та и от 06-та година, е само мойта дето е 08 и тази от 06, стават толкова лесно на гъз. Мене ми остават дори мухите от лятото, мия я 2 дни след това и пак има петна, после като я пастират и там остават бели петна липсва боята и лака. Ужасно нещо, но вече съм си примирил. Загледах и една Х6-ца скоро и тя беше по същия начин. Явно това дали колата ти стува 50 000 или 150 000лв няма отношение.
BMW POWER

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от xerial » 27 Фев 2010, 16:26

Принципно на черното всичко личи така че ...
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от da6ip » 28 Фев 2010, 12:45

tdrome написа:Според мен просто с годините се насраха нещата, бойте вече не са това което бяха (нали сега са някви ЕКО) та и лака е гаден, за това се драскат толкова лесно и задържат толкова мърсотия. Имам познати с черни коли от 89 от 94 от 99-та и от 06-та година, е само мойта дето е 08 и тази от 06, стават толкова лесно на гъз. Мене ми остават дори мухите от лятото, мия я 2 дни след това и пак има петна, после като я пастират и там остават бели петна липсва боята и лака. Ужасно нещо, но вече съм си примирил. Загледах и една Х6-ца скоро и тя беше по същия начин. Явно това дали колата ти стува 50 000 или 150 000лв няма отношение.


има нещо много вярно в това
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от xerial » 28 Фев 2010, 14:56

Колеги аз днес направих схемата :mhihi:

Безконтактно ЕКО миене на мивката където принципно си ходя (Евростил с/у Адашите и БИла в Люлин ) и след това на ОМВ преди тунела 1-ва програма , която включва и измиване от долу под налягане. Резултата е че отдолу колата светна и съм доволен.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от da6ip » 28 Фев 2010, 19:31

как дефинираш "светна" отдолу? погледна ли я и какво се вижда? или съдиш от мръсотията която изтече?

мисълта ми е че корите отдолу лесно се мият но те не са ми грижата. аз искам да се изчисти добре механиката, което трябва да стане много по-добре на ръчно..

като ида след няколко седмици ще кажа какъв е ефекта там
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Къде мога да си измия колата отдолу от солта?

Мнение от xerial » 28 Фев 2010, 19:40

da6ip написа:как дефинираш "светна" отдолу? погледна ли я и какво се вижда? или съдиш от мръсотията която изтече?

мисълта ми е че корите отдолу лесно се мият но те не са ми грижата. аз искам да се изчисти добре механиката, което трябва да стане много по-добре на ръчно..

като ида след няколко седмици ще кажа какъв е ефекта там


Ами имам в предвид че като легнах под колата видях естествения цвят на различните компоненти - рейка,маншони,картер, генерация , заден мост... всички те имат сега приятен метален цвят :mhihi: но аз нямам кори под двигателя. И ако трябва да бъда честен бях скептично настроен относно мивката на ОМВ , но доста добре по няколко струи отдолу под налягане измиха колата.
Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook