Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от da6ip » 26 Фев 2010, 12:37

Колеги замислям се за застраховката нещо.

Какви впечатления имате от изплащане на щети от големите застрахователи в скоро време? Последната половин-една година?

Против кражба знам кои са най-подходящи, интересува ме само ако се налага да се оправя някаква щета кой колко бързо плаща, доколко се прави на интересен и т.н.?

Интересуват ме само скорошни впечатления, че в тая криза нещата се промениха доста.

Мерси
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от g.petrow » 26 Фев 2010, 15:02

Моето впечатление е от преди 3-4 месеца, ДЗИ-Пловдив. Никакви проблеми, описа ми момчето всякакви неща, нито съм давал обяснения, нито съм писал такива - просто огледахме колата и ми даде документите. Дори той ме навиваше да оправяме някой дреболии, но аз отказах :) ДЗИ- Пловдив :yes:
Уника е друга история - то не са писания, не са обяснения - ето затова се сега съм с ДЗИ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от @ndro » 26 Фев 2010, 17:16

икономическата обстановка ги е попритиснала... всяка компания се стреми да свие разходите си ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от BMW120 » 26 Фев 2010, 17:54

Бих казал ... за Дженерали :mhihi:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1114
Регистриран на: 11.06.2005
Местоположение: у селото на белото

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от Мишу » 27 Фев 2010, 7:35

BMW120 написа:Бих казал ... за Дженерали :mhihi:


моля те недеи то може и да са добри но за европа в бг :no: колите им ги крадът все 1 са с надпис открадни ме и ще спечелиш бонус ,тия и в първия панелен гараж да ти скрият колата немогат да я намерят за щети незнам ма за откраднати :no:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от Toneloker » 27 Фев 2010, 8:50

Преди няколко дена ходих до Булстрад :yes: , че имаше забележки по боята. Докато попълвахме документите се оказа, че съм забравил да маркирам колата за тази година. Въпреки това ми признаха каското само трябваше да я маркирам. Вярно не ма пратиха в същия сервиз като миналия път, но пак са я направили доста добре.
Щети: изкривен таван(на 1 място беше вдлъбнат :shock: ), предна дясна врата, ляв заден калник, предна броня, огледала, преден капак, задна броня. Общо взето където видях нещо надрано дори и малко го писах. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от da6ip » 27 Фев 2010, 8:57

Мишу написа:
BMW120 написа:Бих казал ... за Дженерали :mhihi:


моля те недеи то може и да са добри но за европа в бг :no: колите им ги крадът все 1 са с надпис открадни ме и ще спечелиш бонус ,тия и в първия панелен гараж да ти скрият колата немогат да я намерят за щети незнам ма за откраднати :no:


е той точно това казва - в триточието е закодиран един изконен български трибуквен термин с кореспондираща трипръстова конфигурация :mhihi:
Последна промяна da6ip на 27 Фев 2010, 11:08, променена общо 3 пъти
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от da6ip » 27 Фев 2010, 9:06

Toneloker написа:Преди няколко дена ходих до Булстрад :yes: , че имаше забележки по боята. Докато попълвахме документите се оказа, че съм забравил да маркирам колата за тази година. Въпреки това ми признаха каското само трябваше да я маркирам. Вярно не ма пратиха в същия сервиз като миналия път, но пак са я направили доста добре.
Щети: изкривен таван(на 1 място беше вдлъбнат :shock: ), предна дясна врата, ляв заден калник, предна броня, огледала, преден капак, задна броня. Общо взето където видях нещо надрано дори и малко го писах. :mhihi:


колега какво си правил с тая кола - нещо офроуд така, някакъв авто сървайвъл :lol:

мерси на всички за коментарите, засега няма нищо за някои от основните - Евроинс, Алианц, Лев Инс, Армеец... ако някой има директни или индиректни впечатления ("слухове" ;) ) да каже, може и на ЛС, може би много хора си имат съображения да не плюят застрахователя си в общественото пространство каквото дефакто е един форум.. :confused: :twisted:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от Toneloker » 27 Фев 2010, 9:17

da6ip написа:
Toneloker написа:Преди няколко дена ходих до Булстрад :yes: , че имаше забележки по боята. Докато попълвахме документите се оказа, че съм забравил да маркирам колата за тази година. Въпреки това ми признаха каското само трябваше да я маркирам. Вярно не ма пратиха в същия сервиз като миналия път, но пак са я направили доста добре.
Щети: изкривен таван(на 1 място беше вдлъбнат :shock: ), предна дясна врата, ляв заден калник, предна броня, огледала, преден капак, задна броня. Общо взето където видях нещо надрано дори и малко го писах. :mhihi:


колега какво си правил с тая кола - нещо офроуд така, някакъв авто сървайвъл :lol:

мерси на всички за коментарите, засега няма нищо за някои от основните - Евроинс, Алианц, Лев Инс, Армеец... ако някой има директни или индиректни впечатления ("слухове" ;) ) да каже, може и на ЛС, може би много хора си имат съображения да не плюят застрахователя си в общественото пространство каквото дефакто е един форум.. :confused: :twisted:


Просто всяко място на, което има дори и леко надрано го писах, но по някакъв невероятен късмет признаха всичко. :mhihi: Въпреки, че имаше щети от лятото. :roll: Сега колата е като нова. :winky:

За Левинс не съм присъствал, но отива човек да пише 2 щети от лявата страна на автомобила. Задна врата/калник и преден калник/врата не съм сигурен точно. Тоя дето оглежда колата и я снима му казал "хахах тея 2-те неща няма как да станат наведнъж" и му платил само за 1-то. :no:
Мислех да мина към Алианц, че имам познати, които ще ме оправят :mhihi: , но няма причина да сменям Булстрад.


Ако се чудиш къде да си направиш каското направо отивай в Булстрад. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от BMW120 » 27 Фев 2010, 11:42

da6ip написа:
Мишу написа:
BMW120 написа:Бих казал ... за Дженерали :mhihi:


моля те недеи то може и да са добри но за европа в бг :no: колите им ги крадът все 1 са с надпис открадни ме и ще спечелиш бонус ,тия и в първия панелен гараж да ти скрият колата немогат да я намерят за щети незнам ма за откраднати :no:


е той точно това казва - в триточието е закодиран един изконен български трибуквен термин с кореспондираща трипръстова конфигурация :mhihi:



Или иначе казано 5 пръстова комбинация с преобладаващ среден :mhihi:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320D M

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от zarko48 » 27 Фев 2010, 21:09

Moята кола е застрхована в GENARALI и само проблеми с тях имам преди 4-5 месеца имах за смяна предна броня и халоген ,отрязохаме с 300лева от щетата ,вчера обявих щета за гума от дупка и ми заявиха че е малко вероятно да ми платят гумата а 5 години съм техен клиент и не е имало проблем с тях наи вероятно 6те ги сменям .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от gkgeorgiev » 28 Фев 2010, 10:19

Аз имам впечатления от Армеец. За съжаление поисках да ми изплатят драскотини по 3- калника, 2-та капака, тавана, задна броня. Плащат ги мизерно - 160лв на елемент (като се има предвид че е застрахована за 38к и сносните бояджии в София вземат към 250 :/) За съжаление ми се наложи преди 2 месеца и след удар - смяна на предна броня .... разрешиха ми само в доверен сервиз и са ми сложили мамицата им - китайска броня :banghead: Аз предпочитам да можех да си взема парите на каса и да си взема оригинална 2-ра ръка от колкото тая ментелива китайска. Та инцидента стана в Русе и ме е яд, че не се прибрах в София и там да заведа щетата. Толкова мудно става че не е истина - месец и нещо им отне! Така, че ако имате сценарии които са подобни на моя, завеждайте щетата в Централата до Интерпред - ще стане много по-бързо оценката и т.н.

Anyway, вече след като се опарих се замислям за валутно каско, както един колега в друг thread беше споменал.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d; AUDI A4 TDI

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от jokera_x » 28 Фев 2010, 20:45

ДЗИ Русе - просто нямаш грижи за колата, и доверените им сервизи са на ниво. Сега правят отстъпки на цените. Просто колеги от Русе идете в ДЗИ.
Карай УМНО, стигни ЖИВ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: Sofia
Кара: BMW Х5 3.0D, E53, 2006
Мечтае да кара: колело

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от Extravaganza » 01 Мар 2010, 10:41

В Армеец са ми и двете коли от години, по-точен и коректен застраховател няма на пазара, всички щети ми се плащат навреме и в съвсем реални оценки. Отлични са! Аз непрекъснато имам забележки по колите... :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от Wpb19 » 01 Мар 2010, 11:14

Extravaganza написа:В Армеец са ми и двете коли от години, по-точен и коректен застраховател няма на пазара, всички щети ми се плащат навреме и в съвсем реални оценки. Отлични са! Аз непрекъснато имам забележки по колите... :)

Аз също мога да подтвърдя, че Армеец са точни.

Относно другите, мой приятел скоро имаше земане даване с Левинс и остана крайно недоволен.

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook