Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 320d

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от speedfreak » 01 Мар 2010, 20:04

Очевидно зависи от конкретния клон... аз имам отвратителни впечатления от Булстрад. Преди време карах друга кола, която удариха и за заден мост, врата, заден панел и броня искаха да ми платят 400лв...и след незнам колко разправий след 3 месеца ми платиха 1400. Сега съм в друга компания и сам много доволен, но от лични наблюдения и такива на приятели си мисля, че за да се отнасят коректно с теб трябва застрахователите да са твой хора ;)
Последна промяна speedfreak на 06 Мар 2010, 11:21, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от bmwman » 02 Мар 2010, 11:37

Виктория никой не я споменава но поне в момента са мноко коректни и плащат може да се каже на 100% и в срокове

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от bmwman » 02 Мар 2010, 11:41

А това за "своите хора "за България важи с пълна сила :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от boris » 02 Мар 2010, 22:10

g.petrow написа:Уника е друга история - то не са писания, не са обяснения - ето затова се сега съм с ДЗИ.

А ако знаете какъв им е процента за коли над 10 години :mhihi: 20%+
И аз съм на ДЗИ, никви грижи с тях...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от El_Loco » 03 Мар 2010, 15:39

Явно ги е хванала кризата застрахователите напоследък. Преди бях много доволен от булстрад и от булинс. Всичко си ми плащаха при щети. Но за съжаление има промяна. Брат ми катастрофира тежко с ауди А6, 98-99г, застраховано в булстрад за 18000. Щетите по колата са като почти тоталка, но не съвсем - няма нищо останало от предницата. От булстрад му признаха щети 3000лв. Това за клон София.
Един приятел ми се оплаква онзи ден. Мерцедес Е-клас 2005, застрахован за 50000лв. в Армеец, Добрич. Катастрофира в едно дърво. От застрахователя му отказаха да изплатят щетите. Измислиха какви ли не точки за да не платят. Ремонта му струва 5000лв.
И от алианц имам недоволен приятел. С бус Ивеко 2004г. Шофьора на буса го въртели 2 дни в централата им и накрая отказали плащане за счупен фар - 300лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от bmwman » 07 Мар 2010, 9:41

Да тактиката им в кризисно време била да намалят или да отказват без причина,да мотат колкото се можело повече докато някой се сети да ги съди,а това не всеки се хващал да прави само около 15-20% от хората.И така в крайна сметка пак са на далавера.
Така чи при първите признаци на некорекност бягайте при адвокат и нещата се променят бързо :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Скорошни впечатления от застрахователни фирми при щета?

Мнение от pkw08 » 07 Мар 2010, 20:49

Като ви слушам (чета) ми става лошо, в ДЗИ съм.Тази година ми се обаждат и ме питат ще подновявам ли Каското, че било изтекло (аз бях и забравил унесен в работа и грижи), казах на агента подновявай го до 2 часа идвам. Всичко е ок, но платих на другия ден по банков път и на следващия ден на подбалканския път за София в една дупка с 90-100км/ч праскам 2 гуми и 2 джанти здраво (протокол от КАТ) и колата на колесар. Обадих се на агента и той каза ебати и късметлията си , а ако не ти се бях обадил да подновим застраховката? - може превода да не ти е дошъл още от твоята в нашета банка, но няма проблем ние гледаме датата на превода, а не кога е пристигнал. Щетата в Мкар Пловдив излезна 3000лв.(направо там оставих колата след дупката) - с два огледа. След ремонта си платих аз на Мкар и 2 седмици след това ми възстановиха сумата от фактурата в ДЗИ без никакви обяснения от моя страна. Не бях взел фактура от Пътната помощ - ако имаш ще ти е платим и нея ми казаха, това е.

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook