Как да позасиля N52B25 ?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от kronos » 25 Фев 2010, 20:29

Интересува ме какви дребни мод-чета могат да се направят на този мотор, като например чип, филтри, спринт бустер и т.н
Ще се радвам ако ме насочите кое от къде да поръчам.
Също така, кои са най добрите свещи за този двигател и в случай че си махна катализаторите, как да се оправя със ламбда сондите.
Не че не върви колицата, но знаете поговорката "Колкото повече.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от xerial » 25 Фев 2010, 21:05

Стана ми интересно и ми излезна нещо може да ти е от полза :

http://www.bmw-sg.com/forums/engine-per ... rades.html
Изображение Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от Mollov » 25 Фев 2010, 21:50

Тоя тип тунинг (за не много пари) е общо взето идентичен за всички бензинови модели (чип, филтър, свещи, ///М табела на багажника)... ако искаш нещо по-сериозно, виж темата на Sapa за компресора...

Отиди при Lacho за чип, вземи си K&N филтър, едни перформанс свещи и те така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от BMW120 » 25 Фев 2010, 22:13

Тая врътка става ли и за мойта Молов? :)
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от kronos » 25 Фев 2010, 22:33

За сега не мисля да си слагам М-табелка щото тя вдига доста конете и ще се претрепя някъде :lol:
Коя точно тема на колегата Sapa да прочета, тая където обяснява кои бутала са му стопени или някоя друга има...
Исках да разбера неща като модел пърформанс свещи на NGK или Bosch и тва за ламбда сондите живо ме интересува.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от MaXimal » 26 Фев 2010, 2:23

Сложи ауспух на eisenman или supersprint мисля, че вдигаха до 10-15 коня max.
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от SKISA » 26 Фев 2010, 9:42

сложих чип при лъчо, КиН филтър в кутията и един бустер на газта от сапа и се усети и съм доволен от резултата. ако си с автомат има и софтуери за по-бързо превключване на скоростите -мойта е СМГ и смених картата и се получи доста добре ,както и помпата на съединителя от М-ка и наистина превключва доста по-бързо ,но и по-некомфортно.
аз-доволен!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от Mollov » 26 Фев 2010, 10:40

kronos написа:Коя точно тема на колегата Sapa да прочета, тая където обяснява кои бутала са му стопени или някоя друга има...
Исках да разбера неща като модел пърформанс свещи на NGK или Bosch и тва за ламбда сондите живо ме интересува.


Дам, тази... дето обяснява за компресора... е това е вече тунинг... иначе перформънс свещите си ги виж по каталог - на NGK или която е фирма... те си ги пишат там... обикновен модел/перформънс модел... мисля, че лесно ще ги намериш.

BMW120 написа:Тая врътка става ли и за мойта Молов? :)


Ако си с бензинова - да... тоя "тунинг" важи и за теб.... ако си с печка - от чип тунинга ще усетиш бая разлика, което в комплект с K&N филтъра ще ти даде добро подобрение (за свещите е ясно).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от LUCIFER'S » 26 Фев 2010, 10:54

Mollov написа: ако искаш нещо по-сериозно, виж темата на Sapa за компресора...


Да направиш атмосферка с принудително пълнене без да смениш тотално карантията на мотора и газоразпределението е като лафа... "На гол гъз- чифт пищови"

Mollov написа:Отиди при Lacho за чип, вземи си K&N филтър, едни перформанс свещи и те така.


:yes: свещите обезателно Иридиум на Денсо или НЖК и отпушена/спортна генерация + колектор в зависимост какво търсиш с къси или дълги рънари. Това е най добрия вариант за атмосферка, разбира се без да се отваря двигателя за портване на главата и т.н. и т.н.....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от naskoksan » 26 Фев 2010, 14:59

Както беше казал един потребител преди
време, атмосферния тунинг е неблагодарна
работа, наливаш пари, а резултатите са...
така да се каже незадоволителни...
Направи си сметка какво искаш да постигнеш
и с какви средства и оттам, ще може би
ще си изясниш, какво искаш да направиш
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от Feanor » 26 Фев 2010, 15:38

LUCIFER'S написа:
Mollov написа: ако искаш нещо по-сериозно, виж темата на Sapa за компресора...


Да направиш атмосферка с принудително пълнене без да смениш тотално карантията на мотора и газоразпределението е като лафа... "На гол гъз- чифт пищови"


Цялата подмяна на карантията е за хората, на които хобито им е да си разглобяват и сглобяват колите. За такива, които просто искат повече мощност има точно такива китове, които си идват със всичко необходимо за конверсията и правилните настройки. Смятам, че това е доста добър вариант, само дето си идва на съответната цена.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от Mollov » 26 Фев 2010, 16:31

naskoksan написа:Както беше казал един потребител преди
време, атмосферния тунинг е неблагодарна
работа, наливаш пари, а резултатите са...
така да се каже незадоволителни...


Ае не забравяй и психологическият момент... все пак в един филтър, свещи и чип(с) не вкарваш кой знае колко пари, а като я усетиш че реагира малко "по-така" и ти е кеф... хем не си дал мнооо пари, хем колата е по-пъргава... и повечето народ е доволен... стига разбира се всичко да е направено както трябва и автомобила да е изправен като цяло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от BMW120 » 26 Фев 2010, 17:49

Mollov написа:
kronos написа:Коя точно тема на колегата Sapa да прочета, тая където обяснява кои бутала са му стопени или някоя друга има...
Исках да разбера неща като модел пърформанс свещи на NGK или Bosch и тва за ламбда сондите живо ме интересува.


Дам, тази... дето обяснява за компресора... е това е вече тунинг... иначе перформънс свещите си ги виж по каталог - на NGK или която е фирма... те си ги пишат там... обикновен модел/перформънс модел... мисля, че лесно ще ги намериш.

BMW120 написа:Тая врътка става ли и за мойта Молов? :)


Ако си с бензинова - да... тоя "тунинг" важи и за теб.... ако си с печка - от чип тунинга ще усетиш бая разлика, което в комплект с K&N филтъра ще ти даде добро подобрение (за свещите е ясно).


Ами мойта е дизел....демек значи тея свещи тоя филтъра и чипче така ли?
Знам че чипа дига с 27 коня на мойта която е 163 2.0л

http://cgi.ebay.co.uk/K-N-HIGH-FLOW-AIR ... 4395f04f90 tozi li filtyr mi trqbva?
Последна промяна BMW120 на 26 Фев 2010, 18:22, променена общо 1 път
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от kronos » 26 Фев 2010, 17:59

Благодаря!
За сега съм се спрял на чип, филтър, свещи и някаква спортна генерация. Днес умувахме с Келеша как да се излъжат ламбда сондите.
На този двг е противопоказно да се надува с турбо или компресор(поне така пише из нета)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Как да позасиля N52B25 ?

Мнение от LUCIFER'S » 26 Фев 2010, 18:23

kronos написа:Благодаря!
За сега съм се спрял на чип, филтър, свещи и някаква спортна генерация. Днес умувахме с Келеша как да се излъжат ламбда сондите.
На този двг е противопоказно да се надува с турбо или компресор(поне така пише из нета)


Ами аз казах защо.... карантията трябва да е подсилена ковани други бутала или керамични и т.н.

Има вариант, но който без проба не може да се каже дали ще се излъже електрониката.. самите ламбди сонди да ги изтеглите на вън т.е. заварява се една муфа на гнездото на сондата на генерацията и на тази муфа и се навива после ламбдата. Виж какво ще каже той за тоя начин защото при всички коли не става!

Feanor написа:.....За такива, които просто искат повече мощност има точно такива китове, които си идват със всичко необходимо за конверсията и правилните настройки.


Правилните ти оптимални настройки са заложени от производителя на двигателя определени от заложените части във него... на сток двигател направен с принудително пълнене съкращаваш живота на двигателя зверски...
тия двигатели се изчисляват, преди да се направят железата и сглобят :mhihi:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook