xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от icog » 13 Фев 2010, 22:46

Вчера в последния момент имах шанса да пробвам Х3 на моя си баир, дето го качвам цяла зима с 530ХД. Ми колкото и да ми е гадно да го призная, 3-ката се качи без да разбере, че отдолу има сняг и лед. С 530-ката винаги имах емоции и най-добре ми се случваха нещата с лека засилка.

За сега съм приел, че е от гумите, щото иначе ще се разстроя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от e39 FEN » 14 Фев 2010, 0:31

icog написа:
За сега съм приел, че е от гумите, щото иначе ще се разстроя.



:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от MaXimal » 14 Фев 2010, 2:49

Единият вариант е да е от гумите, другият е от софтуерът - по-добре да управлява сцеплението и т.н.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от icog » 14 Фев 2010, 11:14

Моята е с версия от преди 2 месеца, едва ли ще да е от софта. Между другото, гледах новата 5-ца на немския сайт и не виждам обявена версия с Х-драйв, някой да има повече информация или по-добри познания по немски?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от ИлХиТо » 14 Фев 2010, 11:47

icog написа:....................... Между другото, гледах новата 5-ца на немския сайт и не виждам обявена версия с Х-драйв, някой да има повече информация или по-добри познания по немски?

Все още няма официално обявено дали ще има "Х драйв" версия на новата 5-ца F10, но 99.999% е вероятността да има. Просто версиите с двойно задвижване, се появяват след основните версии, така да се каже да тръгнат продажбите на "нормалните". Така например за новата седмица F01 наскоро пуснаха версия с "Х драйв" и това само за модела 750i / Li. ;).
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 16.06.2008

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от Лалов » 14 Фев 2010, 23:26

Малко извън темата:

Вероятно след хибридната версия на 5-цата, ще покажат xDrive модификацията примерно на 535i :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от E70 3.0SD » 20 Фев 2010, 21:38

Вече втора зима без проблеми с Х5 на сняг с гуми 255/55/18 се изкачва без проблем и в дълбок сняг при много голямо нагорнище и на силно заледана улица с голям наклон. Преди дни в Рударци при сняг до праговете се изкачи по една от най-стръмните улици без голямо усилие, но при рестриктирано DSC.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от acho.rs » 24 Фев 2010, 17:19

BlackAdder написа:Х-драйва е супер, но само по пътищата. В дълбок сняг хич не съм очарован. Във вторник с колегите решихме да си тестваме колите, като става въпрос за Х3, Х5(Е70) и 330хд. Първо пред офиса на паркинга направихме някои друг дрифт и 3-ката беше дотам като влезна в по-дълбокия сняг. Ни напред, ни назад, само се окопаваше и се наложи да я теглиме. После отидохме до съседния строеж и на доста посредствен наклон двата джипа не можаха да го изкачат при тръгване от място. Х3-ката седеше на едно място, а Х-5цата беше направо като шейна в ляво и дясно. Със засилка нямахме проблеми и се качвахме без грешка. Накрая дойде още един колега и ни направи за смях с Каптивата му. Спира по средата на наклона, дава газ и директно си тръгва напред. Ако успея да намеря драйвер, за да си вържа телефона към лаптопа ще кача снимките, които направих.

Така е като нямаш ръчни скорости , да тръгнеш на 2ра или 3та :mhihi:
Тва малко на майтап , но много зависи от гумите - ако Каптивата е била със по-малки и тесни гуми , е ясно ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от nuke » 05 Мар 2010, 9:11

BlackAdder написа:Х-драйва е супер, но само по пътищата. В дълбок сняг хич не съм очарован. Във вторник с колегите решихме да си тестваме колите, като става въпрос за Х3, Х5(Е70) и 330хд. Първо пред офиса на паркинга направихме някои друг дрифт и 3-ката беше дотам като влезна в по-дълбокия сняг. Ни напред, ни назад, само се окопаваше и се наложи да я теглиме. После отидохме до съседния строеж и на доста посредствен наклон двата джипа не можаха да го изкачат при тръгване от място. Х3-ката седеше на едно място, а Х-5цата беше направо като шейна в ляво и дясно. Със засилка нямахме проблеми и се качвахме без грешка. Накрая дойде още един колега и ни направи за смях с Каптивата му. Спира по средата на наклона, дава газ и директно си тръгва напред. Ако успея да намеря драйвер, за да си вържа телефона към лаптопа ще кача снимките, които направих.


Каптивата е пълен смях просто в случая явно има обстоятелства които са и позволили да тръгне (най-вероятно факта че е по лека и че е с по тънки гуми - особено ако е някакъв ледясал сняг в който Х с широките гуми не потъва). И казвайте кой с какви гуми е - нормална е ситуацията която описваш ако БМВ-тата са с 3 годишни гуми примерно.

Това с ръчните скорости не го разбирам много - и с X можеш да тръгнеш на втора (с автомат).

Ето и едно мое впечатление за Х-Драйв:

Ходих на едно място - имаше 2 педи+ хипер мокър сняг. През същото място през не можах да мина миналта година с ТЛК-то, но сега го "превзех". Не стана от раз работата де :D :D :D . Наклонът е доста сериозен като под снега има черен и неравен път с големи канавки от двете страни. При първия напън от прекалено избягване на лявата урва почти се изпързалях в дясната - просто не личи страничния наклон на пътя под снега и в един момент колата тръгва яко настрани... Последва втори опит при който мисля DSC-то ме прецака - вече почти бях издрапал като ми намали "газта" като резултата беше попадане в дупките които си бях изорал при първия опит. Последва разтоварване на 250 кила пътници и мъчителни опити за придвижване назад за малко засилка. Без излишните килограми се усещаше подобрение. Веднъж като уцелих "коридора" и издрапах въпреки усилията на DSC-то. На моменти помага на моменти пречи. Така и не стигнах до угасянето му но хубавото е че "блокирането" на дифовете чрез спирачките работи при DSC OFF. Имам едни подозрения че миналата година електрониката на ТЛК-то осра фронта но тъй като не е кола която карам и не съм и свикнал та ме достраша да се мъча излишно. А и миналата година снега беше малко повече.

БМВ-то е с гуми Пирели Скорпион Айс енд Сноу. ТЛК-то беше с Хекапелита.

Като цяло съм доста доволен от реакциите на Х-Drive а - опеделено има хляб в него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 14.07.2005

Re: xDrive - клипчета, лични преживявания и т.н.

Мнение от BlackAdder » 05 Мар 2010, 14:02

Проблема не идваше от гумите, Х3-ката е с 235/55/17 Континентал, Х5-ицата е с 255/50/18 Дънлоп, 330-ката е пак със 17-ки Континентал, Каптивата с 235/60/18 каква марка са не помня. Всичките гуми ги купихме началото на ноември.

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook