Проблеми с DSC / ABS ?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от flame » 04 Фев 2010, 17:19

Аз утре ще ходя по едни села и паланки и ще ви докладвам след това :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от icog » 04 Фев 2010, 17:46

Mollov написа:Ако колата се поднесе странично без да се случи превъртане на гумите не съм сигурен, че DSC-то ще има вариант да сработи... като му гледам начина на действие... едва ли... просто ще се хлъзнеш... но и имай в предвид, че всичките тия системи все пак искат да имаш сцепление с пътя... :)



Според мен преди да стигнеш до "странично поднасяне" - с вратите напред - колата първо ще поднесе задницата. Няма как просто да подскочи и да тръгне с вратите :). А ако тръгне да ти поднася задницата, системата ще се намеси точно по начина, по който е проектирана да го прави. В случая няма да ти отнеме газта, понеже не си я натиснал, но ще приложи спирачно усилие на правилното колело - външно предно, като по този начин измести инерчния момент и обърне посоката на въртене. Или поне ще се опита :lol:. По-добре да не забравяме, че колите ни могат да "прощават" малки грешки, но не и старателните ни усилия да се изплющим в някой дънер :lol: .

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от Mollov » 04 Фев 2010, 18:44

Ако не подаваш газ в този момент, не съм сигурен дали първо задницата ще се поднесе... може и така да е... ама на толкова хлъзгаво... май си трябват шипове на гумите, а не DSC :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от alx » 04 Фев 2010, 18:52

icog написа:
Mollov написа:Ако колата се поднесе странично без да се случи превъртане на гумите не съм сигурен, че DSC-то ще има вариант да сработи... като му гледам начина на действие... едва ли... просто ще се хлъзнеш... но и имай в предвид, че всичките тия системи все пак искат да имаш сцепление с пътя... :)



Според мен преди да стигнеш до "странично поднасяне" - с вратите напред - колата първо ще поднесе задницата. Няма как просто да подскочи и да тръгне с вратите :). А ако тръгне да ти поднася задницата, системата ще се намеси точно по начина, по който е проектирана да го прави. В случая няма да ти отнеме газта, понеже не си я натиснал, но ще приложи спирачно усилие на правилното колело - външно предно, като по този начин измести инерчния момент и обърне посоката на въртене. Или поне ще се опита :lol:. По-добре да не забравяме, че колите ни могат да "прощават" малки грешки, но не и старателните ни усилия да се изплющим в някой дънер :lol: .


да... дсц-то винаги се опитва да те завърти натам накъде си врътнал волана (идеята е че искаш натам да вървиш)... за тази цел бие предни и задни спирачки на по гума като се опитва да завърти колата около подходящото колело...

за претърколването със и без електроники- и двете си имат свойте характеристики- сакатлъка с дсц е мъчително бавен и те оставя с чувството че си можел да спасиш положението някак си :) блъсването без електроника пък е внезапно и след това ти е по-спокойно защото си мислиш че всичко е станало толкова бързо че си нямал никакъв шанс :D
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от MaXimal » 06 Фев 2010, 16:44

Първо: Защо не прекръстите тази тема на DSC/DTC и тук да се коментира всичко свързано с тях? Защото съм сигурен, че има поне 10 теми за тракшън контролите...

Второ:

Възможно ли е след ъпдейт на софтуера системите да са станали по-ефективни? Сега като натисна копчето веднъж(DTC) почти не мога да направя дрифт т.е. става, но много малък и веднага ме вкарва в пътя. Другото което забелязах, е че когато пак е натиснато веднъж копчето(DTC) като се опитвам да я пързалям ми премигва лампичката с триъгълничето, а преди никога не е мигала. Не знам дали може да се разбере какво съм написал ;)
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от Mollov » 06 Фев 2010, 18:32

За премигването е нормално, щото ти си активирал DTC-то, но и DSC-то е активно и съответно то сработва като се наложи... задръж копчето да светне триъгълника и тогава пак ще говорим ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от MaXimal » 06 Фев 2010, 18:35

Mollov написа:За премигването е нормално, щото ти си активирал DTC-то, но и DSC-то е активно и съответно то сработва като се наложи... задръж копчето да светне триъгълника и тогава пак ще говорим ;)


Знам, аз казвам, че преди като беше пуснато DTC ми позволяваше повече забавление, а сега вече не ми позволява.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от dan1el » 07 Фев 2010, 22:47

lusienk написа:Моят въпрос е , задействат ли се тези системи ако колата тръгне да се занася ,а в същия момент не се подава газ? Примерно влизам в завой с висока скорост без да подавам газ в момента.

Включват се. Вчера го проверих без да искам. Прибирах се от Златните Мостове, бях на скорост с около 40, без газ и на един десен завой, леда беше прилично излъскан, задницата леко тръгна, но DSC-то светна и я вкара в пътя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от бабъл » 08 Фев 2010, 17:29

Имам един въпрос:При изкачване на заледен участък,не е ли по добре да си с изключено DSC :?: Дадох колата на приятелката ми в събота и тя тръгнала да изкачва една заледена улица с завой на първа и то бавно,стигнала до средата,колата явно е пребуксувала,системата отнела от гаста и честито:тръгнала назад и директно в една къща :evil: Като бонус след 15 минути от горе слизал един лендкрюизер,не взел завоя и се натресъл в нея :ranting: Ако системата беше изключена със сигурност нямаше да спре и тръгне назад,поне според мен :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520Д

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от gkgeorgiev » 08 Фев 2010, 20:48

бабъл написа:Имам един въпрос:При изкачване на заледен участък,не е ли по добре да си с изключено DSC :?: Дадох колата на приятелката ми в събота и тя тръгнала да изкачва една заледена улица с завой на първа и то бавно,стигнала до средата,колата явно е пребуксувала,системата отнела от гаста и честито:тръгнала назад и директно в една къща :evil: Като бонус след 15 минути от горе слизал един лендкрюизер,не взел завоя и се натресъл в нея :ranting: Ако системата беше изключена със сигурност нямаше да спре и тръгне назад,поне според мен :!:


Ей на това му се вика каръщина :(
В интерес на истината си прав, ако го е изключила, най- много малко задницада да поднесе.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от Mollov » 08 Фев 2010, 22:38

бабъл написа:Имам един въпрос:При изкачване на заледен участък,не е ли по добре да си с изключено DSC :?: Дадох колата на приятелката ми в събота и тя тръгнала да изкачва една заледена улица с завой на първа и то бавно,стигнала до средата,колата явно е пребуксувала,системата отнела от гаста и честито:тръгнала назад и директно в една къща


Според мен щеше да продължи да буксува яко докато не изпили леда под гумите и да почне да се пуска назад по същият начин... не виждам как гумите ще добият повече сцепление при изключено DSC... освен това DSC-то отнема от RPM, но не ги отрязва изцяло...

Лед и наклон... тва май само щар по щар помага...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Проблеми с DSC / ABS ?

Мнение от icog » 09 Фев 2010, 9:15

:yes:

С 4 гуми на лед по нагорнище няма особено значение дали си с ДСЦ или без. Въпроса е да натиснеш навреме спирачката преди колата да тръгне обратно (което предполагам е станало, легнала е на спирачката СЛЕД като колата е тръгнала назад). Като стане така се молиш бордюра да е висок, ако изобщо го има :lol:.

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook