e65 или А8

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 740xd lci M-Packet

Re: e65 или А8

Мнение от Facheff » 27 Яну 2010, 13:57

Имахме Алди а8 2006 4.2 бензин...няма по скапана кола от тая А8-ца...харчи като побъркана,не върви така както трябва да върви,за да вземеш някой завой с по-висока скорост ще се забиеш в трутоара :mhihi: Аз имам около 7000-10000 км навъртяни на нея и без да си кривя душата мога да заявя,че е пълен боклук!!
Добре,че я ударихме тоталка :mhihi: :mhihi:

От друга страна имаме 730д 2003 от първите е65,кара се само от шоферите(знаете как се кара служебна кола) вече е на 200 000км...е бих я взел 3 пъти пред А8цата която беше на 60 000км....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: e65 или А8

Мнение от Koliu » 27 Яну 2010, 17:49

pironkov написа:просто сложих край на гадаенето... :lalala:
...тук се лепкат коментари от хора които нямат такива автомобили...по-добре мнение от хора които ползват такива... :bchug:


Абсолютно си прав :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: e65 или А8

Мнение от optimist » 27 Яну 2010, 20:20

pironkov написа:просто сложих край на гадаенето... :lalala:
...тук се лепкат коментари от хора които нямат такива автомобили...по-добре мнение от хора които ползват такива... :bchug:

Ок така е, но пък кажи нещо по същество за колата а не безмислици и прехласвания по индивидуала ти ;)
За 745Д никъде не съм видял негативни отзвуци освен че е прекалено мощен за нормално предвижване :mhihi:
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 27.04.2005
Местоположение: София
Кара: е61
Мечтае да кара: алпина

Re: e65 или А8

Мнение от ForzaBMW » 27 Яну 2010, 23:00

за седмицата нямам представа но за ауди А8Л 6000/450 к.с. за 4 години и 50К км. са сменяни масла, филтри, гуми, стартер преди месец и си забравя ключа често
колата върви като изтребител и арчи кат змей :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: e65 или А8

Мнение от pironkov » 28 Яну 2010, 9:43

optimist написа:
pironkov написа:просто сложих край на гадаенето... :lalala:
...тук се лепкат коментари от хора които нямат такива автомобили...по-добре мнение от хора които ползват такива... :bchug:

Ок така е, но пък кажи нещо по същество за колата а не безмислици и прехласвания по индивидуала ти ;)
За 745Д никъде не съм видял негативни отзвуци освен че е прекалено мощен за нормално предвижване :mhihi:

Приятелче...ако си говорим реално Individual-а може да се хвали много...и няма нищо общо с базовите версии :mhihi:
Относно големите мотори дизел...имам приятели с 740д и 745д...първо като дойде време за поддръжка им се доплаква...
Специално 740д мотора все нещо му се случва...има и някакъв проблем с дюзите явно...
745д не съм много запознат с точни проблеми, НО освен разхода(който може да е висок и от стила на шофьора) също му виси колата по сервизите...което и за мен беше малко странно при условие, че е фейслифтова...А и отделно смятам фейса (разликата е само външна отпред и отзад) за прекалено заоблена и пенсионерска кола... :driving:
Преди години като трябваше да си взимам 7-ца се допитах до сервиз "Бош" и те ми препоръчаха 730д вместо 740д към онова време. А тези сервизи са специалисти на тема дизел! :bchug:
Пак казвам, че в момента изказвам свое мнение и не ангажирам никой с него! :yes:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: e65 или А8

Мнение от alx » 29 Яну 2010, 18:30

Mr.Iliev написа:Здравейте момчета изправен съм пред проблем който немога да реша. Та предполагам подсещайки се от заглавието става дума за избор между 7-цата и А8-ка (дизел и двете използвани около 100 000км). Ориентирал съм се към Facelift-a и на 2-те марки, но немога да избера точно коя за кубиците няма значение. Четох доста за турбини, комънрейли, окачвания и какво ли още не и чужди и нашенски форуми, но информацията е доста стара. Във свеки сервиз различно казват. Уж частите за БМВ-то били по-скъпи и това го смятам като минус. Вярно, е че при покупка на такава кола за части и поддръжка не се пита ама все пак да съм наясно с какво се захващам. Та моля ви абстрахирайте се, че сте кръвни фенове на марката и ми помогнете в избора знам, че доста от вас са в сферата на автомонтьорството или имат такива познати. Всяка информация ми е от полза и моля не спамете. Благодаря ви предварително!


а карал ли си ги и двете? мисля, че от там трябва да започнеш и избора ти ще ти се стори далеч по-лесен.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: e65 или А8

Мнение от acho.rs » 30 Яну 2010, 16:23

pironkov написа:Взимай 7-ца с 3л. дизелов мотор и ще се родиш...пъргава е и икономична... за по-големите дизели само лоши отзиви съм чувал, а и гледам приатели които колите им са доста често в сервиз :banghead:
Даже продавам "Индивидуалката" която е тук на снимката...Перфектна е...продавам я защото мисля за Х5...
Като казвам "Индивидуал" имам впредвид истинскиа варянт не както масово си ги пишат хората :ranting:

...има само 1 недостатък...прекалено е добра за да се замислиш за друга кола... :driving:

По принцип се дразня на агресивен маркетинг , но тук съм 100% съгласен с теб . Освен задницата , не знам какво толкова му харесват на фейса . Муцуната е супер лигава - някаква разтеглена и японско-китайска ми се вижда . Преди фейса с коренно различна - по мое мнение - най-злобното БМВ последните 10-15 години . А8 е със уникален интериор , куатро и алуминиева конструкция , но големия минус е силната прилика със А6 , че дори и с А4 . Нещо не ми се връзва да караш лимузина , която се бърка със по-малките и братя . Тук е силата на Е65 - 7цата няма нищо общо с другите и се откроява на фона на останалите . Това което ми харесва най-много в 7цата е огромното количество махагон - на някой не им харесва тази клубна атмосфера , но пък адкси много се връзва на лимузина .
Към автора , като за начало погледни 7цата на пиронков - ако търсиш дизелова 7ца и тази не те грабне , значи си за А8 . Която и кола да вземеш , няма да сгрешиш .

ПС: S8 - високо-оборотен атмосферен бензин в алуминиева лимузина 4х4 - нещо уникално , но е далеч от разума и икономията :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: e65 или А8

Мнение от ясен николов » 31 Яну 2010, 12:27

взимаи 7 ца лично карам и съм очарован от колата :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: e65 или А8

Мнение от optimist » 31 Яну 2010, 19:31

ясен николов написа:взимаи 7 ца лично карам и съм очарован от колата :yes:

колега знам че се занимаваш с БМВ-та можеш ли да ни кажеш нещо повече за 745Д този след фейса ? :bchug: за момента само ги гледам но догодина ако няма драми мисля сериозно за дизелова 7-ца естествено не нова ;) . За 730 Д съм наясно но за 8ка само суха статистика и никва практическа идея относно проблеми с моторетката и тн
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: e65 или А8

Мнение от ясен николов » 31 Яну 2010, 21:24

ами всичко по две :mhihi: две турбини ,два възд,филтъра :mrgreen: хубава кола но когато се счупи става страшно :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: e65 или А8

Мнение от pironkov » 01 Фев 2010, 10:35

ясен николов написа:ами всичко по две :mhihi: две турбини ,два възд,филтъра :mrgreen: хубава кола но когато се счупи става страшно :yes:

Благодаря ти, че подкрепяш казаното от мен! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 26.11.2009

Re: e65 или А8

Мнение от xristo » 01 Фев 2010, 10:53

колега 2 г.карах а8w12.от нова.Толкова проблеми даваше че ми побеля главата.В Порше се познавах от шефа до чистачката.Лошото е че не знаеш кога ще те остави на пътя.Това е мое мнение разбира се.Ти си решаваш,но го прецени от всички страни.успех. :D :yes:

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook