Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от flame » 22 Яну 2010, 15:26

MaXimal написа:Това май си е индивидуален проблем. Никога не ми се е случвало на мен - при е90 и е93.

Май звучи точно като твоя проблем - DSC модула или някакви сензори. Но според мен не може да е от това, че гумите не са runflat ;)

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от GaD » 22 Яну 2010, 16:22

да идват от завода с шпер :ok: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от flame » 22 Яну 2010, 16:33

GaD написа:да идват от завода с шпер :ok: :driving:

И с навигаторка :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от @ndro » 22 Яну 2010, 18:16

почти всички колеги са обърнали особено голямо внимание на незначителни (според мен) недостатъци (ако изобщо могат да се нарекат недостатъци). общо взето темата се завъртя около копчетата за отваряне на прозорците... голям смях... :D
всички знаем, че нашите любими машини са на изключително високо техническо ниво и в тях са внедрени пионерни технологии. също така е очевадно изчистването на „бъговете” във всеки следващ модел и особения акцент върху комфорта в интериора, вътрешния и външния дизайн и системите за безопасност и сигурност (които са основните неща за привличане на клиенти и осъществяване на продажби).
аз обаче бих се радвал на по-здраво окачване, по-издържливи компоненти и по-малко пари за ремонти, което за съжаление противоречи на стратегията на всички съвременни автомобилни (и не само автомобилни) производители.
ща не ща, ако искам да се радвам на що годе приличен автомобил, ще давам доста пари за смяна на тенекиен конектор, за поредния ремонт на рейка, за смяна на някой-друг накрайник и т.н., за да може на следващия модел копчетата за прозорците да са на най-удобното място, а колекторите да са хартиени и да се налага да се сменят шест пъти годишно... :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от flame » 22 Яну 2010, 22:21

@ndro написа:почти всички колеги са обърнали особено голямо внимание на незначителни (според мен) недостатъци (ако изобщо могат да се нарекат недостатъци). общо взето темата се завъртя около копчетата за отваряне на прозорците... голям смях... :D
всички знаем, че нашите любими машини са на изключително високо техническо ниво и в тях са внедрени пионерни технологии. също така е очевадно изчистването на „бъговете” във всеки следващ модел и особения акцент върху комфорта в интериора, вътрешния и външния дизайн и системите за безопасност и сигурност (които са основните неща за привличане на клиенти и осъществяване на продажби).
аз обаче бих се радвал на по-здраво окачване, по-издържливи компоненти и по-малко пари за ремонти, което за съжаление противоречи на стратегията на всички съвременни автомобилни (и не само автомобилни) производители.
ща не ща, ако искам да се радвам на що годе приличен автомобил, ще давам доста пари за смяна на тенекиен конектор, за поредния ремонт на рейка, за смяна на някой-друг накрайник и т.н., за да може на следващия модел копчетата за прозорците да са на най-удобното място, а колекторите да са хартиени и да се налага да се сменят шест пъти годишно... :confused:

Колега, така като те гледам - скачай на една УАЗ-ка и немаш грижи :lol:
Нема лабави копчета, нема кьопави сензори за дъжд :mhihi: Шарнира лев и петдесе, цял двигател за 50 кинта може да намериш :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 22 Яну 2010, 22:29

Флейме, що не мислиш за мен?! :help: :wave: Аз какво ще я правя тази навигаторКА?! :dunno: :mhihi: :mhihi:

Иначе, ако може Адаптив Драйва да не е толкова проблемем, грешка няма да имат :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от flame » 22 Яну 2010, 22:40

((:BuKcu:)) написа:Флейме, що не мислиш за мен?! :help: :wave: Аз какво ще я правя тази навигаторКА?! :dunno: :mhihi: :mhihi:

Иначе, ако може Адаптив Драйва да не е толкова проблемем, грешка няма да имат :winky:

Споко :winky: Ако слушаш аз ще съм ти навигатор :wave:
И кво против адаптив драйва пък имаш?! :?:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от da6ip » 23 Яну 2010, 13:37

flame написа:
ivo1bg написа:
da6ip написа:..................
=> някой може ли да ми каже как да си именувам запазените станции в и-драйв на Е60 преди фейслифта??
имам едни ужасно тъпи цифри вместо имена на станциите и не знам какво слушам.. една Шкода има имена на всички станции в крайна сметка!

:shock: :shock: :shock: Радиото ти би трябвало да е с RDS и да ти изписва коя станция си хванал. Просто виж в настройките на дисплея. Няма как да сложат радио без Radio Data System, според мен такива вече не се произвеждат.

:yes: Така е. И да поясня - когато си в менюто с всички станции (All Stations) - тогава наистина изписва некви имена от сорта на Local6 вместо името на станцията. Но ако си запаметиш станцията - след това ти излиза точното име като си в меню запаметени станции (Memorised Stations). ;)


отговарям и на двамата тук - знам какво е РДС :yes: и знам че на всички станции тези които нямат РДС излизат като "Local #" на дисплея :lalala: и знам как да си запазя тези които слушам :smoke:

проблема ми е че като запазя примерно Дарик, и РДС-а му изписва само телефонния номер и станцията остава като един номер там завинаги.. като станат повече от три и иди ги помни коя коя е :paranoid:

искам да мога да си сложа каквото реша име ама подозирам че няма начин. иначе ми казаха че някои станции сменят каквото минава по РДС-а минута-две, и трябвало да изчакам да дойде името и тогава да я запаметявам с името..

ама аз досега не съм виждал да се появяват имена на тези станции с телефонните номера?? - какво ще кажете?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от MaXimal » 23 Яну 2010, 14:27

Наистина някой станции вече са модерни и където трябва да ти изписва името на станцията ти изписват дата, час, име на песента и изпълнител или шоуто което върви и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от da6ip » 23 Яну 2010, 14:41

MaXimal написа:Наистина някой станции вече са модерни и където трябва да ти изписва името на станцията ти изписват дата, час, име на песента и изпълнител или шоуто което върви и т.н.


нямам нищо против, стига да има някаква логика. но тук изобщо не виждам смяна..

чудя се дали не е проблема в и-драйва, примерно да е направен така че нарочно да не актуализира информацията, че нали на "всички станции" те са сортирани по име. Т.е. ако постоянно актуализира каквото пише там, трябва и съответно постоянно да им сменя местата, което е лудост.

ще се разровя дали има някакви настрйки за това нещо. немеца не би трябвало да го е изпуснал това
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от vesko06 » 23 Яну 2010, 17:18

MaXimal написа:Наистина някой станции вече са модерни и където трябва да ти изписва името на станцията ти изписват дата, час, име на песента и изпълнител или шоуто което върви и т.н.


на мен на Катра Фм си ми изписва песента :) А този проблем при навито има ли го ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 23 Яну 2010, 17:43

Ами и на навито си изписва или песента, или тел. номер, или нещо друго. Явно в самите настроики или на радиото, което се излъчва или в тези на самата кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от da6ip » 23 Яну 2010, 19:27

аз говоря за нави профешънъл през цялото време
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от Mollov » 24 Яну 2010, 11:14

Изкривявате темата.... идеята й не беше за радиото на навигацията...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от da6ip » 24 Яну 2010, 22:08

така е, надявах се просто на един отговор, не исках да узурпираме темата с това..

ето и решението което намерих днес и с това затварям въпроса:
докато в списъка на екрана всички станции с меняща се РДС информация се показват като "LOCAL-#", човек като слуша една от тези станции и долу в левия край на дисплея тече РДС информацията - станция, тел. номер и т.н.

как се запаметява такава станция с правилното и име? натискате "save" и се появява списъка със запазени станции, където трябва да решите на коя позиция да я запазите. сега просто преди да я запазите, чакате известно време докато долу вляво РДСа покаже името на станцията и тогава натискате копчето за последен път. препоръчително е докато чакате тези 20-30 секунди да въртите копчето в ляво и дясно за да не се самопрекъсне процеса поради липса на команди.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook