Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от MaXimal » 21 Яну 2010, 19:44

lusienk написа:На мен , не ми харесват ауспусите на Е60. ЗА мошност от 231кс са сложили две мижави тръбички и то една до друга.



То по тая логика за 507 трябва да сложат 6 ауспуха :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от BMW120 » 22 Яну 2010, 1:43

хахаха хубава тема :)

На мен не ми харесва също туй ниещо за чистачките...много дразни в интерес на истината...не мога да разбера как да го направа ауто-то и също не намирам разлика между най-бързата степен и предишната, е или поне е малка. Не е като да ти изкочат чистачките от бързина хехех
Това с прозореца и на мене ми се случва често да отварям задния вместо предния :mhihi:

И май с това приключват оплакванията ми...в интерес на истината съм доста доволен от мойта Е87
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от Toneloker » 22 Яну 2010, 3:17

Bmw Professional playera ме дразни адски много... Мислех да сложа "някъде" 2-ри player, но още не е решено.
Копчетата за прозорците също ме дразнят.. и още нещо, но доколкото знам е при всички бмв-та, а именно, не влизането на 1-ва или 2-ра скорост като е студен двигателя. :banghead: И защо нямам индикатор на таблото с температурата на двигателя??
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от flame » 22 Яну 2010, 9:42

Toneloker написа:И защо нямам индикатор на таблото с температурата на двигателя??

Помня, че имаше специална тема с такова питане ;) И крайният извод беше нещо от сорта на "БМВ са преценили, че на шофьорите не им трябва (да се шашкат излишно) - и затова не са го сложили". И аз честно казано съм съгласен - досега не ми е трябвало ;)

И малко :OT: - за мен нещо ултра елементарно за изпълнение би било да се сложи индикатор за нивото на акумулатора. Обаче се чудя що никой производител не го прави :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от lusienk » 22 Яну 2010, 9:52

MaXimal написа:
lusienk написа:На мен , не ми харесват ауспусите на Е60. ЗА мошност от 231кс са сложили две мижави тръбички и то една до друга.



То по тая логика за 507 трябва да сложат 6 ауспуха :)

Аз нетърся логика а визия . Давам ти за пример А6 на Ауди е с два бая по-големи ауспуйха разположени от двете страни на бронята. При джиповете на Хюндай Санта Фе и Шавролет Каптива , който са по 130-140кс. ауспусите са по същия начин.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от MaXimal » 22 Яну 2010, 9:58

Ами аз това ти казвам колега, ако всички модели са с по ауспух от страна или с по 4... то най-мощните с кви трябва да са?


Според мен лично са си много добре ауспусите при БМВ, трябва да се различават слабите от мощните модели.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от lusienk » 22 Яну 2010, 11:17

MaXimal написа:Ами аз това ти казвам колега, ако всички модели са с по ауспух от страна или с по 4... то най-мощните с кви трябва да са?


Според мен лично са си много добре ауспусите при БМВ, трябва да се различават слабите от мощните модели.

Аз не казвам , че трябва да е с 4 или 6 . Факт е , че автомобили с доста по-малка мощност са с по-големи ауспуси и най-вече са разположени в ляво и дясно, което според мен придава друга визия на автомобила.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: София

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от Blue&White » 22 Яну 2010, 12:23

flame написа:И малко :OT: - за мен нещо ултра елементарно за изпълнение би било да се сложи индикатор за нивото на акумулатора. Обаче се чудя що никой производител не го прави :dunno:


ВАГ групата имат такъв индикатор на някои модели. Туарег и Кайен го имат, също и А4 B5, а може и други да го имат. Заедно с акумулатора, имат и такъв за темепературата на маслото, което също е доста полезно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от da6ip » 22 Яну 2010, 13:26

+1 за чистачките в автоматичен режим
+1 за ауспусите, макар че не трябва да се прекалява - А6 с 2.0 двигател с тия ауспуси е вече смешно. бих казал че 6 цилиндъра заслужават два ауспуха ляво и дясно - това при Ф10 вече е променено
+1 за индикатори на температура и акумулатор, който така и така е често срещан проблем при Е60 особено
+1 да се намали силата на ГОНГ-а на таблото
+1000000 за по-меки пластмаси в купето да не скърцат с повод и без повод! не вярвам да е толкова трудно да се реши тоя проблем!
+1 за радиото...

=> някой може ли да ми каже как да си именувам запазените станции в и-драйв на Е60 преди фейслифта??
имам едни ужасно тъпи цифри вместо имена на станциите и не знам какво слушам.. една Шкода има имена на всички станции в крайна сметка!
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от ivo1bg » 22 Яну 2010, 13:48

da6ip написа:..................
=> някой може ли да ми каже как да си именувам запазените станции в и-драйв на Е60 преди фейслифта??
имам едни ужасно тъпи цифри вместо имена на станциите и не знам какво слушам.. една Шкода има имена на всички станции в крайна сметка!

:shock: :shock: :shock: Радиото ти би трябвало да е с RDS и да ти изписва коя станция си хванал. Просто виж в настройките на дисплея. Няма как да сложат радио без Radio Data System, според мен такива вече не се произвеждат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от flame » 22 Яну 2010, 14:41

da6ip написа:+1 да се намали силата на ГОНГ-а на таблото

Тоя звук верно е отвратително силен :mhihi: Като "дрънне" и все едно чувам звъна на камбана след кило домашна ракия :lol: Направо ми бърка в мозъка... Ама поне е само веднъж - при потеглянето ;)



ivo1bg написа:
da6ip написа:..................
=> някой може ли да ми каже как да си именувам запазените станции в и-драйв на Е60 преди фейслифта??
имам едни ужасно тъпи цифри вместо имена на станциите и не знам какво слушам.. една Шкода има имена на всички станции в крайна сметка!

:shock: :shock: :shock: Радиото ти би трябвало да е с RDS и да ти изписва коя станция си хванал. Просто виж в настройките на дисплея. Няма как да сложат радио без Radio Data System, според мен такива вече не се произвеждат.

:yes: Така е. И да поясня - когато си в менюто с всички станции (All Stations) - тогава наистина изписва некви имена от сорта на Local6 вместо името на станцията. Но ако си запаметиш станцията - след това ти излиза точното име като си в меню запаметени станции (Memorised Stations). ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 10.12.2005
Пол: Мъж
Кара: 3er E90

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от Naiob » 22 Яну 2010, 14:43

Има оЩе едно неЩо, което не ми харесва в Е90 ката, но незнам дали не си е някакъв дефект при мен. Не съм с Рън Флат гуми и понякога без значение дали карам бързо или не ми светка на таблото греШка, че има проблем с налягането в гумите и изписва, че ДТЦ и ДСЦ не работят и да карам внимателно, 3 пъти ми се е случвало до сега за 20 000км и веднага спирам и проверявам гумите, даже налягането съм си мерил и всичко си е ОК. Оправя се само като съм на контакт и вляза с I-Drive в настройките и дам Set Tyre Pressure, мисли и мери си там 5,6 секунди и всичко си е ОК и изгасват греШките. От това, че съм с обикновени гуми ли е проблема според вас или имам проблем с някой от датчците за налягането?

П.С. Дано не ме обвините, че искам съвет от вас в тази тема, но нямаШе смисъл да отварям нова тема, а и някои клеги може съЩо да го имат този проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от MaXimal » 22 Яну 2010, 14:58

Naiob написа:Има оЩе едно неЩо, което не ми харесва в Е90 ката, но незнам дали не си е някакъв дефект при мен. Не съм с Рън Флат гуми и понякога без значение дали карам бързо или не ми светка на таблото греШка, че има проблем с налягането в гумите и изписва, че ДТЦ и ДСЦ не работят и да карам внимателно, 3 пъти ми се е случвало до сега за 20 000км и веднага спирам и проверявам гумите, даже налягането съм си мерил и всичко си е ОК. Оправя се само като съм на контакт и вляза с I-Drive в настройките и дам Set Tyre Pressure, мисли и мери си там 5,6 секунди и всичко си е ОК и изгасват греШките. От това, че съм с обикновени гуми ли е проблема според вас или имам проблем с някой от датчците за налягането?

П.С. Дано не ме обвините, че искам съвет от вас в тази тема, но нямаШе смисъл да отварям нова тема, а и някои клеги може съЩо да го имат този проблем.



Това май си е индивидуален проблем. Никога не ми се е случвало на мен - при е90 и е93.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 22 Яну 2010, 15:16

При също се появява въпросната грешка - къде с причина, къде не. Честно казано нямам идея на какво се дължи.
Последния път - дава грешка, пищи, но налягането на гумите е в зелено т.е е наред и трябва да се отиде в менюто Set Tyre Pressure и се оправя. Но тогава, според мен беше заради смяната на гумите и не бяха направени настроиките....знам ли?!...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Кое може да се подобри в нашите БМВ-та?

Мнение от dan1el » 22 Яну 2010, 15:21

Toneloker написа:и още нещо, но доколкото знам е при всички бмв-та, а именно, не влизането на 1-ва или 2-ра скорост като е студен двигателя. :banghead:

+1, както и за мудния сензор за дъжд.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook