E60 - някой да е смазвал вентилатора?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

E60 - някой да е смазвал вентилатора?

Мнение от icog » 27 Дек 2008, 10:10

Здравейте,
При ниски обороти на вентилатора на вентилацията се чува неприятно проскърцване и ми трови удоволствието от шофирането :(. В оемпартс намерих схема на кутията с вентилатора ама не ми изглежда много елементарно стигането до нея, отварянето, смазването (за смяна по празниците едва ли има от къде да намеря нов мотор и кой да го направи), етц.
Дали има някакъв средно интелигентен начин с някакъв спрей под въздушния филтър или нещо подобно? Като се сетя колко километраж имам за следващите 2 седмици и че ще трябва да го слушам през целия път ми призлява:(.
Доказано е че скърцането е от там - като спра вентилацията и шума чезва. Също така като усиля до край притока на въздух пак изчезва.

Благодаря за всякакви идеи


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 27 Дек 2008, 13:28

опитай с дълъг маркуч и с ВД40...! има и едни спрейчета за премахване на лоша миризма от вентилационната система в метро-те си имат доста дълъг маркуч и можеш хем да си пръснеш срещу миризми-хем да го ползваш маркуча за ВД-то . като пръскаш отвори всички врати и прозорци и остави после да духа поне 5мин да издуха ,щото иначе може да ти прилошее от миризмата в купето.....!!!

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook